Комплексне страхування подорожуючих за кордон

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
Програма «Gold+» (G+)
+

Страхові ризики

Страховим ризиком/випадком за договором страхування є: • за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» - хвороба Застрахованої особи (гостре захворювання, загострення хронічного захворювання) або розлад здоров’я Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку, що сталися в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування, що не є винятками зі страхових випадків або обмеженнями страхування згідно з умовами договору страхування, внаслідок чого Застрахована особа отримує медико-санітарну та іншу допомогу/ послуги, передбачені Програмою страхування, що зазначена в договорі страхування, та внаслідок чого виникає зобов’язання Страховика здійснити страхову виплату відповідно до умов договору страхування в розмірі страхової суми або її частини шляхом відшкодування документально підтверджених витрат на отримання Застрахованою особою вказаної допомоги/ послуг. • за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»:  Стійка втрата Застрахованою особою загальної працездатності (встановлення групи інвалідності) внаслідок нещасного випадку, що стався із Застрахованою особою в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування.  Смерть Застрахованої особи в результаті нещасного випадку, що стався із Застрахованою особою в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» становить 30 000,00 USD/EUR. Страхова сума за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» встановлюється на вибір Страхувальника та зазначається в договорі страхування. Примітка. Для країн Шенгенської зони (Зона 2) мінімальний розмір страхової суми повинен становити 30 000,00 EUR згідно з Постановою Ради ЄС (Рішення 2004/17/СЕ від 22 грудня 2003 р.). Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків» становить 10 000,00 грн. та зазначається в договорі страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тарифдля кожної Застрахованої особи визначається за договором страхування за варіантами страхування, передбаченими договором страхування. За варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» страховий тариф визначається в залежності від Програми страхування, що зазначена в договорі страхування.

Страховий тариф для кожної Застрахованої особи за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, зазначається договорі страхування.

Страховий тариф за варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до Євро за даними НБУ на дату укладання договору страхування.

Максимальний розмір страхового тарифу за варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» страховим продуктом не визначений.

Максимальний розмір страхового тарифу за варіантом страхування«Страхування від нещасних випадків» визначається у розмірі 0,1% від страхової суми за цим варіантом страхування за визначений договором страхування період страхування.

Страхова премія визначається для кожної Застрахованої особи за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, та зазначається в договорі страхування. Загальна страхова премія за договором страхування зазначається в договорі страхування та визначається як сума страхової премії за усіма варіантами страхування, передбаченими договором страхування, при страхуванні усіх Застрахованих осіб.

Мінімальна та максимальна страхова премія за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, визначається взалежності від Програми страхування в наступному розмірі:

Страхова премія за кожної програмою страхування вказана в таблиці у колонці з відповідною назвою програми страхування.

Варіант страхування

Страхова премія за Програмами страхування (грн.)

(згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту)

«Gold+» (G+)

«Platinum+» (P+)

«Infinit» (I)

«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»

349,00

642,00

700,00

«Страхування від нещасних випадків»

10,00

10,00

10,00

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

За договором страхування встановлюється франшиза за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)». Вид франшизи: безумовна (страхова виплата по кожному страховому випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи встановлюється в наступному розмірі: • усі види послуг, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон, крім витрат за видами послуг «Затримка авіарейсу», «Затримка багажу», «Юридична допомога»: 0,00 Євро (EUR); • витрати за видами послуг «Затримка авіарейсу», «Затримка багажу», «Юридична допомога»: 10% від ліміту відповідальності за відповідним видом послуги, передбаченого Програмою страхування, що зазначена в договорі страхування згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту. Розмір франшизи за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» зазначається в договорі страхування.

+

Територія дії договору страхування

Територією дії Договору страхування (територією страхування), на якій діє страховий захист за Договором страхування, є весь світ, за винятком: • території України; • території країни постійного місця проживання Застрахованої особи; • території країни, громадянином якої є Застрахована особа; • зони збройних конфліктів та території країн, які знаходяться під наглядом або санкціями ООН, території воєнного або збройного конфлікту або будь-якої місцевості, що підконтрольна терористам, незаконним збройним формуванням тощо, інших окупованих територій, території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, території невизнаних Україною в установленому порядку держав; • зони епідемій за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (надалі – «ВООЗ»); • Республіки Вірменія, Республіки Азербайджан, Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Республіки Таджикистан, Туркменістану; • території держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

+

Строк дії договору страхування

Строк дії договору страхування: Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування становить 365 календарних днів або 366 календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році) та зазначається в договорі страхування.

+

Порядок вступу договору в дію договору страхування

Договір страхування набирає чинності з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати, зазначеної в договорі страхування як дата початку дії договору страхування, але не раніше 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати, наступної за датою надходження загальної страхової премії, визначеної в договорі страхування, одноразовим платежем в повному обсязі на поточний рахунок або в касу Страховика або страхового посередника. При цьому зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, виникають в момент перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді, але не раніше, ніж з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати набрання чинності договором страхування. У разі несплати Страхувальником страхової премії одноразовим платежем в розмірі згідно з договором страхування, протягом 10 (десяти) календарних днів з дати, визначеної в договорі страхування, як строк сплати страхової премії включно, договір страхування не набирає чинності та Страховик не несе зобов’язань за договором страхування щодо здійснення страхових виплат. Зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, припиняються: - якщо Застрахована особа пройшла прикордонний контроль при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України до 24 години 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, - зобов’язання Страховика припиняються в момент проходження Застрахованою особою прикордонного контролю при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України, але не пізніше, ніж о 24 годині 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, з урахуванням умов, передбачених договором страхування; - якщо Застрахована особа з будь-яких причин (в тому числі, але не виключно, з причин захворювання або настання нещасного випадку) не пройшла прикордонний контроль при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України до 24 години 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, – зобов’язання Страховика припиняються о 24 годині 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, з урахуванням умов, передбачених договором страхування.

+

Період страхування

Період страхування за договором страхування становить 30 календарних днів та зазначається в договорі страхування. Періодом страхування за договором страхування є визначена в договорі страхування максимальна кількість днів в межах строку дії договору страхування, протягом яких Страховик несе зобов’язання щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування. Страховий захист за договором страхування діє протягом періоду страхування, визначеного в договорі страхування. Строк страхового покриття за договором страхування встановлюється відповідно до загальної кількості днів періоду страхування, зазначеного в договорі страхування. При цьому, у випадку прострочення сплати Страхувальником страхової премії, перерахунок страхового тарифу та страхової премії за договором страхування не здійснюється та дата закінчення дії договору страхування не змінюється. День перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та день перетинання державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання для цілей розрахунку кількості днів періоду страхування враховуються за договором страхування як повний день, незалежно від часу перетинання державного кордону. Період страхування встановлюється за договором страхування з урахуванням наступних умов: • Договір страхування укладається з умовою «На необмежену кількість подорожей протягом зазначеного у договорі страхування періоду страхування» (надалі - «MultiTravel»). • Договір страхування, укладений з умовою MultiTravel, діє відповідно до наступних умов:  Договір страхування з умовою MultiTravel діє за варіантом: 365(366)/30 (перша цифра відповідає кількості днів строку дії договору страхування, що вказаний в договорі страхування, друга (зазначена після скісної риски) - максимальній кількості днів періоду страхування, зазначеній в договорі страхування). .  Варіант дії договору страхування з умовою MultiTravel зазначається в договорі страхування.  Дата початку дії договору страхування та дата закінчення дії договору страхування зазначаються в договорі страхування.  Кількість днів періоду страхування зазначається в договорі страхування.  Події, що стались із Застрахованою особою після закінчення сумарної кількості днів перебування за кордоном, що дорівнює періоду страхування, визначеному в договорі страхування, не вважаються страховими випадками та страхові виплати за ними не здійснюються.  Кількість днів періоду страхування, визначена в договорі страхування, встановлюється на декілька подорожей (поїздок) в межах строку дії договору страхування.  При кожному повторному виїзді Застрахованої особи за кордон зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, виникають в момент перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та припиняються згідно з умовами, передбаченими договором страхування.

+

Обмеження страхування

Об’єктом страхування не може бути життя, здоров’я, працездатність особи:  яка визнана у встановленому законодавством порядку недієздатною;  якій встановлено інвалідність І, ІІ, ІІІ групи або яка є дитиною з інвалідністю з дитинства або особа з інвалідністю з дитинства;  яка на момент укладення договору страхування є онкологічно хворою, хворою на СНІД, ВІЛ-інфікованою, а також/або знаходиться на диспансерному обліку в т.ч., але не обмежуючись, на обліку в наркологічному, психоневрологічному, туберкульозному, шкірно-венерологічному диспансері, центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом;  яка на момент початку дії договору страхування молодша 1 (одного) року;  яка на момент початку дії договору страхування старша 75 (сімдесяти п’яти) років;  яка вирушила в подорож (поїздку) всупереч рекомендаціям лікаря або зі станом здоров’я, що за медичними показниками не дозволяє їй подорожувати (здійснювати поїздку). Об’єктом страхування не можуть бути: - непрямі збитки; моральна шкода.

