Інклюзивні підрозділи 📍️ Карта відділень
Налаштування доступності Скинути
Розмір шрифту Аа Аа Аа
Колірна схема: Звичайна Біло-чорна Чорно-біла Бежева
Зробіть кілька простих кроків, і ми вже з вами на зв'язку!
1. Завантажте додаток WordCraft для свого пристрою та пройдіть реєстрацію.
2. Відскануйте QR-код через додаток WordCraft (відкривши «Налаштування»), і дзвінок з перекладачем та представником компанії почнеться автоматично.

Комплексне страхування майна, що знаходиться у володінні, користуванні АТ «ОЩАДБАНК»

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування може бути майно на праві володіння, та/або користування, та/або розпорядження майном, а саме рухоме, нерухоме та інше майно.

+

Страхові ризики

До страхових ризиків відносяться (згідно з переліком, передбаченим договором страхування): Вогонь (пожежа), крім підпалу Вибух Природні явища (крім морозу, граду) Мороз Град Дія води Протиправні дії третіх осіб Транспортна шкода Бій скла Інші випадкові, раптові та непередбачувані події, що викликані прямим фізичним впливом зовнішніх обставин, перебіг та наслідки яких не залежать від волі та/або дій Страхувальника. Страховим випадком за договором страхування є пошкодження, знищення (загибель) або втрата застрахованого майна, що відбулася під час строку дії договору страхування, внаслідок настання страхових ризиків, обраних в договорі страхування, з настанням яких виникає обов’язок Страховика здійснити виплату страхового відшкодування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту)

Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (лімітів відповідальності) не встановлені. Страхова сума за договором страхування може визначатися: - відповідно до дійсної вартості об’єкта страхування, заявленої Страхувальником, балансової вартості об’єкта страхування, заявленої Страхувальником, або іншої вартості об’єкта страхування, встановленої за згодою сторін. Страхова сума за договором страхування встановлюється в розмірі, що не перевищує дійсної вартості об’єкта страхування та зазначається в договорі страхування. - на підставі документів, що підтверджують вартість об’єкта страхування (висновку незалежної експертизи/ оцінки, балансової довідки та/або інших документів, що підтверджують вартість майна) або за згодою сторін. Страхова сума встановлюється в гривнях та є агрегатною (після виплати страхового відшкодування зменшується на суму виплаченого страхового відшкодування).

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний та максимальний розмір річного страхового тарифу становить від 0,01% до 10% від загальної страхової суми або страхової суми за об’єктом страхування/ групою об’єктів страхування. Мінімальний та максимальний розмір страхової премії не встановлюється (залежить від погодженого сторонами розміру страхової суми).

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Вид франшизи: безумовна (страхове відшкодування по кожному страховому випадку зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи від 0,00% до 10,00% від загальної страхової суми, або від страхової суми за окремими об’єктами страхування/ групами об’єктів страхування. За згодою сторін можуть бути встановлені різні розміри франшиз за різними об’єктами страхування/ групами об’єктів страхування. За згодою сторін франшиза за договором страхування може встановлюватись за страховими ризиками та/або страховими випадками, групами страхових ризиків та/або страхових випадків.

+

Територія дії договору страхування

Адреса розташування майна на території України. Дія Договору страхування не поширюється на територію окупованих та/або відчужених територій, в тому числі території Автономної Республіки Крим, територій, які непідконтрольні органам влади України, зон безпосередніх військових дій (незалежно від того, оголошена війна чи ні), території проведення антитерористичної операції. В будь-якому випадку Договір не діє на територіях, що визначені згідно з Переліком, затвердженим Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 р. № 309 (в редакції, чинній на дату настання події, що має ознаки страхового випадку) та тимчасово окупованих територій України.

+

Строк дії договору страхування

Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування не встановлені. Строк дії договору страхування встановлюється за згодою Страховика та Страхувальника і визначається в договорі страхування.

+

Порядок вступу договору страхування в дію

Договір страхування набирає чинності з дати, наступної за датою надходження страхової премії, якщо інше не передбачене договором страхування за згодою сторін.

