До страхових випадків не відносяться події, що сталися під час або внаслідок:
- Вчинення або спроби вчинення Застрахованою особою протиправних дій (незалежно від її психічного стану).
- Перебування Застрахованої особи в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп‘яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції/ медикаментів, на які вимагається рецепт, які приймалися не за призначенням лікаря.
- Самогубства Застрахованої особи або спроби вчинення самогубства Застрахованою особою (крім доведення до самогубства внаслідок протиправних дій третіх осіб).
- Навмисного нанесення Застрахованою особою собі тілесних ушкоджень/ шкоди здоров’ю незалежно від її психічного стану.
- Самолікування або іншого медичного втручання, що здійснюється Застрахованою особою самостійно (без медичного призначення лікаря) або особами, які не мають медичної освіти та/або ліцензії.
- Керування транспортним засобом Застрахованою особою, яка не має посвідчення водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії, передачі Застрахованою особою керування транспортним засобом особі, яка не має посвідчення водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії.
- Керування Застрахованою особою транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, або передачі Застрахованою особою керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані, або не виконання обов’язку пройти огляд на стан сп’яніння.
- Вчинення грубої необережності, що призвело до настання нещасного випадку.
- Порушення правил техніки безпеки, правил пожежної безпеки, інших вимог нормативно-правових актів, порушення правил експлуатації будь-яких об’єктів, механізмів тощо, а також транспортних засобів.
- Порушення встановлених законодавством правил безпеки дорожнього руху та/або правил здійснення перевезень на автомобільному та/або міському електричному транспорті.
- Експлуатації транспортного засобу, що використовуються під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків, без ліцензій та інших дозвільних документів, передбачених законодавством (у разі здійснення перевезень на автомобільному та/або міському електричному транспорті).
- Настання нещасного випадку із Застрахованою особою не під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків.
- Діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів (включаючи ін'єкції ліків) та їх негативних наслідків.
Страховими випадками не визнаються події, що сталися внаслідок:
- Будь-якого ядерного впливу, бактеріологічного, хімічного або радіоактивного забруднення, засобів та/або зброї.
- Військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій або введення надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, порушення вимог і розпоряджень органів влади і управління на період дії такого стану.
- Громадських заворушень, масових безладів, зібрань, мітингів, заворушень, збройних конфліктів, громадянської війни, революції, заколоту, повстання, страйку, путчу, війни, вторгнення, ворожих дій іноземного противника, стану облоги, військового перевороту, захоплення влади, локауту, диверсії, тероризму, мародерства або грабежів, викрадень, підпалу, підриву чи іншого незаконного заволодіння, знищення або пошкодження майна та/або вчинення кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи, що сталися за вказаних умов.
- Дії мін, бомб, будь-якої іншої військової зброї або техніки.
- Дій (бездіяльності) державних та/або місцевих органів або посадових осіб цих органів.
- Діяльності Збройних Сил України, правоохоронних органів, інших підрозділів або формувань, створених в умовах військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій, служби та/або участі Застрахованої особи у вказаних органах, підрозділах, формуваннях або у здійсненні вказаної діяльності.
- Конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, знищення або пошкодження майна відповідно до вимог державних та/або місцевих органів влади.
- Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд.
- Опору представникові влади, правоохоронного органу, та інших суб’єктів, які мають відповідні права, самоправства, викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів та печаток.
- Діяльності будь-яких несанкціонованих органів, адміністрацій або влади.
- Протиправних дій третіх осіб або насильницьких дій, завданих в умовах нестабільного правопорядку, іншого негативного впливу в результаті зазначених подій;
- Заходів, прийнятих для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити будь-яку подію, що сталася за вказаних умов;
- Будь-яких дій, пов’язаних з вказаними подіями, якщо такі дії не сталися б за відсутності таких подій.
- Будь-яких з вказаних подій, якщо під час цих подій було неможливим надання/ своєчасне надання належної медичної допомоги або було неможливим проведення/ своєчасне проведення евакуації Застрахованої особи з території дії вказаних подій.