+

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

До страхових випадків не відносяться події, що сталися під час: • надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, оголошеного органами влади в країні перебування Застрахованої особи; • служби Застрахованої особи в військових структурах або формуваннях тощо; • прямого або непрямого впливу радіоактивного випромінювання, ядерного інциденту, ядерного вибуху, впливу радіації або радіоактивного забруднення, іонізуючого випромінювання; • навмисного піддавання себе небезпеці, порушення правил поведінки і життєдіяльності, експлуатації засобів руху (за виключенням спроби рятування людського життя), навмисного нанесення собі будь-яких ушкоджень, самогубства, замаху на самогубство чи відхилення від медичних приписів; виїзду або перебування Застрахованої особи в певній країні, якщо Міністерство закордонних справ України (або будь-який інший державний орган країни перебування Застрахованої особи) рекомендує утриматися від відвідання цієї країни, а тим Застрахованим особам, які вже перебувають у цій країні - залишити її територію; • вчинення Застрахованою особою, Вигодонабувачем протиправних дій (дій, що є порушенням законодавства країни перебування відповідно до території страхування; • управління Застрахованою особою будь-яким транспортним засобом (іншим засобом руху) або передачі управління транспортним засобом особі, яка знаходиться у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння; • екологічних катастроф; • раптового захворювання Застрахованої особи або нещасного випадку, які сталися із Застрахованою особою під час впливу на її організм алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин; • фотографування з дикими тваринами; • війни. Не надаються послуги та/або не відшкодовуються витрати, пов’язані з наданням будь-якої медичної допомоги (в тому числі медикаментозного забезпечення, діагностики) у випадках: • хвороби (патологічного стану), що почалась до перетину кордону, або хвороби (патологічного стану), щодо якої було призначене або надане медичне лікування в будь-який час до початку дії договору страхування, а також якщо існували медичні протипоказання для подорожі (поїздки) Застрахованої особи; • лікування вроджених аномалій (вад розвитку), деформацій та хромосомних порушень, які віднесені до XVІІ класу МКХ Х перегляду; перинатальних пошкоджень та їх наслідків (в т.ч. дитячий церебральний параліч); лікування хронічних захворювань та/або їх загострень; нещасного випадку, що є наслідком хронічного захворювання (обмеження не застосовується, якщо надані медичні послуги пов’язані з усуненням гострої небезпеки для життя Застрахованої особи); • захворювань, викликаних або спровокованих СНІДом (синдром набутого імунодефіциту) або ВІЛ (вірус імунодефіциту людини); наявності у Застрахованої особи СНІД/ВІЛ; • захворювань, що передаються переважно статевим шляхом, венеричних захворювань, а також захворювань, що є їх наслідками; • будь-яких ускладнень вагітності понад 28 тижнів, ускладнень, що були спричинені вагітністю, а також медичного та мимовільного аборту; • прояву або загострення будь-якого психічного, психоневрологічного, психосоматичного захворювання, незалежно від його класифікації; будь-якого ускладнення інвалідизуючого захворювання, з приводу якого буде встановлена Застрахованій особі група інвалідності до початку подорожі (поїздки); • медичних оглядів та/або медичного догляду, які не пов’язані із раптовим захворюванням або травмою, та/або медичних послуг, що не є обов’язковими для діагностики та/або лікування,; • медичних оглядів, діагностичних обстежень, будь-яких медичних маніпуляцій (у тому числі консультацій та функціональних, лабораторних досліджень), що є виключенням зі страхових випадків або підпадає під обмеження страхування; • будь-якого виду протезування; • якщо звернення за медичною допомогою зумовлене захворюванням (патологічним станом), з приводу якого здійснена ця подорож (поїздка) Застрахованою особою за кордон для лікування чи консультації; лікування ускладнень, які виникли після проведеного за кордоном планового (оперативного та/або консервативного) лікування Застрахованої особи; • косметичної, реконструктивної, пластичної хірургії, операцій; лікування ожиріння або інші порушення обміну речовин; хірургічних втручань пов’язаних з трансплантацією органів та тканин; • проведення профілактичної вакцинації, а також відновлювальної, лікувальної або оздоровчої фізіотерапії; • будь-які медичні маніпуляції, діагностичні дослідження, медикаменти, призначені з профілактичною метою; • медичної репатріації в результаті незначних хвороб або травм, що піддаються лікуванню по місцю перебування Застрахованої особи і не перешкоджають продовженню її подорожі (поїздки) згідно з висновком лікуючого лікаря, узгодженого з Асистуючою компанією; • поховання та ритуальних послуг, крім відшкодування вартості труни та вартості розтину тіла; • будь-яких патологічних переломів та вивихів (згідно МКХ Х перегляду класи М80-М85); будь-якої інфекції, отриманої під час стаціонарного лікування, внутрішньо-лікарняної інфекції; • самолікування чи лікування особою або медичною установою, що не має відповідної ліцензії або що не мають права на медичну діяльність, а також лікування методами біоенергетики, гірудотерапії, озонотерапії, склеротерапії, гіпнозу, рефлексотерапії, гомеопатичного лікування, аромотерапії, фітотерапії, акупунктури, акупресури, мануальної терапії, аювердичної терапії, магнітотерапії, су-джок терапії, іпотерапії; • надання додаткового комфорту, а саме: перебування в одно- або двомісній палаті, надання телевізору, телефону, кондиціонеру, послуг перукаря або косметолога, оплату зубних паст, щіток, шампунів, дизенфікуючих розчинів тощо; • якщо витрати по кожній окремій події, що має ознаки страхового випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)», що перевищують 300 (триста) USD/EUR (в валюті, в якій визначено страхову суму в договорі страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)») (крім подій на території окремих країн, визначених договором страхування, на території яких витрати відшкодовуються за умови обов’язкового узгодження зі Страховиком або Асистуючою компанією незалежно від вартості наданих послуг або здійснених витрат), не були попередньо письмово узгоджені Страхувальником (Застрахованою особою) та/або медичним закладом, що надавав медичні послуги, із Страховиком або Асистуючою компанією; • якщо витрати по кожній окремій події, що має ознаки страхового випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)», що сталася на території окремих країн, визначених договором страхування, не були попередньо письмово узгоджені Страхувальником (Застрахованою особою) та/або медичним закладом, що надавав медичні послуги, зі Страховиком або Асистуючою компанією незалежно від вартості наданих послуг або здійснених витрат; • якщо подія відбулася під час перебування Застрахованої особи за кордоном після закінчення кількості днів періоду страхування, визначеної в договорі страхування; • якщо подія відбулася під час перебування Застрахованої особи в країні, що не входить до переліку країн, визначених як територія страхування в договорі страхування; • якщо подія відбулась внаслідок авіаційної події, за винятком випадків, коли Застрахована особа була пасажиром авіаційного судна, що здійснювало регулярний або чартерний рейс; • якщо подія відбулася під час заняття спортом; • якщо подія відбулася внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), настання яких жодна зі сторін не змогла б передбачити або запобігти розумними заходами, в тому числі військових дій, терористичних актів, страйків, актів військової або цивільної влади тощо; • якщо необхідність в наданні медичної та іншої допомоги, передбаченої умовами договору страхування, виникла у зв’язку із захворюванням, щодо якого мало б бути щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні або наявність щеплення (вакцинація) перед здійсненням такої подорожі (поїздки) вимагається або рекомендується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Центром з контролю та профілактики захворювань (США), а також на інформаційних сайтах США по вакцинації мандрівників MDtravelheath та Міжнародного суспільства Travel Medicine, посольствах країн подорожі (поїздки) або прикордонних служб; • пов’язаних з онкологічними (доброякісними та злоякісними) захворюваннями та будь-якими їх ускладненнями; • надання стоматологічних послуг, крім невідкладної ургентної допомоги; • надання медичних та інших послуг, які не передбачені умовами договору страхування та обраною Програмою страхування; • діагностичних маніпуляцій (у тому числі консультацій та функціональних, лабораторних досліджень) без наступного лікування; • пов’язаних з будь-якими операціями на серці та судинах, у тому числі ангіопластика, стентування, шунтування, ангіографія; • лікування за допомогою барокамери; • лікування на території страхування після дати, коли лікарем Асистуючої компанії та місцевим лікарем встановлено, що медична репатріація є можливою за медичними показаннями та може бути організована Страховиком, крім тих витрат, що були здійснені з метою медичної репатріації Застрахованої особи; • транспортування Застрахованої особи, без попереднього письмового погодження із Асистуючою компанією/Страховиком виду та засобу транспортування Застрахованої особи; • транспортування Застрахованої особи санітарною авіацією, якщо є технічна можливість та відсутні медичні протипоказання транспортувати Застраховану особу іншим транспортом; • репатріація у випадку хвороби (травми) та/або у випадку смерті без участі або без попереднього письмового погодження із Асистуючою компанією та/або Страховиком; • сонячного удару, сонячних опіків та інших гострих змін у шкірному покрові, викликаних впливом ультрафіолетового випромінювання, дерматитів, кропивниць та еритема, інших проявів алергічної реакції, крім негайної медичної допомоги для врятування життя; • розладів слуху, що спричинені наявністю сіркових пробок, ускладненнями внаслідок переохолодження та (або) потрапляння води; • нападів акул та/або будь-яких представників молюсків, хордових, кишковопорожнинних, голкошкірих типів тварин в місцях не встановлених/призначених для плавання офіційно та/або при наявності в місці настання події офіційного попередження (у тому числі але не виключно будь-яких рятувальних служб) про заборону плавання /купання; • придбання, використання та/або ремонту протезів (в т.ч. ендопротезів) та пристроїв різного характеру і призначення, імплантів, кардіостимуляторів, штучних водіїв ритму, стентів, внутрішньоматкових спіралей (в т.ч. гормональних типу Мірена), корсетів, милиць, інвалідних візочків, комірця Шанса, бандажу, металоконструкції для остеосинтезу, в т.ч. фіксаторів, що імплантуються для проведення артроскопічних операцій, небулайзерів; • придбання, використання та/або ремонту будь-якого медичного обладнання, товарів медичного призначення, інструментарію, які використовуються для діагностики та/або лікування не страхових діагнозів та станів, які є виключенням зі страхового покриття; • придбання загальнозміцнюючих препаратів, вітамінів, біологічно активних добавок та препаратів, не зареєстрованих як лікарські засоби в країні лікування Застрахованої особи, засобів гігієни; • будь-якого харчування, крім того, що передбачене умовами цілодобового стаціонарного лікування. Страховик не приймає до розгляду і не відшкодовує: • моральну шкоду, непрямі збитки; • витрати і збитки через неможливість працювати, брати участь в подорожі (поїздці), екскурсії, проводити відпустку за кордоном, за бронювання квитків і місць у готелях; • збитки, заподіяні професійною помилкою місцевого лікаря, медичного закладу; • збитки, заподіяні майну Застрахованої особи; • збитки або витрати, здійснені в Україні (або країні постійного місця проживання), навіть якщо вони пов’язані зі страховим випадком; • благодійні внески, пожертви; витрати і збитки, які не пов’язані з діагностикою та/або лікуванням згідно з Програмою страхування, на умовах якої укладено договір страхування; • витрати на штучне запліднення, лікування безпліддя, заходи щодо запобігання вагітності та наслідки всіх зазначених заходів, витрати щодо захворювань та станів, які пов’язані з вагітністю та пологами, крім позаматкової вагітності та випадків, коли стан Застрахованої особи загрожує її життю; • витрати на психотерапевтичне і психіатричне лікування; • витрати на оформлення та виписку медичної документації, перекомпостування білетів на рейсовий транспорт на інший строк, будь-яке транспортування Застрахованої особи, крім транспортування до лікарні або лікаря за медичними показаннями; • надання медичної допомоги в зв’язку з епідеміями, крім епідемії грипу та захворювань на коронавірусну хворобу 2019 (COVID-19); • витрати на проведення високотехнологічних маніпуляцій, операцій на серці та судинах, в т.ч. агіографія, ангіопластика, шунтування тощо, операцій з приводу аневризми судин, крім невідкладних операцій при ускладнених аневризмах судин головного мозку, серця, коли існує загроза життю Застрахованої особи. • витрати на лікування травм, станів та захворювань, що виникли внаслідок порушення загальноприйнятих правил власної гігієни, особистої безпеки та правил поведінки у зонах відпочинку; • вартість металевих та інших конструкцій, встановлених Застрахованій особі при наданні медичних послуг, що визначається за цінами товаровиробника; • витрати на вироби медичного призначення, в тому числі: медичні пристрої, що замінюють або корегують функції уражених органів (трансплантати, протези, імплантати, ендопротези, стенти, лінзи тверді та мякі, пролінові сітки); еластичного бинту, скотч-каст (крім застосування при переломах та пошкодженнях зв'язок); інгалятори, лампи, присторої вимірювання (тонометри, термометри, глюкометри), медичне устаткування (набори для емболізації, штучні зв’язки, резорбтивні болти, електроди, ріжучі петлі, деартерилізації, артроскопічні набори, набори для лапороскопії, витратні матеріали для металоостеосинтезу тощо); • витрати на переклад довідок, медичних висновків, рахунків та інших наданих Страховику документів на українську мову; • витрати на нотаріальне посвідчення довіреностей, виданих представнику Страховика, та інших документів, наданих Страховику відповідно до умов договору страхування; • збитки, заподіяні внаслідок грубої необережності (недбалості) Застрахованої особи, що призвела до настання події, що має ознаки страхового випадку; • будь-які витрати Застрахованої особи у зв’язку з настанням страхового випадку, що були здійснені після припинення зобов’язань Страховика згідно з умовами Договору страхування. • Страховик не несе зобов’язань щодо визнання випадків страховими та/або здійснення страхових виплат у випадку, якщо: • подія за своїми ознаками не може бути віднесена до будь-якого зі страхових випадків; • відшкодування витрат Застрахованої особи за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» не передбачено умовами договору страхування та Програмою страхування. Якщо подія, її причини та/або обставини, та/або витрати чи послуги, які понесені/ надані у зв’язку з настанням події, відносяться до винятків із страхових випадків та/або обмежень страхування, то подія в будь-якому разі не визнається страховим випадком, витрати Страховиком не відшкодовуються та страхова виплата за договором страхування не здійснюється: • незалежно від того чи може лікування за медичними показаннями, підтвердженими місцевим лікарем та/або лікарем Асистуючої компанії, бути відкладеним до повернення Застрахованої особи до країни постійного місця проживання чи ні; та/або • незалежно від того чи є лікування єдиним методом лікування чи ні; та/або • незалежно від того чи була це невідкладна медична допомога (негайна медична допомога для врятування життя) чи ні. • Будь-які витрати та/або послуги, що відносяться до винятків із страхових випадків та/або обмежень страхування Підставою для відмови у страховій виплаті є: - Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача, їх представників, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями. - Подання Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, їх представниками неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку. - Несвоєчасне повідомлення Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, їх представниками про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків відповідно до умов договору страхування. - Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування. - Ненадання Страхувальником/Застрахованою особою/Вигодонабувачем документів та відомостей, які необхідні для належної його перевірки, ідентифікації та верифікації відповідно до умов, передбачених договором страхування, або для підтвердження усунення підстав, що призвели до встановлення Страхувальнику високого/неприйнятно високого рівня ризику легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом/фінансування тероризму. - Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяної шкоди. - Ненадання Страховику документів, що підтверджують дату(-и) та час перетинання державного кордону України при виїзді та при в’їзді. - Відмова від виконання розпоряджень та/або рекомендацій Страховика або Асистуючої компанії. - Дії без попередньої письмової згоди Страховика або Асистуючої компанії. - Ненадання лікареві, призначеному Страховиком, змоги обстежити Застраховану особу. - Невжиття доступних заходів, щоб запобігти збиткам або зменшити розмір збитків. - Ненадання або несвоєчасне надання Страховику документів та відомостей, необхідних для здійснення страхової виплати, або надання Страховику документів, оформлених неналежним чином, з недостовірною інформацією. - Невиконання Застрахованою особою обов'язку здати аналіз крові та/або сечі на вміст алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин після настання події, що має ознаки страхового випадку, або вживання нею алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин до проведення таких аналізів. - Отримання відшкодування витрат, збитків від будь-яких осіб, в тому числі особи, винної в їх заподіянні, або за будь-якими іншими договорами страхування життя та/або здоров’я, якими передбачено здійснення страхової виплати в разі настання страхового випадку у вигляді фіксованої грошової виплати в розмірі страхової суми або її частини (за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»); - Неповідомлення Страховика про інші договори страхування, укладені щодо об’єкту страхування; - Відмови без погодження зі Страховиком від права вимоги до особи, відповідальної за збитки, або якщо здійснення цього права стало неможливим з вини Страхувальника, Застрахованої особи або Вигодонабувача(за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)». - Ненадання на письмову вимогу Страховика письмової згоди на розкриття таємниці про стан здоров’я Застрахованої особи / лікарської таємниці/ інформації з обмеженим доступом/ комерційної таємниці у строк, передбачений договором страхування. - Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування. - Наявність інших підстав, передбачених законодавством.

+

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності встановлюються за договором страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» за видами допомоги/ послуг, що передбачені Програмами страхування. Ліміти відповідальності за кожним видом послуг вказані на цій сторінці для відповідної програми страхування.

Вид послуги, витрати на яку відшкодовуються Страховиком

Ліміти відповідальності за Програмою страхування (в валюті страхування (Євро (EUR))

Надання невідкладної (ургентної) стаціонарної медичної допомоги (медичні послуги та медикаменти

В межах страхової суми 30 000

Репатріація у випадку хвороби (травми)

В межах страхової суми 30 000

Репатріація у випадку смерті

В межах страхової суми 30 000

Сплата медичних витрат при необхідності надання невідкладної амбулаторної допомоги (послуги та медикаменти)

В межах страхової суми 30 000

Покриття COVID-19

В межах страхової суми 30 000

Невідкладна гінекологічна і акушерська допомога у строк вагітності, що не перевищує 28 тижнів

В межах страхової суми 30 000

Невідкладна стоматологічна допомога

200

Передача термінових повідомлень

35

Дострокове повернення Застрахованої особи до країни постійного місця проживання або в Україну (за вибором Страховика) у випадку смерті близького родича* (оплата вартості квитків)

Не включено

Транспортування дітей Застрахованої особи (Евакуація дітей Застрахованої особи) у віці до 16 років (включно) до місця їх постійного проживання у разі, якщо Застрахована особа госпіталізована та немає іншого дієздатного близького родича*, який перебуває в тій країні, де настав страховий випадок з Застрахованою особою (оплата вартості квитків) – 300 на кожну дитину

300 на кожну дитину

Візит третьої особи у випадку перебування Застрахованої особи в медичному закладі більше 10 днів (оплата вартості квитків) – 400

300

Заміщення Застрахованої особи на переговорах – 400

Не включено

Затримка авіарейсу (відшкодування витрат при затримці авіарейсу на термін, більше 4 годин) -300

150

Затримка багажу (відшкодування витрат при затримці багажу на термін, більше 4 годин) – 300

150

Юридична допомога (відшкодування витрат на

Не включено

+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування є : • життя, здоров’я, працездатність Застрахованої особи, визначеної Страхувальником у договорі страхування за її згодою, під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон - за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» при страхуванні медичних витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон, та за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; • можливі витрати Застрахованої особи, визначеної Страхувальником у договорі страхування за її згодою, які безпосередньо пов’язані з настанням страхового випадку під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон - за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» при страхуванні витрат, інших, ніж медичні, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон.

