Винятки із страхових випадків.
• Загальні винятки із страхових випадків:
Страховим випадком не визнаються випадки, коли ПС:
а) виконує політ з порушенням вимог Керівництва з льотної експлуатації ПС, Керівництва з виконання польотів, інших правил виконання польотів, що визначаються нормативно-правовими актами в галузі цивільної авіації або інструкціями чи приписами компетентних державних органів, організацій і установ, або виконує політ, не дозволений Керівництвом з льотної експлуатації ПС або компетентними органами;
б) використовується з метою, що заборонена чинним законодавством України або відрізняється від зазначеної у Договорі страхування;
в) перебуває або перебувало під час настання події поза географічними межами/ місцем дії Договору страхування;
г) експлуатується особою, яка не має відповідного свідоцтва авіаційного фахівця або не допущена у порядку, встановленому чинним законодавством України, до виконання польотів на ПС при його експлуатації на внутрішніх і міжнародних маршрутах;
д) виконує зліт чи посадку або спробу злету чи посадки в місцях, що не відповідають вимогам, визначеним в Керівництві з льотної експлуатації ПС, крім випадків здійснення аварійної посадки ПС;
е) транспортується за допомогою будь-яких транспортних засобів, за винятком випадків, коли таке транспортування є наслідком страхового випадку, а також за винятком випадків, коли ПС знаходиться на землі в управлінні техніків, що здійснюють таке управління в ході виконання своїх службових обов’язків, включаючи буксирування ПС спеціально призначеним для цього буксиром у межах аеропорту (аеродрому);
є) перевантажене – фактична злітна маса ПС перевищує максимальну злітну масу, встановлену розробником для даного ПС, а також якщо порушений порядок розміщення пасажирів або вантажу;
ж) здійснює політ у несправному стані;
з) здійснює перевезення небезпечних вантажів, використовується для участі в авіаційних шоу та змаганнях, здійснює учбово-тренувальні польоти, якщо використання ПС у вказаних цілях не передбачено Договором страхування.
• Не є страховим випадком і не відшкодовується збиток завданий повітряному судну внаслідок або під час:
а) зміни страхового ризику, яка не була письмо прийнята Страховиком;
б) знаходження повітряного судна під керуванням інших осіб, ніж пілоти, які були допущені до виконання польотів у відповідності з діючими стандартами і процедурами;
в) впливу шуму, вібрації, ударної звукової хвилі, будь-якого роду забруднення, електричного або електромагнітного впливу;
• Не є страховим випадком і не відшкодовуються пошкодження, викликані робочими процесами, нормальними експлуатаційними навантаженнями і природними умовами.
• За Договором страхування за згодою Сторін можуть бути визначені додаткові винятки (можуть визначатися відповідно до наступного переліку, але не виключно стосовно вказаних умов):
а) будь-яке пряме або непряме покриття стосовно будь-яких російських та/або білоруських ризиків, осіб, організації чи юридичних осіб, а також будь-яке покриття для повітряних суден, запчастин та двигунів, наданих в оренду прямо чи опосередковано російським чи білоруським організаціям (або їх філіям) або для використання в Росії або Білорусі;
б) будь-які збитки, відповідальність, витрати або видатки, спричинені або що виникли внаслідок поточного російсько-українського конфлікту та/або будь-якого розширення такого конфлікту, включаючи, але не обмежуючись, будь-які втрати в Україні, Росії, Криму, Донецькій та Луганській областях та/або інших окупованих територіях та Білорусі;
в) перевезення будь-якого вантажу військового та/або подвійного призначення;
г) виконання польоту порушує чинні норми ЄС та/або німецького законодавства та/або відповідні санкції (включаючи санкції Організації Об’єднаних Націй, Сполученого Королівства Великобританії, Сполучених Штатів Америки та рішення Ради Європейського Союзу);
д) інші додаткові винятки, передбачені Договором страхування за згодою Сторін.
• Не відшкодовуються збитки, завдані безпосередньо чи опосередковано, з причини, внаслідок чи як результат винятків, що вказані у Застереженнях/ положеннях та інших умовах, що визначаються за Договором страхування та містять винятки, що діють за Договором страхування за згодою Сторін.
Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є:
- Навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладено Договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями.
- Вчинення Страхувальником або особою, на користь якої укладено Договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.
- Подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку.
- Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем) повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у Договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).
- Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими Договором страхування (уключаючи Застереження/ положення, що діють за Договором страхування).
- Наявність інших підстав, встановлених законодавством.
В межах страхової суми за Договором страхування можуть встановлюватись ліміти відповідальності за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків тощо, в тому числі ліміт відповідальності на відшкодування витрат, понесених Страхувальником для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку, якщо це передбачено умовами Договору страхування.
