Європротокол в Україні набуває все більшої популярності

19.01.2017
Європротокол в Україні набуває все більшої популярності

Підсумки страхового ринку України 2016 року показали позитивні результати: число врегульованих вимог про страхове відшкодування в порівнянні з минулим роком зросло на 20%, з них – 68% за допомогою «європротоколу». Такі тенденції свідчать про більшу зацікавленість водіїв у спрощеному механізмі оформлення ДТП, без залучення співробітників поліції.

Давайте ще раз згадаємо, в чому полягають переваги та недоліки «європротоколу».

Що таке європротокол?

Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Як його отримати?

Укладаючи договір ОСЦПВ (Автоцивілки), разом з полісом автовласник отримує бланк «європротоколу». Якщо з якихось причин ви загубили свій бланк, то його можна отримати повторно у своїй страховій компанії.

У чому переваги?

Європротокол дає можливість водіям, котрі потрапили в аварію, оформити ДТП за власною згодою, без виклику аварійного комісара та представників дорожньої поліції. Бланк можна заповнювати за умов, якщо:

  • відсутні травмовані люди;
  • в учасників ДТП наявні поліси ОСЦПВ;
  • у водіїв немає ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Отож, якщо сторони оформили відомості про ДТП за допомогою європротоколу, то мають цілковите право покинути місце аварії. Вони не зобов’язані викликати працівників Національної поліції та автоматично звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП, але в період протягом наступних трьох днів повинні звернутися з документом в свою страхову компанію.

Переваги та можливі недоліки використання євро протоколів прокоментував Костянтин Палазов, директор департаменту врегулювання збитків регіональної мережі СК «Арсенал Страхування»: «Можу з впевненістю сказати, що відсоток європротоколів невпинно збільшується. Люди все частіше його використовують, адже це зручно.

Плюси для учасників безсумнівно в тому, що цей спосіб оформлення ДТП набагато швидший і зручніший, ніж з участю співробітників поліції. Однак для нас, страхових компаній, існує підвищений ризик шахрайства під час оформлення бланків, які іноді не дають можливості встановити реальні обставини подій».

Введений ще у вересні 2011 року, такий зручний механізм оформлення ДТП користується все більшою популярністю. Погодьтеся, що, якщо існує можливість правомірно оформити ДТП без виклику поліції та представників страхових компаній, спростити саму процедуру та зекономити свій час, то є сенс користуватися такою можливість. Знайте свої права та бережіть себе!

Останні публікації
про все