+

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Для отримання страхової виплати Страхувальник, Застрахована особа, її спадкоємці, Вигодонабувач зобов’язані надати Страховику наступні документи: • заяву на здійснення страхової виплати за формою, встановленою Страховиком (оригінал); • документи, що засвідчують особу одержувача страхової виплати, а також документи та відомості на виконання вимог Закону про запобігання • документи, що підтверджують дату(-и) та час перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та дату(-и) та час перетинання Застрахованою особою державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання, а саме:  паспорт або інший документ, передбачений міжнародними договорами або законодавством України, з відмітками прикордонної служби про перетинання державного кордону України при виїзді та про перетинання Застрахованою особою державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання (обов’язково повинні бути зазначені дата та час виїзду та повернення);  у випадку перетинання державного кордону Застрахованою особою за внутрішнім паспортом у формі ID-картки, факт, дата та час перетинання державного кордону Застрахованою особою підтверджуються іншими документами (посадковими талонами тощо). Примітка: якщо договір страхування укладений з умовою MultiTravel, Страхувальник, Застрахована особа або її спадкоємці зобов’язані надати Страховику документи, що підтверджують усі факти перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання протягом строку дії договору страхування для підтвердження періоду перебування Застрахованої особи за кордоном в країні(-ах) території дії договору страхування протягом строку дії договору страхування; • договір страхування; • у разі хвороби - звіт лікаря із зазначеним діагнозом, анамнезу захворювання, скарг Застрахованої особи, дати звернення, тривалості лікування та даними про окремі лікувальні процедури; документи, що підтверджують здійснення оплати наданих послуг Застрахованою особою (квитанції, чеки) місцевого лікаря/медичного закладу/спеціалізованого транспорту (оригінали); рецепти медикаментів, призначених місцевим лікарем Застрахованій особі та документи, що підтверджують здійснення їх оплати Застрахованою особою (квитанції/ чеки), де зазначено вартість кожного придбаного медикаменту (оригінали); медичні документи, що містять інформацію про вміст алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин у крові та/або сечі Застрахованої особи на момент звернення до медичного закладу, госпіталізації або відразу після неї; • у разі нещасного випадку додатково складений за кордоном офіційний протокол або довідку про нещасний випадок, де обов’язково повинна бути вказана така інформація: посадові особи, що засвідчують факт нещасного випадку, та їх повноваження на виконання таких дій, адреси та/або номери телефонів; детальний опис обставин нещасного випадку та ролі Застрахованої особи в ньому; • у випадку смерті внаслідок нещасного випадку додатково:  складений за кордоном офіційний протокол або довідку про настання смерті в результаті нещасного випадку, де обов’язково повинна бути вказана така інформація: посадові особи, що засвідчують факт смерті в результаті нещасного випадку, та їх повноваження на виконання таких дій, адреси та/або номери телефонів;  нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть;  нотаріально засвідчену копію свідоцтва про право на спадщину; • у випадку встановлення групи інвалідності внаслідок нещасного випадку додатково:  довідку/висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення первинної групи інвалідності, довідки Компетентних органів про причину встановлення інвалідності; • інші документи на обґрунтований письмовий запит Страховика, які мають значення для визнання події страховим випадком, прийняття рішення про здійснення страхової виплати або відмови у здійсненні страхової виплати або визначення розміру страхової виплати. Документи, зазначені в договорі страхування, Страхувальник (Застрахована особа) зобов’язаний надати Страховику не пізніше 15 (п’ятнадцяти) календарних днів після повернення Застрахованої особи в Україну із закордонної подорожі (поїздки), протягом якої відбулася подія, що має ознаки страхового випадку, а у випадку смерті Застрахованої особи - спадкоємці Застрахованої особи не пізніше 7 (семи) місяців з моменту настання події, що має ознаки страхового випадку. Обов’язок підтвердження факту настання події, яка може бути визнана страховим випадком за договором страхування, та надання Страховику документів, що підтверджують настання страхового випадку та розмір шкоди, покладається на Страхувальника (Застраховану особу, її спадкоємців, Вигодонабувача). Умови здійснення страхових виплат Здійснення страхової виплати проводиться Страховиком тільки після того, як повністю будуть встановлені причини події та розмір шкоди, а також Страховиком (як суб’єктом первинного фінансового моніторингу) відповідно до вимог Закону про запобігання буде проведена належна перевірка (здійснена ідентифікація та верифікація) особи, яка має право на одержання страхової виплати, за умови виконання Страхувальником (Застрахованою особою, Вигодонабувачем) всіх інших обов’язків за договором страхування. Страховик приймає рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та відмову у здійсненні страхової виплати протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з моменту одержання від Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача усіх необхідних для цього документів згідно з договором страхування. У разі визнання Страховиком випадку страховим, здійснення страхової виплати проводиться Страховиком протягом 10 (десяти) робочих днів з дня складання Страхового акту. Страховик має право прийняти рішення про відстрочення прийняття рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та/або відмову у здійсненні страхової виплати у випадках, передбачених в договором страхування, а також в наступних випадках: • у разі наявності обґрунтованих сумнівів у правомірності вимог на одержання Страхувальником /Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем страхової виплати або кваліфікації події «страховий випадок» або «не страховий випадок» – до отримання необхідних доказів, але не більше, ніж на 6 (шість) місяців з дня отримання всіх необхідних документів; • якщо відповідними Компетентними органами розпочато кримінальне провадження відносно Страхувальника/ Застрахованої особи,її спадкоємців, Вигодонабувача або за фактом події або будь-яких неправомірних дій Сторін при укладанні договору страхування – до закінчення кримінального провадження; • якщо Страхувальник/Застрахована особа, її спадкоємці, Вигодонабувач надали документи, оформлені з порушенням діючих норм (відсутні номер, печатка або дата, наявність виправлень) або якщо такі документи містять недостовірну інформацію щодо часу, причин, обставин події та розміру заподіяної шкоди, - до усунення таких порушень, але не більше, ніж на 6 (шість) місяців з дня отримання всіх необхідних документів. Рішення про відстрочення прийняття рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та/або відмову у здійсненні страхової виплати приймається Страховиком у строк, зазначений у договорі страхування, та письмово повідомляється Страхувальнику (Вигодонабувачу) протягом 10 (десяти) робочих днів з дати прийняття рішення з обґрунтуванням підстав такого відстрочення. Порядок розрахунку та розмір страхової виплати: За варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» Страховик відшкодовує витрати згідно з обраною Програмою страхування. Назва обраної Програми страхування зазначається в договорі страхування. Перелік видів витрат, що відшкодовуються Страховиком за відповідною Програмою страхування, наведено в договорі страхування згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту. Страхова виплата здійснюється Страховиком за витрати, передбачені договором страхування, на медичні та/або інші послуги, які були надані Застрахованій особі під час її перебування за кордоном, у межах страхової суми та лімітів відповідальності, зазначених у договорі страхування та відповідній обраній Програмі страхування за відповідним варіантом страхування за вирахуванням франшизи. Якщо договором страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» передбачена франшиза на відповідний вид витрат, при кожному страховому випадку не буде відшкодована частина збитків на зазначену суму. Страхова виплата не може перевищувати розміру прямих збитків, яких зазнала Застрахована особа. В будь-якому випадку розмір страхової виплати згідно зі ст. 102 Закону України “Про страхування” не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених договором страхування. Якщо договір страхування укладено за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків» (якщо це передбачено Програмою страхування), Страховик за цим варіантом страхування здійснює страхову виплату у розмірі згідно з умовами договору страхування: у випадку встановлення Застрахованій особі інвалідності I групи – в розмірі 100% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; II групи - 75% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків; III групи - 50% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; у випадку смерті Застрахованої особи - 100% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків».

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у страховій виплаті. У випадку несплати страхової премії договір страхування не набуває чинності.

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, а саме банківських послуг, що надаються Страхувальнику (Клієнту Банка). При цьому, страховий продукт пропонується за потреби клієнта для здійснення закордонних подорожей. Страховик не є стороною за укладеним між клієнтом та банком будь якими договорами і на нього не поширюються права та обов’язки сторін, передбачені вказаними договорами. Страховик пропонує страховий продукт на засадах вільної конкуренції, а Страхувальник має можливість обрати страховий продукт Страховика серед страхових продуктів, що пропонуються іншими страховиками, та прийняти рішення щодо укладення договору страхування вільно та без примусу, що підтверджує підписанням договору страхування.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов Договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.

Програма «Platinum+» (Р+)
+

Страхові ризики

Страховим ризиком/випадком за договором страхування є: • за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» - хвороба Застрахованої особи (гостре захворювання, загострення хронічного захворювання) або розлад здоров’я Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку, що сталися в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування, що не є винятками зі страхових випадків або обмеженнями страхування згідно з умовами договору страхування, внаслідок чого Застрахована особа отримує медико-санітарну та іншу допомогу/ послуги, передбачені Програмою страхування, що зазначена в договорі страхування, та внаслідок чого виникає зобов’язання Страховика здійснити страхову виплату відповідно до умов договору страхування в розмірі страхової суми або її частини шляхом відшкодування документально підтверджених витрат на отримання Застрахованою особою вказаної допомоги/ послуг. • за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»:  Стійка втрата Застрахованою особою загальної працездатності (встановлення групи інвалідності) внаслідок нещасного випадку, що стався із Застрахованою особою в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування.  Смерть Застрахованої особи в результаті нещасного випадку, що стався із Застрахованою особою в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» становить 50 000,00 USD/EUR. Страхова сума за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» встановлюється на вибір Страхувальника та зазначається в договорі страхування. Примітка. Для країн Шенгенської зони (Зона 2) мінімальний розмір страхової суми повинен становити 30 000,00 EUR згідно з Постановою Ради ЄС (Рішення 2004/17/СЕ від 22 грудня 2003 р.). Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків» становить 10 000,00 грн. та зазначається в договорі страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тарифдля кожної Застрахованої особи визначається за договором страхування за варіантами страхування, передбаченими договором страхування. За варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» страховий тариф визначається в залежності від Програми страхування, що зазначена в договорі страхування.

Страховий тариф для кожної Застрахованої особи за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, зазначається договорі страхування.

Страховий тариф за варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до Євро за даними НБУ на дату укладання договору страхування.

Максимальний розмір страхового тарифу за варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» страховим продуктом не визначений.

Максимальний розмір страхового тарифу за варіантом страхування«Страхування від нещасних випадків» визначається у розмірі 0,1% від страхової суми за цим варіантом страхування за визначений договором страхування період страхування.

Страхова премія визначається для кожної Застрахованої особи за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, та зазначається в договорі страхування. Загальна страхова премія за договором страхування зазначається в договорі страхування та визначається як сума страхової премії за усіма варіантами страхування, передбаченими договором страхування, при страхуванні усіх Застрахованих осіб.

Мінімальна та максимальна страхова премія за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, визначається взалежності від Програми страхування в наступному розмірі:

Страхова премія за кожної програмою страхування вказана в таблиці у колонці з відповідною назвою програми страхування.

Варіант страхування

Страхова премія за Програмами страхування (грн.)

(згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту)

«Gold+» (G+)

«Platinum+» (P+)

«Infinit» (I)

«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»

349,00

642,00

700,00

«Страхування від нещасних випадків»

10,00

10,00

10,00

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

За договором страхування встановлюється франшиза за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)». Вид франшизи: безумовна (страхова виплата по кожному страховому випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи встановлюється в наступному розмірі: • усі види послуг, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон, крім витрат за видами послуг «Затримка авіарейсу», «Затримка багажу», «Юридична допомога»: 0,00 Євро (EUR); • витрати за видами послуг «Затримка авіарейсу», «Затримка багажу», «Юридична допомога»: 10% від ліміту відповідальності за відповідним видом послуги, передбаченого Програмою страхування, що зазначена в договорі страхування згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту. Розмір франшизи за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» зазначається в договорі страхування.

+

Територія дії договору страхування

Територією дії Договору страхування (територією страхування), на якій діє страховий захист за Договором страхування, є весь світ, за винятком: • території України; • території країни постійного місця проживання Застрахованої особи; • території країни, громадянином якої є Застрахована особа; • зони збройних конфліктів та території країн, які знаходяться під наглядом або санкціями ООН, території воєнного або збройного конфлікту або будь-якої місцевості, що підконтрольна терористам, незаконним збройним формуванням тощо, інших окупованих територій, території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, території невизнаних Україною в установленому порядку держав; • зони епідемій за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (надалі – «ВООЗ»); • Республіки Вірменія, Республіки Азербайджан, Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Республіки Таджикистан, Туркменістану; • території держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

+

Строк дії договору страхування

Строк дії договору страхування: Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування становить 365 календарних днів або 366 календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році) та зазначається в договорі страхування.