Умови здійснення страхових виплат:
- Здійснення страхової виплати проводиться Страховиком згідно з Договором страхування на підставі заяви Страхувальника (його правонаступника або інших осіб, визначених Договором страхування (Вигодонабувача)) і рішення Страховика про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати (страхового акта).
- Перелік документів для визнання випадку страховим та визначення розміру страхової виплати передбачається Договором страхування.
- У разі потреби протягом 30 діб з дня отримання заяви про здійснення страхової виплати Страховик може вимагати надання інших документів та відомостей, які необхідні для здійснення виплат і визначення розміру збитків, якщо це не суперечить законодавству.
- У разі необхідності Страховик або уповноважені ним особи направляють запити про надання відомостей щодо події, яка має ознаки страхового випадку, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, юридичних осіб, які володіють інформацією про обставини цієї події, а також можуть самостійно або із залученням у встановленому законодавством порядку інших осіб з’ясовувати причини, наслідки та обставини такої події.
- Після отримання заяви Страхувальника про здійснення страхової виплати та всіх документів, які необхідні для здійснення зазначених виплат і визначення розміру збитків, Страховик (уповноважена ним особа) в установленому порядку проводить страхове розслідування.
- Строк страхового розслідування не повинен перевищувати 30 діб з дня отримання заяви про здійснення страхової виплати та всіх документів, які необхідні для визнання випадку страховим та визначення розміру страхової виплати (у разі відсутності будь-якого документа повинно бути надано письмове обґрунтування причин його відсутності). Якщо страхове розслідування потребує надання додаткової інформації органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими підприємствами, установами, організаціями, Страховик має право продовжити строк розслідування ще на 60 діб за умови письмового повідомлення Страхувальника (інших осіб, які відповідно до умов Договору страхування мають право на отримання страхової виплати) не пізніше наступного робочого дня за днем прийняття рішення щодо продовження строку страхового розслідування.
- Страхова виплата проводиться Страховиком згідно з Договором страхування протягом 10 (десяти) робочих днів з дати підписання страхового акта.
- Здійснення страхової виплати за Договором страхування проводиться у національній валюті України. Виплата нерезиденту здійснюється у національній валюті України або в іноземній валюті.
Порядок розрахунку страхових виплат:
- Розмір страхової виплати визначається Страховиком на підставі наданих Страховику документів щодо підтвердження факту збитку в разі настання страхового випадку згідно з умовами Договору страхування. Страхова виплата не може перевищувати страхову суму, яка встановлена Договором страхування.
- Якщо заподіяну шкоду компенсовано іншими особами, Страховик сплачує різницю між сумою, що підлягає виплаті за Договором страхування, і сумою, що компенсована іншими особами. Страхувальник зобов’язаний негайно (протягом 2 (двох) робочих днів) письмово повідомити Страховика про отримання відшкодування за шкоду від третіх осіб.
- У випадку загибелі чи пошкодження складової частини повітряного судна відповідальність Страховика не буде перевищувати того відсотка від загальної страхової суми повітряного судна, який відноситься на цю складову частину (AVN.4А).
- У разі якщо страхова сума становить певну частку дійсної вартості застрахованого ПС, страхова виплата здійснюється у такій самій частці від розміру заподіяного збитку.
- Страхова виплата розраховується за вирахуванням частини вартості капітального ремонту будь-якого відремонтованого або заміненого вузла, пропорційній співвідношенню часу фактичної експлуатації такого вузла до часу його міжремонтного ресурсу.
- При настанні страхового випадку, якщо сума належної страхової виплати перевищує розмір страхового платежу (частини платежу), який Страхувальнику залишається сплатити згідно умов Договору страхування, Страховик має право здійснити страхову виплату з вирахуванням різниці між загальною сумою страхової премії за Договором страхування та сумою фактично сплачених за Договором страхування страхових платежів.
- Загальна сума страхових виплат при настанні одного або декількох страхових випадків обмежується страховою сумою, встановленою за Договором страхування. Після здійснення страхової виплати страхова сума, встановлена за Договором страхування, зменшується на суму здійсненої страхової виплати. Страхувальник має право відновити страхову суму, зменшену внаслідок здійснення страхових виплат за Договором страхування, до її початкового розміру за умови внесення додаткового страхового платежу, розмір якого визначається Страховиком.
- Розмір збитків за Договором страхування визначається у національній валюті України (для збитків, визначених у іноземній вільно конвертованій валюті - у національній валюті України за офіційним курсом НБУ на дату складання страхового акту).
- Розмір страхової виплати не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених Договором страхування, та розмір прямого збитку, заподіяного Страхувальнику та/або іншій особі, передбаченій Договором страхування.
Посилання на цю інформацію ви можете знайти тут