+

Період страхування

Періоди страхування встановлюються за договором страхування за кожним об’єктом страхування або за договором страхування за згодою сторін

+

Обмеження страхування (за наявності)

Об’єктом страхування не може бути: - наземні транспортні засоби, залізничний рухомий склад, повітряні та водні судна (крім транспортних засобів, які не експлуатуються за призначенням і зберігаються за визначеною в договорі страхування адресою та/або відображені в складі оборотних активів підприємства у звіті про фінансовий стан (балансі) під час їх зберігання); - майно, що перевозиться [включаючи вантаж, багаж (вантажобагаж); - майно щодо якого наявний судовий спір, та/або на яке накладений арешт; - майно, що перебуває в аварійному та (або) старому стані (знос яких перевищує 70%), будинки або майнові об’єкти, що підлягають зносу, капітальному ремонту, звільнені (підготовлені) для проведення капітального ремонту або не перебувають в експлуатації з інших причин тривалий (понад 2 місяці) строк; майно, несправне та непридатне до експлуатації; майно, що знаходиться в зоні, якій загрожують стихійні лиха. - посіви/ насадження та врожай сільськогосподарських культур; - тварини; - майно, вилучене з обороту або обмежене в обороті відповідно до законодавства України; - майно, щодо якого у Страхувальника (Вигодонабувача) відсутній страховий інтерес; - нерухоме майно (його складові частини), яке належним чином не відображене у технічній документації на майно, або яке добудоване (переоснащене), відомості про що не внесені до технічної документації на майно; - будівельно-монтажні роботи; - припинення (втрата, позбавлення), обмеження права власності на майно; - перерва в господарській діяльності, недоотримання, втрата доходу. - - Обмеження страхування: - Будь-які спеціальні програми випробувань. - Використання майна для військових потреб. - Майно, що не може бути об’єктом страхування.

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. - Настання події у період, за який не сплачений страховий платіж у розмірі та у строки, передбачені договором страхування, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. - Несплата Страхувальником чергової частини страхової премії у встановлений договором страхування строк (у разі сплати страхової премії частинами) є підставою дострокового припинення дії договору страхування та втрати ним чинності (на умовах, передбачених договором страхування).

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

Обрані Страхувальником умови договору страхування: - страхова сума; перелік страхових ризиків; - розмір франшизи; - строк дії договору страхування та періоду (періодів) страхування; - територія страхування; - умови сплати страхової премії. Індивідуальні ознаки об’єкта страхування, необхідні для оцінки страхового ризику: - група об’єктів страхування (вид та тип майна); - вартість майна; - технічні характеристики майна та будівель/споруд/приміщень, в яких воно знаходиться/ зберігається (матеріал та тип конструкції стін/даху/фундаменту/перегородок/міжповерхових перекриттів/підлоги будівлі/споруди/приміщення, загальна площа будівлі/споруди/приміщення, кількість поверхів будівлі, поверховість приміщення, характеристики виробу/продукції/товару та його упакування тощо); - строк та умови експлуатації майна та будівель/споруд/приміщень, в яких воно знаходиться/ зберігається (рік побудови будівлі/споруди, рік останнього капітального ремонту будівлі/споруди, дата виробництва/ придбання виробу/продукції/товару тощо); - місцезнаходження майна (регіон розташування, адреса розташування, щільність навколишньої забудови, наявність/відсутність оточуючих об’єктів поруч з майном та природних і кліматичних факторів, що підвищують ступінь ризику тощо); - характер виробничого процесу або вид господарської діяльності, що здійснюється на території страхування; - стан майна (відповідність санітарним і технічним вимогам, наявності/відсутності пошкоджень (в т.ч. таких, що були відремонтовані) тощо); - особливості (характер) використання майна (приватне використання, службове використання, використання на підставі договору або на інших законних підставах (оренда, лізинг, інше платне використання) тощо); - умови зберігання та режим експлуатації майна (наявність/відсутність засобів пожежовиявлення та пожежогасіння, стан протипожежної безпеки, наявність/відсутність засобів захисту від протиправних дій третіх осіб та засобів охорони тощо); - наявність на території страхування вибухових речовин, предметів та/або матеріалів, інших небезпечних речовин. Інша інформація, що має істотне значення для оцінки страхового ризику: - наявність фактів перепланування нерухомого майна; - проведення будівельно-монтажних та/або ремонтних робіт; - втрата правовстановлюючих документів на майно; - наявність випадків пошкодження, знищення (загибелі) або втрати (викрадення) майна у Страхувальника/ власника майна (в тому числі майна, що підлягає страхуванню); - інформація щодо виданих довіреностей, які стосуються майна; - передання Майна в заставу/ іпотеку; - наявності судового спору щодо майна (якщо такі є або були); - накладення арешту на майно (якщо такі є або були); - наявність претензій третіх осіб щодо майна (якщо такі є або були); - інформація про попереднє страхування та збитковість за попередній період страхування; - інформація про інші чинні договори страхування щодо об’єкту страхування. Інформація щодо потреб та вимог Страхувальника у страхуванні згідно з заявою на страхування, наданою Страхувальником.