+

Порядок вступу договору в дію договору страхування

Договір страхування набирає чинності з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати, зазначеної в договорі страхування як дата початку дії договору страхування, але не раніше 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати, наступної за датою надходження загальної страхової премії, визначеної в договорі страхування, одноразовим платежем в повному обсязі на поточний рахунок або в касу Страховика або страхового посередника. При цьому зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, виникають в момент перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді, але не раніше, ніж з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати набрання чинності договором страхування. У разі несплати Страхувальником страхової премії одноразовим платежем в розмірі згідно з договором страхування, протягом 10 (десяти) календарних днів з дати, визначеної в договорі страхування, як строк сплати страхової премії включно, договір страхування не набирає чинності та Страховик не несе зобов’язань за договором страхування щодо здійснення страхових виплат. Зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, припиняються: - якщо Застрахована особа пройшла прикордонний контроль при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України до 24 години 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, - зобов’язання Страховика припиняються в момент проходження Застрахованою особою прикордонного контролю при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України, але не пізніше, ніж о 24 годині 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, з урахуванням умов, передбачених договором страхування; - якщо Застрахована особа з будь-яких причин (в тому числі, але не виключно, з причин захворювання або настання нещасного випадку) не пройшла прикордонний контроль при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України до 24 години 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, – зобов’язання Страховика припиняються о 24 годині 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, з урахуванням умов, передбачених договором страхування.

+

Період страхування

Період страхування за договором страхування становить 30 календарних днів та зазначається в договорі страхування. Періодом страхування за договором страхування є визначена в договорі страхування максимальна кількість днів в межах строку дії договору страхування, протягом яких Страховик несе зобов’язання щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування. Страховий захист за договором страхування діє протягом періоду страхування, визначеного в договорі страхування. Строк страхового покриття за договором страхування встановлюється відповідно до загальної кількості днів періоду страхування, зазначеного в договорі страхування. При цьому, у випадку прострочення сплати Страхувальником страхової премії, перерахунок страхового тарифу та страхової премії за договором страхування не здійснюється та дата закінчення дії договору страхування не змінюється. День перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та день перетинання державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання для цілей розрахунку кількості днів періоду страхування враховуються за договором страхування як повний день, незалежно від часу перетинання державного кордону. Період страхування встановлюється за договором страхування з урахуванням наступних умов: • Договір страхування укладається з умовою «На необмежену кількість подорожей протягом зазначеного у договорі страхування періоду страхування» (надалі - «MultiTravel»). • Договір страхування, укладений з умовою MultiTravel, діє відповідно до наступних умов:  Договір страхування з умовою MultiTravel діє за варіантом: 365(366)/30 (перша цифра відповідає кількості днів строку дії договору страхування, що вказаний в договорі страхування, друга (зазначена після скісної риски) - максимальній кількості днів періоду страхування, зазначеній в договорі страхування). .  Варіант дії договору страхування з умовою MultiTravel зазначається в договорі страхування.  Дата початку дії договору страхування та дата закінчення дії договору страхування зазначаються в договорі страхування.  Кількість днів періоду страхування зазначається в договорі страхування.  Події, що стались із Застрахованою особою після закінчення сумарної кількості днів перебування за кордоном, що дорівнює періоду страхування, визначеному в договорі страхування, не вважаються страховими випадками та страхові виплати за ними не здійснюються.  Кількість днів періоду страхування, визначена в договорі страхування, встановлюється на декілька подорожей (поїздок) в межах строку дії договору страхування.  При кожному повторному виїзді Застрахованої особи за кордон зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, виникають в момент перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та припиняються згідно з умовами, передбаченими договором страхування.

+

Обмеження страхування

Об’єктом страхування не може бути життя, здоров’я, працездатність особи:  яка визнана у встановленому законодавством порядку недієздатною;  якій встановлено інвалідність І, ІІ, ІІІ групи або яка є дитиною з інвалідністю з дитинства або особа з інвалідністю з дитинства;  яка на момент укладення договору страхування є онкологічно хворою, хворою на СНІД, ВІЛ-інфікованою, а також/або знаходиться на диспансерному обліку в т.ч., але не обмежуючись, на обліку в наркологічному, психоневрологічному, туберкульозному, шкірно-венерологічному диспансері, центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом;  яка на момент початку дії договору страхування молодша 1 (одного) року;  яка на момент початку дії договору страхування старша 75 (сімдесяти п’яти) років;  яка вирушила в подорож (поїздку) всупереч рекомендаціям лікаря або зі станом здоров’я, що за медичними показниками не дозволяє їй подорожувати (здійснювати поїздку). Об’єктом страхування не можуть бути: - непрямі збитки; моральна шкода.

+

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

До страхових випадків не відносяться події, що сталися під час: • надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, оголошеного органами влади в країні перебування Застрахованої особи; • служби Застрахованої особи в військових структурах або формуваннях тощо; • прямого або непрямого впливу радіоактивного випромінювання, ядерного інциденту, ядерного вибуху, впливу радіації або радіоактивного забруднення, іонізуючого випромінювання; • навмисного піддавання себе небезпеці, порушення правил поведінки і життєдіяльності, експлуатації засобів руху (за виключенням спроби рятування людського життя), навмисного нанесення собі будь-яких ушкоджень, самогубства, замаху на самогубство чи відхилення від медичних приписів; виїзду або перебування Застрахованої особи в певній країні, якщо Міністерство закордонних справ України (або будь-який інший державний орган країни перебування Застрахованої особи) рекомендує утриматися від відвідання цієї країни, а тим Застрахованим особам, які вже перебувають у цій країні - залишити її територію; • вчинення Застрахованою особою, Вигодонабувачем протиправних дій (дій, що є порушенням законодавства країни перебування відповідно до території страхування; • управління Застрахованою особою будь-яким транспортним засобом (іншим засобом руху) або передачі управління транспортним засобом особі, яка знаходиться у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння; • екологічних катастроф; • раптового захворювання Застрахованої особи або нещасного випадку, які сталися із Застрахованою особою під час впливу на її організм алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин; • фотографування з дикими тваринами; • війни. Не надаються послуги та/або не відшкодовуються витрати, пов’язані з наданням будь-якої медичної допомоги (в тому числі медикаментозного забезпечення, діагностики) у випадках: • хвороби (патологічного стану), що почалась до перетину кордону, або хвороби (патологічного стану), щодо якої було призначене або надане медичне лікування в будь-який час до початку дії договору страхування, а також якщо існували медичні протипоказання для подорожі (поїздки) Застрахованої особи; • лікування вроджених аномалій (вад розвитку), деформацій та хромосомних порушень, які віднесені до XVІІ класу МКХ Х перегляду; перинатальних пошкоджень та їх наслідків (в т.ч. дитячий церебральний параліч); лікування хронічних захворювань та/або їх загострень; нещасного випадку, що є наслідком хронічного захворювання (обмеження не застосовується, якщо надані медичні послуги пов’язані з усуненням гострої небезпеки для життя Застрахованої особи); • захворювань, викликаних або спровокованих СНІДом (синдром набутого імунодефіциту) або ВІЛ (вірус імунодефіциту людини); наявності у Застрахованої особи СНІД/ВІЛ; • захворювань, що передаються переважно статевим шляхом, венеричних захворювань, а також захворювань, що є їх наслідками; • будь-яких ускладнень вагітності понад 28 тижнів, ускладнень, що були спричинені вагітністю, а також медичного та мимовільного аборту; • прояву або загострення будь-якого психічного, психоневрологічного, психосоматичного захворювання, незалежно від його класифікації; будь-якого ускладнення інвалідизуючого захворювання, з приводу якого буде встановлена Застрахованій особі група інвалідності до початку подорожі (поїздки); • медичних оглядів та/або медичного догляду, які не пов’язані із раптовим захворюванням або травмою, та/або медичних послуг, що не є обов’язковими для діагностики та/або лікування,; • медичних оглядів, діагностичних обстежень, будь-яких медичних маніпуляцій (у тому числі консультацій та функціональних, лабораторних досліджень), що є виключенням зі страхових випадків або підпадає під обмеження страхування; • будь-якого виду протезування; • якщо звернення за медичною допомогою зумовлене захворюванням (патологічним станом), з приводу якого здійснена ця подорож (поїздка) Застрахованою особою за кордон для лікування чи консультації; лікування ускладнень, які виникли після проведеного за кордоном планового (оперативного та/або консервативного) лікування Застрахованої особи; • косметичної, реконструктивної, пластичної хірургії, операцій; лікування ожиріння або інші порушення обміну речовин; хірургічних втручань пов’язаних з трансплантацією органів та тканин; • проведення профілактичної вакцинації, а також відновлювальної, лікувальної або оздоровчої фізіотерапії; • будь-які медичні маніпуляції, діагностичні дослідження, медикаменти, призначені з профілактичною метою; • медичної репатріації в результаті незначних хвороб або травм, що піддаються лікуванню по місцю перебування Застрахованої особи і не перешкоджають продовженню її подорожі (поїздки) згідно з висновком лікуючого лікаря, узгодженого з Асистуючою компанією; • поховання та ритуальних послуг, крім відшкодування вартості труни та вартості розтину тіла; • будь-яких патологічних переломів та вивихів (згідно МКХ Х перегляду класи М80-М85); будь-якої інфекції, отриманої під час стаціонарного лікування, внутрішньо-лікарняної інфекції; • самолікування чи лікування особою або медичною установою, що не має відповідної ліцензії або що не мають права на медичну діяльність, а також лікування методами біоенергетики, гірудотерапії, озонотерапії, склеротерапії, гіпнозу, рефлексотерапії, гомеопатичного лікування, аромотерапії, фітотерапії, акупунктури, акупресури, мануальної терапії, аювердичної терапії, магнітотерапії, су-джок терапії, іпотерапії; • надання додаткового комфорту, а саме: перебування в одно- або двомісній палаті, надання телевізору, телефону, кондиціонеру, послуг перукаря або косметолога, оплату зубних паст, щіток, шампунів, дизенфікуючих розчинів тощо; • якщо витрати по кожній окремій події, що має ознаки страхового випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)», що перевищують 300 (триста) USD/EUR (в валюті, в якій визначено страхову суму в договорі страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)») (крім подій на території окремих країн, визначених договором страхування, на території яких витрати відшкодовуються за умови обов’язкового узгодження зі Страховиком або Асистуючою компанією незалежно від вартості наданих послуг або здійснених витрат), не були попередньо письмово узгоджені Страхувальником (Застрахованою особою) та/або медичним закладом, що надавав медичні послуги, із Страховиком або Асистуючою компанією; • якщо витрати по кожній окремій події, що має ознаки страхового випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)», що сталася на території окремих країн, визначених договором страхування, не були попередньо письмово узгоджені Страхувальником (Застрахованою особою) та/або медичним закладом, що надавав медичні послуги, зі Страховиком або Асистуючою компанією незалежно від вартості наданих послуг або здійснених витрат; • якщо подія відбулася під час перебування Застрахованої особи за кордоном після закінчення кількості днів періоду страхування, визначеної в договорі страхування; • якщо подія відбулася під час перебування Застрахованої особи в країні, що не входить до переліку країн, визначених як територія страхування в договорі страхування; • якщо подія відбулась внаслідок авіаційної події, за винятком випадків, коли Застрахована особа була пасажиром авіаційного судна, що здійснювало регулярний або чартерний рейс; • якщо подія відбулася під час заняття спортом; • якщо подія відбулася внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), настання яких жодна зі сторін не змогла б передбачити або запобігти розумними заходами, в тому числі військових дій, терористичних актів, страйків, актів військової або цивільної влади тощо; • якщо необхідність в наданні медичної та іншої допомоги, передбаченої умовами договору страхування, виникла у зв’язку із захворюванням, щодо якого мало б бути щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні або наявність щеплення (вакцинація) перед здійсненням такої подорожі (поїздки) вимагається або рекомендується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Центром з контролю та профілактики захворювань (США), а також на інформаційних сайтах США по вакцинації мандрівників MDtravelheath та Міжнародного суспільства Travel Medicine, посольствах країн подорожі (поїздки) або прикордонних служб; • пов’язаних з онкологічними (доброякісними та злоякісними) захворюваннями та будь-якими їх ускладненнями; • надання стоматологічних послуг, крім невідкладної ургентної допомоги; • надання медичних та інших послуг, які не передбачені умовами договору страхування та обраною Програмою страхування; • діагностичних маніпуляцій (у тому числі консультацій та функціональних, лабораторних досліджень) без наступного лікування; • пов’язаних з будь-якими операціями на серці та судинах, у тому числі ангіопластика, стентування, шунтування, ангіографія; • лікування за допомогою барокамери; • лікування на території страхування після дати, коли лікарем Асистуючої компанії та місцевим лікарем встановлено, що медична репатріація є можливою за медичними показаннями та може бути організована Страховиком, крім тих витрат, що були здійснені з метою медичної репатріації Застрахованої особи; • транспортування Застрахованої особи, без попереднього письмового погодження із Асистуючою компанією/Страховиком виду та засобу транспортування Застрахованої особи; • транспортування Застрахованої особи санітарною авіацією, якщо є технічна можливість та відсутні медичні протипоказання транспортувати Застраховану особу іншим транспортом; • репатріація у випадку хвороби (травми) та/або у випадку смерті без участі або без попереднього письмового погодження із Асистуючою компанією та/або Страховиком; • сонячного удару, сонячних опіків та інших гострих змін у шкірному покрові, викликаних впливом ультрафіолетового випромінювання, дерматитів, кропивниць та еритема, інших проявів алергічної реакції, крім негайної медичної допомоги для врятування життя; • розладів слуху, що спричинені наявністю сіркових пробок, ускладненнями внаслідок переохолодження та (або) потрапляння води; • нападів акул та/або будь-яких представників молюсків, хордових, кишковопорожнинних, голкошкірих типів тварин в місцях не встановлених/призначених для плавання офіційно та/або при наявності в місці настання події офіційного попередження (у тому числі але не виключно будь-яких рятувальних служб) про заборону плавання /купання; • придбання, використання та/або ремонту протезів (в т.ч. ендопротезів) та пристроїв різного характеру і призначення, імплантів, кардіостимуляторів, штучних водіїв ритму, стентів, внутрішньоматкових спіралей (в т.ч. гормональних типу Мірена), корсетів, милиць, інвалідних візочків, комірця Шанса, бандажу, металоконструкції для остеосинтезу, в т.ч. фіксаторів, що імплантуються для проведення артроскопічних операцій, небулайзерів; • придбання, використання та/або ремонту будь-якого медичного обладнання, товарів медичного призначення, інструментарію, які використовуються для діагностики та/або лікування не страхових діагнозів та станів, які є виключенням зі страхового покриття; • придбання загальнозміцнюючих препаратів, вітамінів, біологічно активних добавок та препаратів, не зареєстрованих як лікарські засоби в країні лікування Застрахованої особи, засобів гігієни; • будь-якого харчування, крім того, що передбачене умовами цілодобового стаціонарного лікування. Страховик не приймає до розгляду і не відшкодовує: • моральну шкоду, непрямі збитки; • витрати і збитки через неможливість працювати, брати участь в подорожі (поїздці), екскурсії, проводити відпустку за кордоном, за бронювання квитків і місць у готелях; • збитки, заподіяні професійною помилкою місцевого лікаря, медичного закладу; • збитки, заподіяні майну Застрахованої особи; • збитки або витрати, здійснені в Україні (або країні постійного місця проживання), навіть якщо вони пов’язані зі страховим випадком; • благодійні внески, пожертви; витрати і збитки, які не пов’язані з діагностикою та/або лікуванням згідно з Програмою страхування, на умовах якої укладено договір страхування; • витрати на штучне запліднення, лікування безпліддя, заходи щодо запобігання вагітності та наслідки всіх зазначених заходів, витрати щодо захворювань та станів, які пов’язані з вагітністю та пологами, крім позаматкової вагітності та випадків, коли стан Застрахованої особи загрожує її життю; • витрати на психотерапевтичне і психіатричне лікування; • витрати на оформлення та виписку медичної документації, перекомпостування білетів на рейсовий транспорт на інший строк, будь-яке транспортування Застрахованої особи, крім транспортування до лікарні або лікаря за медичними показаннями; • надання медичної допомоги в зв’язку з епідеміями, крім епідемії грипу та захворювань на коронавірусну хворобу 2019 (COVID-19); • витрати на проведення високотехнологічних маніпуляцій, операцій на серці та судинах, в т.ч. агіографія, ангіопластика, шунтування тощо, операцій з приводу аневризми судин, крім невідкладних операцій при ускладнених аневризмах судин головного мозку, серця, коли існує загроза життю Застрахованої особи. • витрати на лікування травм, станів та захворювань, що виникли внаслідок порушення загальноприйнятих правил власної гігієни, особистої безпеки та правил поведінки у зонах відпочинку; • вартість металевих та інших конструкцій, встановлених Застрахованій особі при наданні медичних послуг, що визначається за цінами товаровиробника; • витрати на вироби медичного призначення, в тому числі: медичні пристрої, що замінюють або корегують функції уражених органів (трансплантати, протези, імплантати, ендопротези, стенти, лінзи тверді та мякі, пролінові сітки); еластичного бинту, скотч-каст (крім застосування при переломах та пошкодженнях зв'язок); інгалятори, лампи, присторої вимірювання (тонометри, термометри, глюкометри), медичне устаткування (набори для емболізації, штучні зв’язки, резорбтивні болти, електроди, ріжучі петлі, деартерилізації, артроскопічні набори, набори для лапороскопії, витратні матеріали для металоостеосинтезу тощо); • витрати на переклад довідок, медичних висновків, рахунків та інших наданих Страховику документів на українську мову; • витрати на нотаріальне посвідчення довіреностей, виданих представнику Страховика, та інших документів, наданих Страховику відповідно до умов договору страхування; • збитки, заподіяні внаслідок грубої необережності (недбалості) Застрахованої особи, що призвела до настання події, що має ознаки страхового випадку; • будь-які витрати Застрахованої особи у зв’язку з настанням страхового випадку, що були здійснені після припинення зобов’язань Страховика згідно з умовами Договору страхування. • Страховик не несе зобов’язань щодо визнання випадків страховими та/або здійснення страхових виплат у випадку, якщо: • подія за своїми ознаками не може бути віднесена до будь-якого зі страхових випадків; • відшкодування витрат Застрахованої особи за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» не передбачено умовами договору страхування та Програмою страхування. Якщо подія, її причини та/або обставини, та/або витрати чи послуги, які понесені/ надані у зв’язку з настанням події, відносяться до винятків із страхових випадків та/або обмежень страхування, то подія в будь-якому разі не визнається страховим випадком, витрати Страховиком не відшкодовуються та страхова виплата за договором страхування не здійснюється: • незалежно від того чи може лікування за медичними показаннями, підтвердженими місцевим лікарем та/або лікарем Асистуючої компанії, бути відкладеним до повернення Застрахованої особи до країни постійного місця проживання чи ні; та/або • незалежно від того чи є лікування єдиним методом лікування чи ні; та/або • незалежно від того чи була це невідкладна медична допомога (негайна медична допомога для врятування життя) чи ні. • Будь-які витрати та/або послуги, що відносяться до винятків із страхових випадків та/або обмежень страхування Підставою для відмови у страховій виплаті є: - Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача, їх представників, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями. - Подання Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, їх представниками неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку. - Несвоєчасне повідомлення Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, їх представниками про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків відповідно до умов договору страхування. - Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування. - Ненадання Страхувальником/Застрахованою особою/Вигодонабувачем документів та відомостей, які необхідні для належної його перевірки, ідентифікації та верифікації відповідно до умов, передбачених договором страхування, або для підтвердження усунення підстав, що призвели до встановлення Страхувальнику високого/неприйнятно високого рівня ризику легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом/фінансування тероризму. - Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяної шкоди. - Ненадання Страховику документів, що підтверджують дату(-и) та час перетинання державного кордону України при виїзді та при в’їзді. - Відмова від виконання розпоряджень та/або рекомендацій Страховика або Асистуючої компанії. - Дії без попередньої письмової згоди Страховика або Асистуючої компанії. - Ненадання лікареві, призначеному Страховиком, змоги обстежити Застраховану особу. - Невжиття доступних заходів, щоб запобігти збиткам або зменшити розмір збитків. - Ненадання або несвоєчасне надання Страховику документів та відомостей, необхідних для здійснення страхової виплати, або надання Страховику документів, оформлених неналежним чином, з недостовірною інформацією. - Невиконання Застрахованою особою обов'язку здати аналіз крові та/або сечі на вміст алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин після настання події, що має ознаки страхового випадку, або вживання нею алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин до проведення таких аналізів. - Отримання відшкодування витрат, збитків від будь-яких осіб, в тому числі особи, винної в їх заподіянні, або за будь-якими іншими договорами страхування життя та/або здоров’я, якими передбачено здійснення страхової виплати в разі настання страхового випадку у вигляді фіксованої грошової виплати в розмірі страхової суми або її частини (за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»); - Неповідомлення Страховика про інші договори страхування, укладені щодо об’єкту страхування; - Відмови без погодження зі Страховиком від права вимоги до особи, відповідальної за збитки, або якщо здійснення цього права стало неможливим з вини Страхувальника, Застрахованої особи або Вигодонабувача(за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)». - Ненадання на письмову вимогу Страховика письмової згоди на розкриття таємниці про стан здоров’я Застрахованої особи / лікарської таємниці/ інформації з обмеженим доступом/ комерційної таємниці у строк, передбачений договором страхування. - Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування. - Наявність інших підстав, передбачених законодавством.