Страховими випадками не вважаються події, передбачені договором страхування, що сталися із Застрахованою особою, якщо:
- вона на дату настання нещасного випадку була визнана у встановленому законодавством порядку недієздатною, знаходилась на освідченні МСЕК, перебувала на лікуванні у зв’язку з захворюванням або виникненням вад, що відносяться до медичних протипоказань (захворювань і вад), за наявності яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами згідно з законодавством України, перебувала на обліку в наркологічних, психоневрологічних та інших диспансерах, хворіла на СНІД або була ВІЛ – інфікована, мала інвалідність будь-якої групи з будь-якої причини, мала психічну хворобу, та не повідомила Страховика про зміну страхового ризику за договором страхування;
- буде встановлено, що причиною встановлення (настання) інвалідності Застрахованій особі та/або смерті Застрахованої особи, поряд із травмами, викликаними нещасним випадком під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків, є також захворювання, хворобливі стани чи травми, що не мають прямого причинно-наслідкового зв’язку з нещасним випадком під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків, чи які були наявні в Застрахованої особи до нещасного випадку;
- подія не відповідає ознакам страхового випадку, що визначені договором страхування.
Винятками із страхових випадків також є:
- Захворювання, у тому числі раптові захворювання, професійні захворювання (у тому числі гострі професійні захворювання та хронічні професійні захворювання).
- Визнання Застрахованої особи безвісно відсутньою або оголошення померлою в порядку, визначеному законодавством.
- Використання транспортного засобу, що використовуються під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків, для військових потреб/ задоволення потреб будь-яких військових формувань в умовах правового режиму воєнного стану.
Підставою для відмови у страховій виплаті є:
- Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача, Особи, яка має право на отримання страхової виплати, їх представників, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони.
- Подання Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, Особи, яка має право на отримання страхової виплати, їх представниками неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (його представниками) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків відповідно до умов договору страхування, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди.
- Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяної шкоди.
- Неповідомлення Страхувальником (Застрахованою особою) при укладанні договору страхування про обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або повідомлення свідомо неправдивих відомостей про такі обставини.
- Неповідомлення (несвоєчасне повідомлення) Страхувальником про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику.
- Не усунення Страхувальником, протягом погодженого із Страховиком строку, обставин, які підвищують ступінь страхового ризику.
- Невиконання Страхувальником (Застрахованою особою) обов’язку при настанні події пройти огляд на стан сп’яніння за вимогою працівника поліції.
- Невиконання Страхувальником (Застрахованою особою) при ДТП обов’язку, передбаченого підпунктом «а» пункту 2.10. ПДР, інших обов’язків водія при настанні дорожньо-транспортної пригоди, передбачених законодавством.
- Встановлення згідно з висновком (звітом) незалежної експертизи або за результатами досліджень із залученням експертів/ спеціалістів у відповідних галузях, що подія не могла статися за обставин, які були заявлені.
- Відмова Застрахованої особи від обстеження з метою оцінки фактичного стану здоров’я такої особи та/або ненадання Страховику / перешкоджання в отриманні Страховиком результатів такого обстеження.
- Неповідомлення Особою, яка має право на отримання страхової виплати, Страховика про настання події, що може бути визнана страховим випадком, та/або неподання Страховику заяви про страхову виплату, що відповідає вимогам, передбаченим договором страхування, у строк, визначений договором страхування.
- Неподання Особою, яка має право на отримання страхової виплати, документів, визначених договором страхування, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт настання події, що може бути визнана страховим випадком, під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків на підставі інших документів.
- Ненадання Страховику (частково або повністю) документів, необхідних для визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати, визначених договором страхування, або надання Страховику (частково або повністю) документів, необхідних для визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати, що не відповідають встановленим законодавством вимогам, у разі повідомлення Страховиком Особи, яка має право на отримання страхової виплати, про це згідно з умовами договору страхування.
- Невиконання Особою, яка має право на отримання страхової виплати, обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди.
- Ненадання Страховику документів та інформації, що підтверджують факт, причини та обставини страхового випадку та розмір заподіяної шкоди (у т.ч. відомостей, що становлять лікарську таємницю).
- Настання події за межами території страхування.
- Настання події до набрання чинності договором страхування та/або у період, за який не сплачений страховий платіж.
- Заподіяння шкоди, що не має прямого причинно-наслідкового зв’язку з нещасним випадком під час виконання Застрахованою особою своїх трудових обов’язків.
- Заподіяння шкоди внаслідок події, яка за своїми ознаками не може бути віднесена до будь-якого зі страхових випадків.
- Наявність Страхувальника (Застрахованої особи, Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування.
- Подія належить до переліку винятків зі страхових випадків.
- Підстави, встановлені законодавством.