+

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію

Страховик не відшкодовує збитки, що сталися внаслідок: • подій інших, ніж зазначені та обрані в Договорі страхування, як страхові ризики; • всякого роду військових дій або військових заходів та їхніх наслідків, дій мін, торпед, бомб та інших знарядь війни; піратських дій, а також внаслідок громадянської війни, громадських заворушень і страйків, конфіскації, реквізиції, арешту або знищення майна за вимогою військової або цивільної влади; • самозаймання, тління (у випадку, коли воно не є наслідком пожежі), підземного вогню, експлуатаційного чи природного зносу, корозії, окислювання, бродіння, гниття, вибуху зернового пилу або інших природних властивостей застрахованого майна, а також пошкодження гризунами, комахами, цвіллю, грибком; • знищення або пошкодження застрахованого майна – електричного устаткування (включаючи електропроводку) в результаті порушення ізоляції, короткого замикання, замикання в обмотці, замикання на корпус або на землю, іскріння, відмовлення вимірювальних, регулюючих приладів і приладів, що забезпечують безпеку. Якщо внаслідок зазначеного впливу електричного струму відбулася пожежа або вибух, то збиток, заподіяний майну Страхувальника в результаті пошкодження або знищення застрахованого майна, підлягає відшкодуванню, за винятком вартості знищеного або пошкодженого електричного устаткування, що з’явилося джерелом виникнення пожежі або вибуху; • впливу на застраховане майно вогню або тепла з метою обробки, переробки або в інших цілях. Також Страховик не відшкодовує збитки, завдані майну, за допомогою якого або в якому вогонь або тепло спеціально створюється і яке спеціально призначене для його розведення, підтримки, поширення, передачі, підігріву теплоносія; вибуху, що виникає у камері згоряння механізмів із двигунами внутрішнього згоряння; пошкодженням вогнем не через пожежу, а внаслідок обробки застрахованого майна вогнем, теплом або внаслідок іншого термічного впливу з метою їхньої переробки, наприклад: для сушення, варення, прасування, копчення, жарки, гарячої обробки або плавлення металів і т. ін.; • дії шару снігу, що був сформований людиною; • збитки заподіяні водою, що виникла внаслідок танення снігу чи його падіння з інших будівель чи елементів будівель; • влучення блискавки в електричні пристрої, якщо це не викликало та не призвело до пожежі; • дії вакууму або розрідженого газу; виникненням вогню через тління, підземний вогонь; • неготовності до експлуатації будинків. Під «неготовністю до експлуатації будинків» розуміється відсутність вікон, дверей, даху в будинках; • знаходження застрахованого майна у неготових до експлуатації будинках, а також у будинках, що не відповідають вимогам відповідних законодавчих та/або нормативно-правових актів та/або умовам Договору страхування; • знаходження застрахованого майна у приміщеннях, сховищах та сейфах, що не відповідають вимогам відповідних законодавчих та/або нормативно-правових актів та/або умовам Договору страхування; • ведення будівельних, ремонтних та монтажних робіт; • обвалу будівель або їх частин, якщо обвал не викликаний страховим випадком; • крадіжки або розкрадання майна під час або безпосередньо після страхового випадку (іншого ніж «Крадіжка» або «Грабіж»); • використання, збереження або тимчасового розміщення в межах місця страхування газового устаткування та інших вибухонебезпечних предметів, матеріалів і речовин, що не є невід’ємною частиною інженерних комунікацій або виробничого процесу місця страхування та інших хімічних сполук або суміші речовин, здатних до швидкої екзотермічної реакції тощо; • дій або бездіяльності Страхувальника, його представників або осіб, які зв’язані з ним умовами яких-небудь договорів (у тому числі, але не обмежуючись, з надання готельних послуг) та несуть згідно цих договорів відповідальність за збереження та дотримання відповідних умов експлуатації застрахованого майна, а також порушення ким-небудь з усіх вище перелічених осіб (включаючи страхувальника та/або його представників) встановлених правил експлуатації та/або будь – яких інших правил, норм, технічних регламентів, нормативно-правових та/або законодавчих актів встановлених щодо зберігання застрахованого майна, включаючи зберігання вогненебезпечних або вибухових речовин та предметів; • проникнення в приміщення ґрунтових вод, граду, зливи, дощу, снігопаду через незакриті вікна або інші отвори, якщо ці отвори не виникли в результаті дії граду, зливи, дощу або снігопаду, а також затоплення/підтоплення, викликаного недостатньою пропускною здатністю каналізаційних систем, які належать та/або знаходяться під контролем Страхувальника, стихійних явищ, що мають сезонний характер у певній місцевості, сезонні