+

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності встановлюються за договором страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» за видами допомоги/ послуг, що передбачені Програмами страхування. Ліміти відповідальності за кожним видом послуг вказані на цій сторінці для відповідної програми страхування.

Вид послуги, витрати на яку відшкодовуються Страховиком

Ліміти відповідальності за Програмою страхування (в валюті страхування (Євро (EUR))

Надання невідкладної (ургентної) стаціонарної медичної допомоги (медичні послуги та медикаменти

В межах страхової суми 50 000

Репатріація у випадку хвороби (травми)

В межах страхової суми 50 000

Репатріація у випадку смерті

В межах страхової суми 50 000

Сплата медичних витрат при необхідності надання невідкладної амбулаторної допомоги (послуги та медикаменти)

В межах страхової суми 50 000

Покриття COVID-19

В межах страхової суми 50 000

Невідкладна гінекологічна і акушерська допомога у строк вагітності, що не перевищує 28 тижнів

В межах страхової суми 50 000

Невідкладна стоматологічна допомога

200

Передача термінових повідомлень

50

Дострокове повернення Застрахованої особи до країни постійного місця проживання або в Україну (за вибором Страховика) у випадку смерті близького родича* (оплата вартості квитків)

400

Транспортування дітей Застрахованої особи (Евакуація дітей Застрахованої особи) у віці до 16 років (включно) до місця їх постійного проживання у разі, якщо Застрахована особа госпіталізована та немає іншого дієздатного близького родича*, який перебуває в тій країні, де настав страховий випадок з Застрахованою особою (оплата вартості квитків) – 300 на кожну дитину

500 на кожну дитину

Візит третьої особи у випадку перебування Застрахованої особи в медичному закладі більше 10 днів (оплата вартості квитків) – 400

400

Заміщення Застрахованої особи на переговорах – 400

400

Затримка авіарейсу (відшкодування витрат при затримці авіарейсу на термін, більше 4 годин) -300

300

Затримка багажу (відшкодування витрат при затримці багажу на термін, більше 4 годин) – 300

300

Юридична допомога (відшкодування витрат на

500

+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування є : • життя, здоров’я, працездатність Застрахованої особи, визначеної Страхувальником у договорі страхування за її згодою, під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон - за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» при страхуванні медичних витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон, та за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; • можливі витрати Застрахованої особи, визначеної Страхувальником у договорі страхування за її згодою, які безпосередньо пов’язані з настанням страхового випадку під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон - за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» при страхуванні витрат, інших, ніж медичні, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон.

+

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Для отримання страхової виплати Страхувальник, Застрахована особа, її спадкоємці, Вигодонабувач зобов’язані надати Страховику наступні документи: • заяву на здійснення страхової виплати за формою, встановленою Страховиком (оригінал); • документи, що засвідчують особу одержувача страхової виплати, а також документи та відомості на виконання вимог Закону про запобігання • документи, що підтверджують дату(-и) та час перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та дату(-и) та час перетинання Застрахованою особою державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання, а саме:  паспорт або інший документ, передбачений міжнародними договорами або законодавством України, з відмітками прикордонної служби про перетинання державного кордону України при виїзді та про перетинання Застрахованою особою державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання (обов’язково повинні бути зазначені дата та час виїзду та повернення);  у випадку перетинання державного кордону Застрахованою особою за внутрішнім паспортом у формі ID-картки, факт, дата та час перетинання державного кордону Застрахованою особою підтверджуються іншими документами (посадковими талонами тощо). Примітка: якщо договір страхування укладений з умовою MultiTravel, Страхувальник, Застрахована особа або її спадкоємці зобов’язані надати Страховику документи, що підтверджують усі факти перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання протягом строку дії договору страхування для підтвердження періоду перебування Застрахованої особи за кордоном в країні(-ах) території дії договору страхування протягом строку дії договору страхування; • договір страхування; • у разі хвороби - звіт лікаря із зазначеним діагнозом, анамнезу захворювання, скарг Застрахованої особи, дати звернення, тривалості лікування та даними про окремі лікувальні процедури; документи, що підтверджують здійснення оплати наданих послуг Застрахованою особою (квитанції, чеки) місцевого лікаря/медичного закладу/спеціалізованого транспорту (оригінали); рецепти медикаментів, призначених місцевим лікарем Застрахованій особі та документи, що підтверджують здійснення їх оплати Застрахованою особою (квитанції/ чеки), де зазначено вартість кожного придбаного медикаменту (оригінали); медичні документи, що містять інформацію про вміст алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин у крові та/або сечі Застрахованої особи на момент звернення до медичного закладу, госпіталізації або відразу після неї; • у разі нещасного випадку додатково складений за кордоном офіційний протокол або довідку про нещасний випадок, де обов’язково повинна бути вказана така інформація: посадові особи, що засвідчують факт нещасного випадку, та їх повноваження на виконання таких дій, адреси та/або номери телефонів; детальний опис обставин нещасного випадку та ролі Застрахованої особи в ньому; • у випадку смерті внаслідок нещасного випадку додатково:  складений за кордоном офіційний протокол або довідку про настання смерті в результаті нещасного випадку, де обов’язково повинна бути вказана така інформація: посадові особи, що засвідчують факт смерті в результаті нещасного випадку, та їх повноваження на виконання таких дій, адреси та/або номери телефонів;  нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть;  нотаріально засвідчену копію свідоцтва про право на спадщину; • у випадку встановлення групи інвалідності внаслідок нещасного випадку додатково:  довідку/висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення первинної групи інвалідності, довідки Компетентних органів про причину встановлення інвалідності; • інші документи на обґрунтований письмовий запит Страховика, які мають значення для визнання події страховим випадком, прийняття рішення про здійснення страхової виплати або відмови у здійсненні страхової виплати або визначення розміру страхової виплати. Документи, зазначені в договорі страхування, Страхувальник (Застрахована особа) зобов’язаний надати Страховику не пізніше 15 (п’ятнадцяти) календарних днів після повернення Застрахованої особи в Україну із закордонної подорожі (поїздки), протягом якої відбулася подія, що має ознаки страхового випадку, а у випадку смерті Застрахованої особи - спадкоємці Застрахованої особи не пізніше 7 (семи) місяців з моменту настання події, що має ознаки страхового випадку. Обов’язок підтвердження факту настання події, яка може бути визнана страховим випадком за договором страхування, та надання Страховику документів, що підтверджують настання страхового випадку та розмір шкоди, покладається на Страхувальника (Застраховану особу, її спадкоємців, Вигодонабувача). Умови здійснення страхових виплат Здійснення страхової виплати проводиться Страховиком тільки після того, як повністю будуть встановлені причини події та розмір шкоди, а також Страховиком (як суб’єктом первинного фінансового моніторингу) відповідно до вимог Закону про запобігання буде проведена належна перевірка (здійснена ідентифікація та верифікація) особи, яка має право на одержання страхової виплати, за умови виконання Страхувальником (Застрахованою особою, Вигодонабувачем) всіх інших обов’язків за договором страхування. Страховик приймає рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та відмову у здійсненні страхової виплати протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з моменту одержання від Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача усіх необхідних для цього документів згідно з договором страхування. У разі визнання Страховиком випадку страховим, здійснення страхової виплати проводиться Страховиком протягом 10 (десяти) робочих днів з дня складання Страхового акту. Страховик має право прийняти рішення про відстрочення прийняття рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та/або відмову у здійсненні страхової виплати у випадках, передбачених в договором страхування, а також в наступних випадках: • у разі наявності обґрунтованих сумнівів у правомірності вимог на одержання Страхувальником /Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем страхової виплати або кваліфікації події «страховий випадок» або «не страховий випадок» – до отримання необхідних доказів, але не більше, ніж на 6 (шість) місяців з дня отримання всіх необхідних документів; • якщо відповідними Компетентними органами розпочато кримінальне провадження відносно Страхувальника/ Застрахованої особи,її спадкоємців, Вигодонабувача або за фактом події або будь-яких неправомірних дій Сторін при укладанні договору страхування – до закінчення кримінального провадження; • якщо Страхувальник/Застрахована особа, її спадкоємці, Вигодонабувач надали документи, оформлені з порушенням діючих норм (відсутні номер, печатка або дата, наявність виправлень) або якщо такі документи містять недостовірну інформацію щодо часу, причин, обставин події та розміру заподіяної шкоди, - до усунення таких порушень, але не більше, ніж на 6 (шість) місяців з дня отримання всіх необхідних документів. Рішення про відстрочення прийняття рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та/або відмову у здійсненні страхової виплати приймається Страховиком у строк, зазначений у договорі страхування, та письмово повідомляється Страхувальнику (Вигодонабувачу) протягом 10 (десяти) робочих днів з дати прийняття рішення з обґрунтуванням підстав такого відстрочення. Порядок розрахунку та розмір страхової виплати: За варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» Страховик відшкодовує витрати згідно з обраною Програмою страхування. Назва обраної Програми страхування зазначається в договорі страхування. Перелік видів витрат, що відшкодовуються Страховиком за відповідною Програмою страхування, наведено в договорі страхування згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту. Страхова виплата здійснюється Страховиком за витрати, передбачені договором страхування, на медичні та/або інші послуги, які були надані Застрахованій особі під час її перебування за кордоном, у межах страхової суми та лімітів відповідальності, зазначених у договорі страхування та відповідній обраній Програмі страхування за відповідним варіантом страхування за вирахуванням франшизи. Якщо договором страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» передбачена франшиза на відповідний вид витрат, при кожному страховому випадку не буде відшкодована частина збитків на зазначену суму. Страхова виплата не може перевищувати розміру прямих збитків, яких зазнала Застрахована особа. В будь-якому випадку розмір страхової виплати згідно зі ст. 102 Закону України “Про страхування” не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених договором страхування. Якщо договір страхування укладено за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків» (якщо це передбачено Програмою страхування), Страховик за цим варіантом страхування здійснює страхову виплату у розмірі згідно з умовами договору страхування: у випадку встановлення Застрахованій особі інвалідності I групи – в розмірі 100% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; II групи - 75% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків; III групи - 50% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; у випадку смерті Застрахованої особи - 100% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків».