підтоплення ґрунтовими водами; • дії ґрунтових мас, викликаних зсувом та/або осіданням ґрунту, спричиненого втручанням людини (результат впливу техногенного процесу) – представників Страхувальника; • помилок, що були допущені проектантами та/або будівельниками при виконанні робіт, будівельних дефектів, дефектів виготовлення або дефектів (браку) матеріалів (в тому числі тих, що проявилися внаслідок страхового випадку), недороблень конструктивних елементів будівлі у період проведення капітального ремонту будівлі або при перебудові квартири, житлового будинку, будівлі, господарських приміщень; • конденсату, відпрівання і т. ін.; витікання рідини внаслідок застосування фізичної сили людини (перекидання резервуарів з водою і т. і.), а також рідиною, що використовується для прибирання, чищення або миття; витікання рідини з автоматичних систем пожежогасіння і відкритих систем водяного зрошення, руйнування або пошкодження самої системи автоматичного пожежогасіння; технічного обслуговування та випробування на справність системи, у тому числі під тиском; ремонтних або відновлювальних робіт або ремонту самої системи автоматичного пожежогасіння; утворення цвілі, грибків і т. ін.; • шкода заподіяна майну транспортними засобами, що експлуатуються Страхувальником, його працівниками, користувачами застрахованих будівель та/або споруд; шкода, заподіяна самим транспортним засобам Страхувальника; шкода, заподіяна Страхувальнику внаслідок попереднього знищення або пошкодження не застрахованих за умовами Договору страхування огорожі, покриття доріг та інших транспортних шляхів; • крадіжки, грабежу, розбою вчинених Страхувальником, його представниками або працівниками; • переміщення (перевезення, перенесення) скла, проведення відповідних робіт по склінню; виконання робіт по встановленню рам, видаленню або демонтажу скла, скляних елементів з віконних або дверних рам або інших місць їхнього постійного кріплення, підгвинчуванню або укладці скла; подряпин, задирок або розпилення фарби (випадкового або навмисного) і т. ін. на поверхні скла, полірування або розпису, випадкового або навмисного фарбування застрахованих стекол, пошкодження або опадання напилювання, затемнення або нанесення надлишкової фарби на скло, застосування зварювальних і нагрівальних апаратів; розбиття переносних дзеркал, пустотілого (дутого) скла й освітлювальної арматури усіх видів, ламп розжарювання; • пошкодження товарних запасів внаслідок настання ризиків «Вода» та «Спринклерні системи», які зберігаються в приміщеннях на висоті менше 13 сантиметрів від рівня поверхні підлоги, якщо інше не передбачено адендумом до договору страхування • Події, що:  не обумовлена у договорі страхування як страховий ризик (випадок);  сталася поза зазначеним у договорі страхування місцем його дії;  сталася до початку дії Договору страхування, але виявлена після початку його дії, а також якщо збиток завдано після закінчення строку дії Договору страхування. • Навмисних та/або протиправних дій пов’язаних зі Страхувальником осіб, недотримання та порушення ними протипожежної та технічної безпеки, недотримання норм безпеки виробничого процесу. • Наявності дефектів майна, що були відомі та приховані Страхувальником в момент укладення Договору страхування. • Обставин, про які Страхувальник знав або повинен був знати, але не вжив усіх від нього залежних заходів для запобігання страховому випадку. • Обвалу, руйнування, пошкодження будинку або споруди (їх частин), якщо обвал не є наслідком страхового випадку, а саме: через їх старість, зношення, часткове руйнування або пошкодження внаслідок тривалої експлуатації, неспроможність Страхувальника підтримувати застраховане майно в належному стані. • Таємничого зникнення застрахованого майна, тобто внаслідок причини, час, обставини або місце якої невідомі. • Вибухів, що відбуваються в камерах згоряння двигунів внутрішнього згоряння або аналогічних машин і агрегатів; дії вакууму або розрідження газу, в тому числі в резервуарі. • Помилок проектувальників. Страховик не відшкодовує збитки, завдані Страхувальнику, які мали місце до початку періоду страхування, та про які Страхувальник знав або повинен був знати на момент надання Заяви на страхування. Не підлягають відшкодуванню моральна шкода та упущена вигода та інші непрямі збитки. Особливі виключення. Виключення IT ризиків: • Страховик в межах договору страхування не надає страхового захисту щодо руйнування, пошкодження, знищення або спотворення інформації, кодів, програм або програмного забезпечення, а також будь-яких збоїв у роботі комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення або вбудованих мікросхем, якщо це не є результатом фізичного пошкодження або загибелі основних засобів. Крім того не страхується перерва у виробництві, що може бути спричинена цим. • У рамках цього застереження руйнування, пошкодження, знищення або спотворення будь-якої інформації, кодів, програми або програмного забезпечення, а також збої в роботі комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення або вбудованих мікросхем не є фізичним пошкодженням або матеріальною шкодою. • За цим застереженням також не покриваються збитки по ризику «Крадіжка», за умови, що крадіжка була скоєна шляхом руйнування, пошкодження, знищення або спотворення інформації, кодів, програм або програмного забезпечення, а також за допомогою будь-яких збоїв у роботі комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення або вбудованих мікросхем. Виключення тероризму: • Незалежно від умов договору страхування або будь-якої додаткової угоди до нього цим застереженням погоджено, що страхуванням не покриваються збитки, пошкодження, видатки або витрати будь-якого характеру, які безпосередньо або опосередковано спричинені, є наслідком або пов’язані з будь-яким терористичним актом, незалежно від будь-яких інших причин або подій, що стались одночасно або в будь-якій іншій послідовності щодо настання такого збитку. • В рамках цього застереження терористичний акт, тобто застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, які створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків, якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, об’єднаннями громадян, юридичними особами, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного (терориста) згідно статті 258 Кримінального кодексу України. • Цим застереженням також виключаються збитки, пошкодження, видатки або витрати будь-якого характеру, які безпосередньо або опосередковано спричинені, є наслідком або пов’язані з будь-якими діями спрямованими на контроль, запобігання, пригнічення або здійснені в будь-якому зв’язку з терористичним актом. • У випадку якщо Страховик стверджує, що будь-які збитки, пошкодження, видатки або витрати не покриваються страхуванням в рамках договору страхування, обов’язок доведення протилежного покладається на Страхувальника. Виключення радіоактивного забруднення: • Це виключення превалює та має переважну дію над суперечними йому умовами договору страхування. • За договором страхування, ні в якому разі не відшкодовуються збитки Страхувальника щодо пошкодження або відповідальності, що безпосередньо або опосередковано спричинені, заподіяні або збільшені внаслідок: • дії іонізуючого випромінювання або забруднення від радіоактивності будь-якого ядерного палива або відходів або згоряння ядерного палива; • дії радіоактивних, токсичних, вибухових або інших небезпечних або забруднюючих властивостей будь-якого ядерного реактора або інших ядерних агрегатів або їхніх ядерних компонентів; • дії будь-якої військової зброї, де використовується атомне або ядерне розщеплення та/або синтез або інші подібні реакції або радіоактивні сили або матеріали. Виключення політичних ризиків: • Незалежно від умов Договору страхування або будь-якого додаткового договору до нього цим застереженням погоджено, що страхуванням не покриваються збитки, пошкодження, видатки або витрати будь-якого характеру, які безпосередньо або опосередковано спричинені, є наслідком або пов’язані з подіями перерахованими нижче, незалежно від будь-яких інших причин або подій, що стались одночасно або в будь-якій іншій послідовності із такою подією: • війною, вторгненням, діями зовнішніх ворогів, ворожими актами або воєнними діями (незалежно від того оголошено війну чи ні), громадянською війною; • постійним або тимчасовим відчуженням майна в результаті конфіскації, експропріації або реквізиції будь-яким законно сформованим органом влади; • заколотом, військовим або народним повстанням, бунтом, революцією, громадським заворушенням в масштабах або з кількістю учасників, що може бути прирівняне до повстання, узурпація влади, введення військової влади або військового положення або стану облоги, або будь-яка подія або причина, результатом якої стало оголошення військового положення або стану облоги. Виключення окупованих територій та зон збройних конфліктів: • Цим застереженням погоджено, що не визнаються страховими випадками збитки із застрахованим майном внаслідок настання будь-яких ризиків на території дії Договору страхування (адресою місцезнаходження застрахованого майна), якщо на такій території на момент настання випадку відбувались події, зазначені у виключеннях політичних ризиків, та/або якщо ця територія в такий момент була тимчасово окупованою та/або відчуженою територією, територією, яка непідконтрольна органам влади України. При цьому: • окупованою та/або відчуженою територією в розумінні Договору