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у страховій виплаті. У випадку несплати страхової премії договір страхування не набуває чинності.

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, а саме банківських послуг, що надаються Страхувальнику (Клієнту Банка). При цьому, страховий продукт пропонується за потреби клієнта для здійснення закордонних подорожей. Страховик не є стороною за укладеним між клієнтом та банком будь якими договорами і на нього не поширюються права та обов’язки сторін, передбачені вказаними договорами. Страховик пропонує страховий продукт на засадах вільної конкуренції, а Страхувальник має можливість обрати страховий продукт Страховика серед страхових продуктів, що пропонуються іншими страховиками, та прийняти рішення щодо укладення договору страхування вільно та без примусу, що підтверджує підписанням договору страхування.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов Договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.

Програма «Іnfinite» (І)
+

Страхові ризики

Страховим ризиком/випадком за договором страхування є: • за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» - хвороба Застрахованої особи (гостре захворювання, загострення хронічного захворювання) або розлад здоров’я Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку, що сталися в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування, що не є винятками зі страхових випадків або обмеженнями страхування згідно з умовами договору страхування, внаслідок чого Застрахована особа отримує медико-санітарну та іншу допомогу/ послуги, передбачені Програмою страхування, що зазначена в договорі страхування, та внаслідок чого виникає зобов’язання Страховика здійснити страхову виплату відповідно до умов договору страхування в розмірі страхової суми або її частини шляхом відшкодування документально підтверджених витрат на отримання Застрахованою особою вказаної допомоги/ послуг. • за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»:  Стійка втрата Застрахованою особою загальної працездатності (встановлення групи інвалідності) внаслідок нещасного випадку, що стався із Застрахованою особою в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування.  Смерть Застрахованої особи в результаті нещасного випадку, що стався із Застрахованою особою в період дії договору страхування (період страхування) під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон та перебування на території страхування, зазначеній в договорі страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» становить 50 000,00 USD/EUR. Страхова сума за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» встановлюється на вибір Страхувальника та зазначається в договорі страхування. Примітка. Для країн Шенгенської зони (Зона 2) мінімальний розмір страхової суми повинен становити 30 000,00 EUR згідно з Постановою Ради ЄС (Рішення 2004/17/СЕ від 22 грудня 2003 р.). Мінімальний та максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків» становить 10 000,00 грн. та зазначається в договорі страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Страховий тарифдля кожної Застрахованої особи визначається за договором страхування за варіантами страхування, передбаченими договором страхування. За варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» страховий тариф визначається в залежності від Програми страхування, що зазначена в договорі страхування.

Страховий тариф для кожної Застрахованої особи за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, зазначається договорі страхування.

Страховий тариф за варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до Євро за даними НБУ на дату укладання договору страхування.

Максимальний розмір страхового тарифу за варіантом страхування«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» страховим продуктом не визначений.

Максимальний розмір страхового тарифу за варіантом страхування«Страхування від нещасних випадків» визначається у розмірі 0,1% від страхової суми за цим варіантом страхування за визначений договором страхування період страхування.

Страхова премія визначається для кожної Застрахованої особи за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, та зазначається в договорі страхування. Загальна страхова премія за договором страхування зазначається в договорі страхування та визначається як сума страхової премії за усіма варіантами страхування, передбаченими договором страхування, при страхуванні усіх Застрахованих осіб.

Мінімальна та максимальна страхова премія за варіантами страхування, передбаченими договором страхування, визначається взалежності від Програми страхування в наступному розмірі:

Страхова премія за кожної програмою страхування вказана в таблиці у колонці з відповідною назвою програми страхування.

Варіант страхування

Страхова премія за Програмами страхування (грн.)

(згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту)

«Gold+» (G+)

«Platinum+» (P+)

«Infinit» (I)

«Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»

349,00

642,00

700,00

«Страхування від нещасних випадків»

10,00

10,00

10,00

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

За договором страхування встановлюється франшиза за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)». Вид франшизи: безумовна (страхова виплата по кожному страховому випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи встановлюється в наступному розмірі: • усі види послуг, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон, крім витрат за видами послуг «Затримка авіарейсу», «Затримка багажу», «Юридична допомога»: 0,00 Євро (EUR); • витрати за видами послуг «Затримка авіарейсу», «Затримка багажу», «Юридична допомога»: 10% від ліміту відповідальності за відповідним видом послуги, передбаченого Програмою страхування, що зазначена в договорі страхування згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту. Розмір франшизи за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» зазначається в договорі страхування.

+

Територія дії договору страхування

Територією дії Договору страхування (територією страхування), на якій діє страховий захист за Договором страхування, є весь світ, за винятком: • території України; • території країни постійного місця проживання Застрахованої особи; • території країни, громадянином якої є Застрахована особа; • зони збройних конфліктів та території країн, які знаходяться під наглядом або санкціями ООН, території воєнного або збройного конфлікту або будь-якої місцевості, що підконтрольна терористам, незаконним збройним формуванням тощо, інших окупованих територій, території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, території невизнаних Україною в установленому порядку держав; • зони епідемій за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (надалі – «ВООЗ»); • Республіки Вірменія, Республіки Азербайджан, Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Республіки Таджикистан, Туркменістану; • території держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

+

Строк дії договору страхування

Строк дії договору страхування: Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування становить 365 календарних днів або 366 календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році) та зазначається в договорі страхування.

+

Порядок вступу договору в дію договору страхування

Договір страхування набирає чинності з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати, зазначеної в договорі страхування як дата початку дії договору страхування, але не раніше 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати, наступної за датою надходження загальної страхової премії, визначеної в договорі страхування, одноразовим платежем в повному обсязі на поточний рахунок або в касу Страховика або страхового посередника. При цьому зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, виникають в момент перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді, але не раніше, ніж з 00 годин 00 хвилин за Київським часом дати набрання чинності договором страхування. У разі несплати Страхувальником страхової премії одноразовим платежем в розмірі згідно з договором страхування, протягом 10 (десяти) календарних днів з дати, визначеної в договорі страхування, як строк сплати страхової премії включно, договір страхування не набирає чинності та Страховик не несе зобов’язань за договором страхування щодо здійснення страхових виплат. Зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, припиняються: - якщо Застрахована особа пройшла прикордонний контроль при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України до 24 години 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, - зобов’язання Страховика припиняються в момент проходження Застрахованою особою прикордонного контролю при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України, але не пізніше, ніж о 24 годині 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, з урахуванням умов, передбачених договором страхування; - якщо Застрахована особа з будь-яких причин (в тому числі, але не виключно, з причин захворювання або настання нещасного випадку) не пройшла прикордонний контроль при в’їзді на територію країни постійного місця проживання або на територію України до 24 години 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, – зобов’язання Страховика припиняються о 24 годині 00 хвилин за Київським часом дати, вказаної в договорі страхування як дата закінчення дії договору страхування, з урахуванням умов, передбачених договором страхування.

+

Період страхування

Період страхування за договором страхування становить 30 календарних днів та зазначається в договорі страхування. Періодом страхування за договором страхування є визначена в договорі страхування максимальна кількість днів в межах строку дії договору страхування, протягом яких Страховик несе зобов’язання щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування. Страховий захист за договором страхування діє протягом періоду страхування, визначеного в договорі страхування. Строк страхового покриття за договором страхування встановлюється відповідно до загальної кількості днів періоду страхування, зазначеного в договорі страхування. При цьому, у випадку прострочення сплати Страхувальником страхової премії, перерахунок страхового тарифу та страхової премії за договором страхування не здійснюється та дата закінчення дії договору страхування не змінюється. День перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та день перетинання державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання для цілей розрахунку кількості днів періоду страхування враховуються за договором страхування як повний день, незалежно від часу перетинання державного кордону. Період страхування встановлюється за договором страхування з урахуванням наступних умов: • Договір страхування укладається з умовою «На необмежену кількість подорожей протягом зазначеного у договорі страхування періоду страхування» (надалі - «MultiTravel»). • Договір страхування, укладений з умовою MultiTravel, діє відповідно до наступних умов:  Договір страхування з умовою MultiTravel діє за варіантом: 365(366)/30 (перша цифра відповідає кількості днів строку дії договору страхування, що вказаний в договорі страхування, друга (зазначена після скісної риски) - максимальній кількості днів періоду страхування, зазначеній в договорі страхування). .  Варіант дії договору страхування з умовою MultiTravel зазначається в договорі страхування.  Дата початку дії договору страхування та дата закінчення дії договору страхування зазначаються в договорі страхування.  Кількість днів періоду страхування зазначається в договорі страхування.  Події, що стались із Застрахованою особою після закінчення сумарної кількості днів перебування за кордоном, що дорівнює періоду страхування, визначеному в договорі страхування, не вважаються страховими випадками та страхові виплати за ними не здійснюються.  Кількість днів періоду страхування, визначена в договорі страхування, встановлюється на декілька подорожей (поїздок) в межах строку дії договору страхування.  При кожному повторному виїзді Застрахованої особи за кордон зобов’язання Страховика щодо визнання випадків страховими та здійснення страхових виплат за страховими випадками, що передбачені умовами договору страхування, виникають в момент перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та припиняються згідно з умовами, передбаченими договором страхування.

+

Обмеження страхування

Об’єктом страхування не може бути життя, здоров’я, працездатність особи:  яка визнана у встановленому законодавством порядку недієздатною;  якій встановлено інвалідність І, ІІ, ІІІ групи або яка є дитиною з інвалідністю з дитинства або особа з інвалідністю з дитинства;  яка на момент укладення договору страхування є онкологічно хворою, хворою на СНІД, ВІЛ-інфікованою, а також/або знаходиться на диспансерному обліку в т.ч., але не обмежуючись, на обліку в наркологічному, психоневрологічному, туберкульозному, шкірно-венерологічному диспансері, центрах з профілактики та боротьби зі СНІДом;  яка на момент початку дії договору страхування молодша 1 (одного) року;  яка на момент початку дії договору страхування старша 75 (сімдесяти п’яти) років;  яка вирушила в подорож (поїздку) всупереч рекомендаціям лікаря або зі станом здоров’я, що за медичними показниками не дозволяє їй подорожувати (здійснювати поїздку). Об’єктом страхування не можуть бути: - непрямі збитки; моральна шкода.

+

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

До страхових випадків не відносяться події, що сталися під час: • надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, оголошеного органами влади в країні перебування Застрахованої особи; • служби Застрахованої особи в військових структурах або формуваннях тощо; • прямого або непрямого впливу радіоактивного випромінювання, ядерного інциденту, ядерного вибуху, впливу радіації або радіоактивного забруднення, іонізуючого випромінювання; • навмисного піддавання себе небезпеці, порушення правил поведінки і життєдіяльності, експлуатації засобів руху (за виключенням спроби рятування людського життя), навмисного нанесення собі будь-яких ушкоджень, самогубства, замаху на самогубство чи відхилення від медичних приписів; виїзду або перебування Застрахованої особи в певній країні, якщо Міністерство закордонних справ України (або будь-який інший державний орган країни перебування Застрахованої особи) рекомендує утриматися від відвідання цієї країни, а тим Застрахованим особам, які вже перебувають у цій країні - залишити її територію; • вчинення Застрахованою особою, Вигодонабувачем протиправних дій (дій, що є порушенням законодавства країни перебування відповідно до території страхування; • управління Застрахованою особою будь-яким транспортним засобом (іншим засобом руху) або передачі управління транспортним засобом особі, яка знаходиться у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння; • екологічних катастроф; • раптового захворювання Застрахованої особи або нещасного випадку, які сталися із Застрахованою особою під час впливу на її організм алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин; • фотографування з дикими тваринами; • війни. Не надаються послуги та/або не відшкодовуються витрати, пов’язані з наданням будь-якої медичної допомоги (в тому числі медикаментозного забезпечення, діагностики) у випадках: • хвороби (патологічного стану), що почалась до перетину кордону, або хвороби (патологічного стану), щодо якої було призначене або надане медичне лікування в будь-який час до початку дії договору страхування, а також якщо існували медичні протипоказання для подорожі (поїздки) Застрахованої особи; • лікування вроджених аномалій (вад розвитку), деформацій та хромосомних порушень, які віднесені до XVІІ класу МКХ Х перегляду; перинатальних пошкоджень та їх наслідків (в т.ч. дитячий церебральний параліч); лікування хронічних захворювань та/або їх загострень; нещасного випадку, що є наслідком хронічного захворювання (обмеження не застосовується, якщо надані медичні послуги пов’язані з усуненням гострої небезпеки для життя Застрахованої особи); • захворювань, викликаних або спровокованих СНІДом (синдром набутого імунодефіциту) або ВІЛ (вірус імунодефіциту людини); наявності у Застрахованої особи СНІД/ВІЛ; • захворювань, що передаються переважно статевим шляхом, венеричних захворювань, а також захворювань, що є їх наслідками; • будь-яких ускладнень вагітності понад 28 тижнів, ускладнень, що були спричинені вагітністю, а також медичного та мимовільного аборту; • прояву або загострення будь-якого психічного, психоневрологічного, психосоматичного захворювання, незалежно від його класифікації; будь-якого ускладнення інвалідизуючого захворювання, з приводу якого буде встановлена Застрахованій особі група інвалідності до початку подорожі (поїздки); • медичних оглядів та/або медичного догляду, які не пов’язані із раптовим захворюванням або травмою, та/або медичних послуг, що не є обов’язковими для діагностики та/або лікування,; • медичних оглядів, діагностичних обстежень, будь-яких медичних маніпуляцій (у тому числі консультацій та функціональних, лабораторних досліджень), що є виключенням зі страхових випадків або підпадає під обмеження страхування; • будь-якого виду протезування; • якщо звернення за медичною допомогою зумовлене захворюванням (патологічним станом), з приводу якого здійснена ця подорож (поїздка) Застрахованою особою за кордон для лікування чи консультації; лікування ускладнень, які виникли після проведеного за кордоном планового (оперативного та/або консервативного) лікування Застрахованої особи; • косметичної, реконструктивної, пластичної хірургії, операцій; лікування ожиріння або інші порушення обміну речовин; хірургічних втручань пов’язаних з трансплантацією органів та тканин; • проведення профілактичної вакцинації, а також відновлювальної, лікувальної або оздоровчої фізіотерапії; • будь-які медичні маніпуляції, діагностичні дослідження, медикаменти, призначені з профілактичною метою; • медичної репатріації в результаті незначних хвороб або травм, що піддаються лікуванню по місцю перебування Застрахованої особи і не перешкоджають продовженню її подорожі (поїздки) згідно з висновком лікуючого лікаря, узгодженого з Асистуючою компанією; • поховання та ритуальних послуг, крім відшкодування вартості труни та вартості розтину тіла; • будь-яких патологічних переломів та вивихів (згідно МКХ Х перегляду класи М80-М85); будь-якої інфекції, отриманої під час стаціонарного лікування, внутрішньо-лікарняної інфекції; • самолікування чи лікування особою або медичною установою, що не має відповідної ліцензії або що не мають права на медичну діяльність, а також лікування методами біоенергетики, гірудотерапії, озонотерапії, склеротерапії, гіпнозу, рефлексотерапії, гомеопатичного лікування, аромотерапії, фітотерапії, акупунктури, акупресури, мануальної терапії, аювердичної терапії, магнітотерапії, су-джок терапії, іпотерапії; • надання додаткового комфорту, а саме: перебування в одно- або двомісній палаті, надання телевізору, телефону, кондиціонеру, послуг перукаря або косметолога, оплату зубних паст, щіток, шампунів, дизенфікуючих розчинів тощо; • якщо витрати по кожній окремій події, що має ознаки страхового випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)», що перевищують 300 (триста) USD/EUR (в валюті, в якій визначено страхову суму в договорі страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)») (крім подій на території окремих країн, визначених договором страхування, на території яких витрати відшкодовуються за умови обов’язкового узгодження зі Страховиком або Асистуючою компанією незалежно від вартості наданих послуг або здійснених витрат), не були попередньо письмово узгоджені Страхувальником (Застрахованою особою) та/або медичним закладом, що надавав медичні послуги, із Страховиком або Асистуючою компанією; • якщо витрати по кожній окремій події, що має ознаки страхового випадку за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)», що сталася на території окремих країн, визначених договором страхування, не були попередньо письмово узгоджені Страхувальником (Застрахованою особою) та/або медичним закладом, що надавав медичні послуги, зі Страховиком або Асистуючою компанією незалежно від вартості наданих послуг або здійснених витрат; • якщо подія відбулася під час перебування Застрахованої особи за кордоном після закінчення кількості днів періоду страхування, визначеної в договорі страхування; • якщо подія відбулася під час перебування Застрахованої особи в країні, що не входить до переліку країн, визначених як територія страхування в договорі страхування; • якщо подія відбулась внаслідок авіаційної події, за винятком випадків, коли Застрахована особа була пасажиром авіаційного судна, що здійснювало регулярний або чартерний рейс; • якщо подія відбулася під час заняття спортом; • якщо подія відбулася внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), настання яких жодна зі сторін не змогла б передбачити або запобігти розумними заходами, в тому числі військових дій, терористичних актів, страйків, актів військової або цивільної влади тощо; • якщо необхідність в наданні медичної та іншої допомоги, передбаченої умовами договору страхування, виникла у зв’язку із захворюванням, щодо якого мало б бути щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні або наявність щеплення (вакцинація) перед здійсненням такої подорожі (поїздки) вимагається або рекомендується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Центром з контролю та профілактики захворювань (США), а також на інформаційних сайтах США по вакцинації мандрівників MDtravelheath та Міжнародного суспільства Travel Medicine, посольствах країн подорожі (поїздки) або прикордонних служб; • пов’язаних з онкологічними (доброякісними та злоякісними) захворюваннями та будь-якими їх ускладненнями; • надання стоматологічних послуг, крім невідкладної ургентної допомоги; • надання медичних та інших послуг, які не передбачені умовами договору страхування та обраною Програмою страхування; • діагностичних маніпуляцій (у тому числі консультацій та функціональних, лабораторних досліджень) без наступного лікування; • пов’язаних з будь-якими операціями на серці та судинах, у тому числі ангіопластика, стентування, шунтування, ангіографія; • лікування за допомогою барокамери; • лікування на території страхування після дати, коли лікарем Асистуючої компанії та місцевим лікарем встановлено, що медична репатріація є можливою за медичними показаннями та може бути організована Страховиком, крім тих витрат, що були здійснені з метою медичної репатріації Застрахованої особи; • транспортування Застрахованої особи, без попереднього письмового погодження із Асистуючою компанією/Страховиком виду та засобу транспортування Застрахованої особи; • транспортування Застрахованої особи санітарною авіацією, якщо є технічна можливість та відсутні медичні протипоказання транспортувати Застраховану особу іншим транспортом; • репатріація у випадку хвороби (травми) та/або у випадку смерті без участі або без попереднього письмового погодження із Асистуючою компанією та/або Страховиком; • сонячного удару, сонячних опіків та інших гострих змін у шкірному покрові, викликаних впливом ультрафіолетового випромінювання, дерматитів, кропивниць та еритема, інших проявів алергічної реакції, крім негайної медичної допомоги для врятування життя; • розладів слуху, що спричинені наявністю сіркових пробок, ускладненнями внаслідок переохолодження та (або) потрапляння води; • нападів акул та/або будь-яких представників молюсків, хордових, кишковопорожнинних, голкошкірих типів тварин в місцях не встановлених/призначених для плавання офіційно та/або при наявності в місці настання події офіційного попередження (у тому числі але не виключно будь-яких рятувальних служб) про заборону плавання /купання; • придбання, використання та/або ремонту протезів (в т.ч. ендопротезів) та пристроїв різного характеру і призначення, імплантів, кардіостимуляторів, штучних водіїв ритму, стентів, внутрішньоматкових спіралей (в т.ч. гормональних типу Мірена), корсетів, милиць, інвалідних візочків, комірця Шанса, бандажу, металоконструкції для остеосинтезу, в т.ч. фіксаторів, що імплантуються для проведення артроскопічних операцій, небулайзерів; • придбання, використання та/або ремонту будь-якого медичного обладнання, товарів медичного призначення, інструментарію, які використовуються для діагностики та/або лікування не страхових діагнозів та станів, які є виключенням зі страхового покриття; • придбання загальнозміцнюючих препаратів, вітамінів, біологічно активних добавок та препаратів, не зареєстрованих як лікарські засоби в країні лікування Застрахованої особи, засобів гігієни; • будь-якого харчування, крім того, що передбачене умовами цілодобового стаціонарного лікування. Страховик не приймає до розгляду і не відшкодовує: • моральну шкоду, непрямі збитки; • витрати і збитки через неможливість працювати, брати участь в подорожі (поїздці), екскурсії, проводити відпустку за кордоном, за бронювання квитків і місць у готелях; • збитки, заподіяні професійною помилкою місцевого лікаря, медичного закладу; • збитки, заподіяні майну Застрахованої особи; • збитки або витрати, здійснені в Україні (або країні постійного місця проживання), навіть якщо вони пов’язані зі страховим випадком; • благодійні внески, пожертви; витрати і збитки, які не пов’язані з діагностикою та/або лікуванням згідно з Програмою страхування, на умовах якої укладено договір страхування; • витрати на штучне запліднення, лікування безпліддя, заходи щодо запобігання вагітності та наслідки всіх зазначених заходів, витрати щодо захворювань та станів, які пов’язані з вагітністю та пологами, крім позаматкової вагітності та випадків, коли стан Застрахованої особи загрожує її життю; • витрати на психотерапевтичне і психіатричне лікування; • витрати на оформлення та виписку медичної документації, перекомпостування білетів на рейсовий транспорт на інший строк, будь-яке транспортування Застрахованої особи, крім транспортування до лікарні або лікаря за медичними показаннями; • надання медичної допомоги в зв’язку з епідеміями, крім епідемії грипу та захворювань на коронавірусну хворобу 2019 (COVID-19); • витрати на проведення високотехнологічних маніпуляцій, операцій на серці та судинах, в т.ч. агіографія, ангіопластика, шунтування тощо, операцій з приводу аневризми судин, крім невідкладних операцій при ускладнених аневризмах судин головного мозку, серця, коли існує загроза життю Застрахованої особи. • витрати на лікування травм, станів та захворювань, що виникли внаслідок порушення загальноприйнятих правил власної гігієни, особистої безпеки та правил поведінки у зонах відпочинку; • вартість металевих та інших конструкцій, встановлених Застрахованій особі при наданні медичних послуг, що визначається за цінами товаровиробника; • витрати на вироби медичного призначення, в тому числі: медичні пристрої, що замінюють або корегують функції уражених органів (трансплантати, протези, імплантати, ендопротези, стенти, лінзи тверді та мякі, пролінові сітки); еластичного бинту, скотч-каст (крім застосування при переломах та пошкодженнях зв'язок); інгалятори, лампи, присторої вимірювання (тонометри, термометри, глюкометри), медичне устаткування (набори для емболізації, штучні зв’язки, резорбтивні болти, електроди, ріжучі петлі, деартерилізації, артроскопічні набори, набори для лапороскопії, витратні матеріали для металоостеосинтезу тощо); • витрати на переклад довідок, медичних висновків, рахунків та інших наданих Страховику документів на українську мову; • витрати на нотаріальне посвідчення довіреностей, виданих представнику Страховика, та інших документів, наданих Страховику відповідно до умов договору страхування; • збитки, заподіяні внаслідок грубої необережності (недбалості) Застрахованої особи, що призвела до настання події, що має ознаки страхового випадку; • будь-які витрати Застрахованої особи у зв’язку з настанням страхового випадку, що були здійснені після припинення зобов’язань Страховика згідно з умовами Договору страхування. • Страховик не несе зобов’язань щодо визнання випадків страховими та/або здійснення страхових виплат у випадку, якщо: • подія за своїми ознаками не може бути віднесена до будь-якого зі страхових випадків; • відшкодування витрат Застрахованої особи за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» не передбачено умовами договору страхування та Програмою страхування. Якщо подія, її причини та/або обставини, та/або витрати чи послуги, які понесені/ надані у зв’язку з настанням події, відносяться до винятків із страхових випадків та/або обмежень страхування, то подія в будь-якому разі не визнається страховим випадком, витрати Страховиком не відшкодовуються та страхова виплата за договором страхування не здійснюється: • незалежно від того чи може лікування за медичними показаннями, підтвердженими місцевим лікарем та/або лікарем Асистуючої компанії, бути відкладеним до повернення Застрахованої особи до країни постійного місця проживання чи ні; та/або • незалежно від того чи є лікування єдиним методом лікування чи ні; та/або • незалежно від того чи була це невідкладна медична допомога (негайна медична допомога для врятування життя) чи ні. • Будь-які витрати та/або послуги, що відносяться до винятків із страхових випадків та/або обмежень страхування Підставою для відмови у страховій виплаті є: - Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача, їх представників, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями. - Подання Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, їх представниками неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку. - Несвоєчасне повідомлення Страхувальником, Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем, їх представниками про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків відповідно до умов договору страхування. - Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування. - Ненадання Страхувальником/Застрахованою особою/Вигодонабувачем документів та відомостей, які необхідні для належної його перевірки, ідентифікації та верифікації відповідно до умов, передбачених договором страхування, або для підтвердження усунення підстав, що призвели до встановлення Страхувальнику високого/неприйнятно високого рівня ризику легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом/фінансування тероризму. - Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяної шкоди. - Ненадання Страховику документів, що підтверджують дату(-и) та час перетинання державного кордону України при виїзді та при в’їзді. - Відмова від виконання розпоряджень та/або рекомендацій Страховика або Асистуючої компанії. - Дії без попередньої письмової згоди Страховика або Асистуючої компанії. - Ненадання лікареві, призначеному Страховиком, змоги обстежити Застраховану особу. - Невжиття доступних заходів, щоб запобігти збиткам або зменшити розмір збитків. - Ненадання або несвоєчасне надання Страховику документів та відомостей, необхідних для здійснення страхової виплати, або надання Страховику документів, оформлених неналежним чином, з недостовірною інформацією. - Невиконання Застрахованою особою обов'язку здати аналіз крові та/або сечі на вміст алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин після настання події, що має ознаки страхового випадку, або вживання нею алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин до проведення таких аналізів. - Отримання відшкодування витрат, збитків від будь-яких осіб, в тому числі особи, винної в їх заподіянні, або за будь-якими іншими договорами страхування життя та/або здоров’я, якими передбачено здійснення страхової виплати в разі настання страхового випадку у вигляді фіксованої грошової виплати в розмірі страхової суми або її частини (за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)»); - Неповідомлення Страховика про інші договори страхування, укладені щодо об’єкту страхування; - Відмови без погодження зі Страховиком від права вимоги до особи, відповідальної за збитки, або якщо здійснення цього права стало неможливим з вини Страхувальника, Застрахованої особи або Вигодонабувача(за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)». - Ненадання на письмову вимогу Страховика письмової згоди на розкриття таємниці про стан здоров’я Застрахованої особи / лікарської таємниці/ інформації з обмеженим доступом/ комерційної таємниці у строк, передбачений договором страхування. - Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування. - Наявність інших підстав, передбачених законодавством.