страхування визнається територія, яка знаходиться під владою ворожої армії та/або яка вийшли з-під контролю органів влади України, незалежно від того чи визнана територія такою на законодавчому рівні. Страховик має право визначити територію, як такою, що відповідає зазначеним критеріям на підставі офіційних та неофіційних джерел, зокрема повідомлень на сайтах новин, відеоматеріалів очевидців тощо, а доказ зворотного покладається на Страхувальника або Вигодонабувача; • Під будь-якими ризиками в контексті цього пункту мається на увазі один або декілька із застрахованих ризиків за Договором, які відбулись, та які можуть і не мати відношення до обставин визнання території такою, що відповідає зазначеним в ньому критеріям. Виключення залишення застрахованого майна без нагляду: • Цим застереженням погоджено, що не визнаються страховими випадками будь-які збитки із застрахованим майном, якщо після повідомлення про настання страхового випадку Страховиком буде з’ясовано, що Страхувальником за місцем страхування припинена діяльність на період більше 14 днів, тобто відбулась зміна характеру, періодичності експлуатації майна, його охорони тощо, та таке припинення діяльності не пов’язане з подіями, зазначеними у виключеннях політичних ризиків та у виключеннях окупованих територій та зон збройних конфліктів Страховик не відшкодовує збитки, видатки та витрати, що виникли внаслідок: - Будь-якого ядерного впливу, бактеріологічного, хімічного або радіоактивного забруднення, засобів та/або зброї. - Військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій або введення надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, порушення Страхувальником (його представниками), вимог і розпоряджень органів влади і управління на період дії такого стану. - Громадських заворушень, масових безладів, зібрань, мітингів, заворушень, збройних конфліктів, громадянської війни, революції, заколоту, повстання, страйку, путчу, війни, вторгнення, ворожих дій іноземного противника, стану облоги, військового перевороту, захоплення влади, локауту, диверсії, тероризму, мародерства або грабежів, викрадень, підпалу, підриву чи іншого незаконного заволодіння, знищення або пошкодження майна, що сталися за вказаних умов. - Дії мін, бомб, будь-якої іншої військової зброї або техніки. - Дій (бездіяльності) державних та/або місцевих органів або посадових осіб цих органів. - Діяльності Збройних Сил України, правоохоронних органів, інших підрозділів або формувань, створених в умовах військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій. - Конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, знищення або пошкодження майна відповідно до вимог державних та/або місцевих органів влади. - Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд. - Опору представникові влади, правоохоронного органу, та інших суб’єктів, які мають відповідні права, самоправства, викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів та печаток. - Діяльності будь-яких несанкціонованих органів, адміністрацій або влади. - Протиправних дій третіх осіб або насильницьких дій, завданих в умовах нестабільного правопорядку, іншого негативного впливу в результаті зазначених подій; - Заходів, прийнятих для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити будь-яку подію, що сталася за вказаних умов; - Будь-яких дій, пов’язаних з вказаними подіями, якщо такі дії не сталися б за відсутності таких подій. Дія договору страхування не поширюється на групи майна, які не можуть бути об’єктом страхування. • готівку у будь-якій валюті; • цінні папери, договори страхування, ощадні книжки, банківські чеки і т. ін.; • устаткування, розташоване на зовнішніх стінах і даху будівель і споруд (наприклад: вивіски, електрична реклама, навіси, ставні, антени і т. ін.), якщо вони не зазначені як Застраховане майно; • мережі електропостачання під відкритим небом, включаючи опори, щогли та їх огородження; • рухоме майно, що зберігається під відкритим небом, якщо це суперечить його експлуатаційним характеристикам та Страхувальник не забезпечив належної охорони майна; • рукописи, плани, креслення й інші документи, бухгалтерські, ділові книги; • моделі, макети, зразки, форми і т.