+

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності встановлюються за договором страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» за видами допомоги/ послуг, що передбачені Програмами страхування. Ліміти відповідальності за кожним видом послуг вказані на цій сторінці для відповідної програми страхування.

Вид послуги, витрати на яку відшкодовуються Страховиком

Ліміти відповідальності за Програмою страхування (в валюті страхування (Євро (EUR))

Надання невідкладної (ургентної) стаціонарної медичної допомоги (медичні послуги та медикаменти

В межах страхової суми 50 000

Репатріація у випадку хвороби (травми)

В межах страхової суми 50 000

Репатріація у випадку смерті

В межах страхової суми 50 000

Сплата медичних витрат при необхідності надання невідкладної амбулаторної допомоги (послуги та медикаменти)

В межах страхової суми 50 000

Покриття COVID-19

В межах страхової суми 50 000

Невідкладна гінекологічна і акушерська допомога у строк вагітності, що не перевищує 28 тижнів

В межах страхової суми 50 000

Невідкладна стоматологічна допомога

300

Передача термінових повідомлень

50

Дострокове повернення Застрахованої особи до країни постійного місця проживання або в Україну (за вибором Страховика) у випадку смерті близького родича* (оплата вартості квитків)

500

Транспортування дітей Застрахованої особи (Евакуація дітей Застрахованої особи) у віці до 16 років (включно) до місця їх постійного проживання у разі, якщо Застрахована особа госпіталізована та немає іншого дієздатного близького родича*, який перебуває в тій країні, де настав страховий випадок з Застрахованою особою (оплата вартості квитків) – 300 на кожну дитину

500 на кожну дитину

Візит третьої особи у випадку перебування Застрахованої особи в медичному закладі більше 10 днів (оплата вартості квитків) – 400

500

Заміщення Застрахованої особи на переговорах – 400

500

Затримка авіарейсу (відшкодування витрат при затримці авіарейсу на термін, більше 4 годин) -300

1000

Затримка багажу (відшкодування витрат при затримці багажу на термін, більше 4 годин) – 300

1000

Юридична допомога (відшкодування витрат на

1000

+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування є : • життя, здоров’я, працездатність Застрахованої особи, визначеної Страхувальником у договорі страхування за її згодою, під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон - за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» при страхуванні медичних витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон, та за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; • можливі витрати Застрахованої особи, визначеної Страхувальником у договорі страхування за її згодою, які безпосередньо пов’язані з настанням страхового випадку під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки) за кордон - за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» при страхуванні витрат, інших, ніж медичні, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) Застрахованій особі, яка потрапила в скрутне становище під час здійснення подорожі (поїздки) за кордон.

+

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Для отримання страхової виплати Страхувальник, Застрахована особа, її спадкоємці, Вигодонабувач зобов’язані надати Страховику наступні документи: • заяву на здійснення страхової виплати за формою, встановленою Страховиком (оригінал); • документи, що засвідчують особу одержувача страхової виплати, а також документи та відомості на виконання вимог Закону про запобігання • документи, що підтверджують дату(-и) та час перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та дату(-и) та час перетинання Застрахованою особою державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання, а саме:  паспорт або інший документ, передбачений міжнародними договорами або законодавством України, з відмітками прикордонної служби про перетинання державного кордону України при виїзді та про перетинання Застрахованою особою державного кордону при в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання (обов’язково повинні бути зазначені дата та час виїзду та повернення);  у випадку перетинання державного кордону Застрахованою особою за внутрішнім паспортом у формі ID-картки, факт, дата та час перетинання державного кордону Застрахованою особою підтверджуються іншими документами (посадковими талонами тощо). Примітка: якщо договір страхування укладений з умовою MultiTravel, Страхувальник, Застрахована особа або її спадкоємці зобов’язані надати Страховику документи, що підтверджують усі факти перетинання Застрахованою особою державного кордону України при виїзді та в’їзді на територію України або на територію країни постійного місця проживання протягом строку дії договору страхування для підтвердження періоду перебування Застрахованої особи за кордоном в країні(-ах) території дії договору страхування протягом строку дії договору страхування; • договір страхування; • у разі хвороби - звіт лікаря із зазначеним діагнозом, анамнезу захворювання, скарг Застрахованої особи, дати звернення, тривалості лікування та даними про окремі лікувальні процедури; документи, що підтверджують здійснення оплати наданих послуг Застрахованою особою (квитанції, чеки) місцевого лікаря/медичного закладу/спеціалізованого транспорту (оригінали); рецепти медикаментів, призначених місцевим лікарем Застрахованій особі та документи, що підтверджують здійснення їх оплати Застрахованою особою (квитанції/ чеки), де зазначено вартість кожного придбаного медикаменту (оригінали); медичні документи, що містять інформацію про вміст алкоголю, наркотичних та/або токсичних речовин у крові та/або сечі Застрахованої особи на момент звернення до медичного закладу, госпіталізації або відразу після неї; • у разі нещасного випадку додатково складений за кордоном офіційний протокол або довідку про нещасний випадок, де обов’язково повинна бути вказана така інформація: посадові особи, що засвідчують факт нещасного випадку, та їх повноваження на виконання таких дій, адреси та/або номери телефонів; детальний опис обставин нещасного випадку та ролі Застрахованої особи в ньому; • у випадку смерті внаслідок нещасного випадку додатково:  складений за кордоном офіційний протокол або довідку про настання смерті в результаті нещасного випадку, де обов’язково повинна бути вказана така інформація: посадові особи, що засвідчують факт смерті в результаті нещасного випадку, та їх повноваження на виконання таких дій, адреси та/або номери телефонів;  нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть;  нотаріально засвідчену копію свідоцтва про право на спадщину; • у випадку встановлення групи інвалідності внаслідок нещасного випадку додатково:  довідку/висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення первинної групи інвалідності, довідки Компетентних органів про причину встановлення інвалідності; • інші документи на обґрунтований письмовий запит Страховика, які мають значення для визнання події страховим випадком, прийняття рішення про здійснення страхової виплати або відмови у здійсненні страхової виплати або визначення розміру страхової виплати. Документи, зазначені в договорі страхування, Страхувальник (Застрахована особа) зобов’язаний надати Страховику не пізніше 15 (п’ятнадцяти) календарних днів після повернення Застрахованої особи в Україну із закордонної подорожі (поїздки), протягом якої відбулася подія, що має ознаки страхового випадку, а у випадку смерті Застрахованої особи - спадкоємці Застрахованої особи не пізніше 7 (семи) місяців з моменту настання події, що має ознаки страхового випадку. Обов’язок підтвердження факту настання події, яка може бути визнана страховим випадком за договором страхування, та надання Страховику документів, що підтверджують настання страхового випадку та розмір шкоди, покладається на Страхувальника (Застраховану особу, її спадкоємців, Вигодонабувача). Умови здійснення страхових виплат Здійснення страхової виплати проводиться Страховиком тільки після того, як повністю будуть встановлені причини події та розмір шкоди, а також Страховиком (як суб’єктом первинного фінансового моніторингу) відповідно до вимог Закону про запобігання буде проведена належна перевірка (здійснена ідентифікація та верифікація) особи, яка має право на одержання страхової виплати, за умови виконання Страхувальником (Застрахованою особою, Вигодонабувачем) всіх інших обов’язків за договором страхування. Страховик приймає рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та відмову у здійсненні страхової виплати протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з моменту одержання від Страхувальника, Застрахованої особи, її спадкоємців, Вигодонабувача усіх необхідних для цього документів згідно з договором страхування. У разі визнання Страховиком випадку страховим, здійснення страхової виплати проводиться Страховиком протягом 10 (десяти) робочих днів з дня складання Страхового акту. Страховик має право прийняти рішення про відстрочення прийняття рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та/або відмову у здійсненні страхової виплати у випадках, передбачених в договором страхування, а також в наступних випадках: • у разі наявності обґрунтованих сумнівів у правомірності вимог на одержання Страхувальником /Застрахованою особою, її спадкоємцями, Вигодонабувачем страхової виплати або кваліфікації події «страховий випадок» або «не страховий випадок» – до отримання необхідних доказів, але не більше, ніж на 6 (шість) місяців з дня отримання всіх необхідних документів; • якщо відповідними Компетентними органами розпочато кримінальне провадження відносно Страхувальника/ Застрахованої особи,її спадкоємців, Вигодонабувача або за фактом події або будь-яких неправомірних дій Сторін при укладанні договору страхування – до закінчення кримінального провадження; • якщо Страхувальник/Застрахована особа, її спадкоємці, Вигодонабувач надали документи, оформлені з порушенням діючих норм (відсутні номер, печатка або дата, наявність виправлень) або якщо такі документи містять недостовірну інформацію щодо часу, причин, обставин події та розміру заподіяної шкоди, - до усунення таких порушень, але не більше, ніж на 6 (шість) місяців з дня отримання всіх необхідних документів. Рішення про відстрочення прийняття рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або про невизнання випадку страховим та/або відмову у здійсненні страхової виплати приймається Страховиком у строк, зазначений у договорі страхування, та письмово повідомляється Страхувальнику (Вигодонабувачу) протягом 10 (десяти) робочих днів з дати прийняття рішення з обґрунтуванням підстав такого відстрочення. Порядок розрахунку та розмір страхової виплати: За варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» Страховик відшкодовує витрати згідно з обраною Програмою страхування. Назва обраної Програми страхування зазначається в договорі страхування. Перелік видів витрат, що відшкодовуються Страховиком за відповідною Програмою страхування, наведено в договорі страхування згідно з Додатком №1 до Загальних умов страхового продукту. Страхова виплата здійснюється Страховиком за витрати, передбачені договором страхування, на медичні та/або інші послуги, які були надані Застрахованій особі під час її перебування за кордоном, у межах страхової суми та лімітів відповідальності, зазначених у договорі страхування та відповідній обраній Програмі страхування за відповідним варіантом страхування за вирахуванням франшизи. Якщо договором страхування за варіантом страхування «Страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс)» передбачена франшиза на відповідний вид витрат, при кожному страховому випадку не буде відшкодована частина збитків на зазначену суму. Страхова виплата не може перевищувати розміру прямих збитків, яких зазнала Застрахована особа. В будь-якому випадку розмір страхової виплати згідно зі ст. 102 Закону України “Про страхування” не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених договором страхування. Якщо договір страхування укладено за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків» (якщо це передбачено Програмою страхування), Страховик за цим варіантом страхування здійснює страхову виплату у розмірі згідно з умовами договору страхування: у випадку встановлення Застрахованій особі інвалідності I групи – в розмірі 100% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; II групи - 75% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків; III групи - 50% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків»; у випадку смерті Застрахованої особи - 100% страхової суми за варіантом страхування «Страхування від нещасних випадків».

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у страховій виплаті. У випадку несплати страхової премії договір страхування не набуває чинності.

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, а саме банківських послуг, що надаються Страхувальнику (Клієнту Банка). При цьому, страховий продукт пропонується за потреби клієнта для здійснення закордонних подорожей. Страховик не є стороною за укладеним між клієнтом та банком будь якими договорами і на нього не поширюються права та обов’язки сторін, передбачені вказаними договорами. Страховик пропонує страховий продукт на засадах вільної конкуренції, а Страхувальник має можливість обрати страховий продукт Страховика серед страхових продуктів, що пропонуються іншими страховиками, та прийняти рішення щодо укладення договору страхування вільно та без примусу, що підтверджує підписанням договору страхування.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов Договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.