ін.; • дорогоцінні метали в злитках і дорогоцінні камені без оправ, вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів; • технічні носії інформації комп’ютерних і аналогічних систем, зокрема, магнітні стрічки і касети, магнітні диски, блоки пам’яті і т. ін.; • твори мистецтва, антикваріат, колекції, включаючи колекції марок, монет, грошових знаків і бон, малюнків, картин, скульптур; • вибухові речовини; • об’єкти незавершеного будівництва та/або монтажу, об’єкти які не мають фундаменту, нерухоме майно, що не є готовим до експлуатації, або рухоме майно, що розташоване у нерухомому майні, що не є готовим до експлуатації. При цьому нерухоме майно вважається неготовим до експлуатації або об’єктом незавершеного будівництва, якщо не закінчене будівництво або ремонт даху, зовнішніх стін, цілком не закриті віконні та/або дверні прорізи та/або не розібрано будівельне риштування та огорожа; • металеві торгівельні точки, ларьки, розбірні об’єкти, навіть якщо вони мають фундамент; • шуби та інші вироби з хутра та шкіри; • товари на комісії; • товари, що знаходяться в підвальному або напівпідвальному приміщенні з порушенням правил зберігання. Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є: - Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника або Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони. - Подання Страхувальником неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку. - Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем) відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла, в повному обсязі. - Несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних причин, невиконання дій, які Страхувальник повинен зробити в разі настання страхового випадку та інших обов’язків відповідно до умов договору страхування. - Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяних збитків. - Неповідомлення (несвоєчасне повідомлення) Страхувальником про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику. - Невжиття Страхувальником заходів щодо рятування майна, запобігання або зменшення завданих збитків. - Відмова Страхувальника (Вигодонабувача) від права вимоги до особи, відповідальної за збитки. - Непред’явлення Страхувальником майна або його залишків для огляду Страховику (крім викрадення майна). - Неповідомлення Страховика про зміну права власності на майно. - Подія сталася за межами території дії договору страхування. - Подія сталася у період, за який не сплачений страховий платіж. - Настання випадку внаслідок порушення та/або невиконання Правил пожежної безпеки, Правил збереження чи перевезення вогненебезпечних та вибухових речовин і предметів та інших відповідних існуючих законодавчих норм, що стосуються умов та правил зберігання, експлуатації майна, яке належить Страхувальнику або іншим особам на правах власності, оренди, господарського відання, оперативного управління, користування та знаходиться за місцем страхування. - Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування. - Збитки не можуть бути віднесені до будь-якого зі страхових ризиків. - Подія належить до переліку винятків зі страхових випадків. - Відсутність документів для визнання випадку страховим та здійснення страхового відшкодування, передбачених договором страхування. - Підстави, встановлені законодавством. За об’єктами страхування/ групами об’єктів страхування можуть встановлюватись окремі страхові суми (ліміти відповідальності). Ліміти відповідальності можуть встановлюватись за окремим страховим ризиком та/або страховим випадком, за групою страхових ризиків та/або страхових випадків. В межах страхової суми за договором страхування можуть встановлюватися наступні ліміти відповідальності: - на запобігання або зменшення розміру збитків; - на прибирання та розчистку застрахованих приміщень та територій після страхового випадку; - інші ліміти відповідальності за згодою сторін. Розмір ліміту відповідальності та кількість випадків протягом дії договору страхування визначається договором страхування. Мінімальний та максимальний розміри лімітів відповідальності страховим продуктом не встановлені Порядок здійснення страхових виплат: - Страхове відшкодування виплачується на підставі письмової заяви Страхувальника (його правонаступника або Вигодонабувача) і рішення Страховика про визнання випадку страховим (Страхового акту). - Страховик приймає рішення про визнання або невизнання випадку страховим протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня отримання письмової Заяви на виплату страхового відшкодування та інших документів, передбачених договором страхування, та сплачує страхове відшкодування протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів, а у разі коли його розмір перевищує 2 000 000,00 (два мільйони) гривень протягом 30 (тридцяти) робочих після прийняття відповідного рішення. - Страховик має право відстрочити прийняття рішення про визнання або невизнання випадку страховим у випадках та на строк, передбачені договором страхування. Страхове відшкодування перераховується на рахунок Страхувальника (Вигодонабувача) або на рахунок установи або особи, що здійснює (здійснювала, здійснюватиме) ремонт пошкодженого майна, вказаний Страхувальником (Вигодонабувачем) в Заяві на виплату страхового відшкодування. Якщо Договір укладається по відношенню до майна, яке є предметом застави або предметом оренди: - банк-кредитор або орендодавець, зазначений у договорі страхування як Вигодонабувач, є першочерговим одержувачем страхових відшкодувань за договором страхування; - до переліку документів, що надаються Страхувальником Страховику для виплати страхового відшкодування додається письмовий дозвіл Вигодонабувача на отримання Страхувальником суми страхового відшкодування; - страхове відшкодування, що має бути сплачено за договором страхування, сплачується Вигодонабувачу, при цьому банку-кредитору – у рахунок погашення заборгованості Страхувальника за кредитним договором, якщо інше не було письмово погоджено між Страховиком, Страхувальником та Вигодонабувачем, таким чином: - частина страхового відшкодування у розмірі невиплаченої Страхувальником суми кредиту, відсотків за користування кредитом і пені згідно з кредитним договором (така сума не може перевищувати суми прямого збитку, що зазнав Страхувальник) перераховується на рахунок Вигодонабувача, при цьому надання Вигодонабувачем Страховику відомостей щодо розрахунку невиплаченої Страхувальником суми кредиту, відсотків за користування кредитом і пені згідно з кредитним договором є необхідною умовою здійснення виплати страхового відшкодування; - залишок страхового відшкодування виплачується Страхувальнику. Розрахунок розміру страхових виплат: Розмір збитку визначається Страховиком відповідно до: - документа, де визначено перелік пошкодженого, знищеного або втраченого Майна (дефектної відомості, складеної експертом або оцінювачем, Акту огляду Майна); - документа, складеного Компетентними органами, про обставини, час, місце страхового випадку із зазначенням знищеного, пошкодженого або втраченого Майна або його складових частин; - документа, що містіть розрахунок розміру витрат на компенсацію заподіяних збитків (кошторис, калькуляція, акт експертизи або оцінки). Розмір страхового відшкодування визначається виходячи із розрахованого згідно з Загальними умовами страхового продукту та/або договором страхування розміру збитку та з урахуванням: - страхової суми та лімітів відповідальності, визначених договором страхування для відповідного об’єкту страхування та/або групи об’єктів страхування; - розміру франшизи, обумовленої умовами договору страхування; - сум, одержаних Страхувальником (Вигодонабувачем) в порядку відшкодування заподіяних збитків від третіх осіб; - пропорційності зобов’язань Страховика, відповідно до Загальних умов страхового продукту та/або договору страхування. - розміру ПДВ (якщо це передбачено умовами договору страхування) - розміру документально підтверджених фактично понесених додаткових витрат Страхувальника, передбачених договором страхування, з урахуванням встановленого договором страхування ліміту; - здійснених за договором страхування виплат страхових відшкодувань, окрім випадків, коли після виплати попереднього страхового відшкодування Страхувальник відновив страхову суму до первинного значення шляхом внесення додаткового страхового платежу. - Якщо страхова сума складатиме лише частину від дійсної вартості майна на дату настання страхового випадку, то розмір страхового відшкодування буде зменшений пропорційно відношенню страхової суми до дійсної вартості майна. - Якщо майно застраховано у кількох страховиків і загальна страхова сума перевищує дійсну вартість майна, страхова виплата, що виплачується всіма страховиками, не може бути більшою за дійсну вартість майна та кожний страховик здійснює виплату пропорційно до розміру загальної страхової суми. - Після виплати страхового відшкодування у випадку знищення (загибелі) та/або втрати (викрадення) майна дія договору страхування припиняється без перерахунку та повернення частини страхової премії. - Страхове відшкодування здійснюється з урахуванням попередніх виплат страхового відшкодування, тобто після виплати страхового відшкодування встановлена за договором страхування страхова сума зменшується на суму виплаченого страхового відшкодування (агрегатна страхова сума). - Сумарний розмір страхових відшкодувань не може перевищувати розміру страхової суми. Розмір страхових відшкодувань не може перевищувати розміру відповідних лімітів відповідальності. - В будь-якому випадку страхове відшкодування згідно зі ст. 94 Закону України “Про страхування” не може перевищувати розмір прямого збитку, заподіяного Страхувальнику (Вигодонабувачу) в результаті настання страхового випадку. - В будь-якому випадку розмір страхового відшкодування згідно зі ст. 102 Закону України “Про страхування” не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених договором страхування
Посилання на цю інформацію ви можете знайти тут

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.