Страхування повітряних суден

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування можуть бути: - цивільні повітряні судна (уключаючи додаткове обладнання до них, якщо страхування такого обладнання передбачено Договором страхування); - інші повітряні судна (уключаючи додаткове обладнання до них, якщо страхування такого обладнання передбачено Договором страхування). (повітряне судно – далі ПС)

+

Страхові ризики

Страхові ризики: події, на випадок виникнення яких проводиться страхування, що можуть призвести до повної втрати або пошкодження повітряного судна (до пошкодження окремих частин, систем та елементів конструкції повітряного судна) за умови, що така подія сталася під час польоту, руління, знаходження повітряного судна на землі. Додатково до страхового покриття можуть включатись воєнні та пов’язані з ними ризики, ризики викрадення повітряного судна та інші ризики, пов’язані з об’єктом страхування.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Мінімальний та максимальний розмір страхової суми умовами страхового продукту не встановлюється. Страхова сума за Договором страхування визначається за домовленістю Сторін відповідно до дійсної вартості об’єкта страхування, заявленої Страхувальником, якщо інше не передбачено Договором страхування за згодою Сторін, або відповідно до законодавства. Страхова сума не повинна бути меншою, ніж балансова вартість повітряного судна. Для експериментальних повітряних суден, які ще не перебувають на балансі, страхова сума не повинна бути меншою, ніж дійсна вартість таких повітряних суден Страхова сума може бути встановлена за окремим об’єктом страхування, групою об’єктів страхування, Договором страхування в цілому Страхова сума встановлюється за Договором страхування в національній валюті України або іноземній валюті, якщо це передбачено умовами Договору страхування за згодою Сторін. Після виплати страхового відшкодування встановлена за Договором страхування страхова сума зменшується на суму здійсненої страхової виплати (агрегатна страхова сума).

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний та максимальний розмір річного страхового тарифу становить від 0,01% до 30% від страхової суми. Мінімальний та максимальний розмір страхової премії не встановлюється (залежить від погодженого сторонами розміру страхової суми).

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Вид франшизи: безумовна (страхове відшкодування по кожному страховому випадку зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи умовами страхового продукту не встановлюється. Розмір франшизи встановлюється за Договором страхування за згодою Сторін. Договором страхування за згодою Сторін можуть бути передбачені різні розміри франшизи за різними об’єктами страхування, групами об’єктів страхування, страховими ризиками та/або страховими випадками. Франшиза встановлюється за Договором страхування у національній валюті України або іноземній валюті, якщо це передбачено умовами Договору страхування, або у відсотках від страхової суми чи страхової виплати, або в інших розрахункових одиницях, визначених Договором страхування.

+

Територія дії договору страхування

Територія дії Договору страхування (географічні межі/ місце дії) визначається за Договором страхування за згодою Сторін. Страховий захист діє на території страхування, визначеній Договором страхування. Договором страхування можуть бути передбачені обмеження щодо територій, на яких страховий захист за Договором страхування не діє, що визначаються за Договором страхування за згодою Сторін.

+

Строк дії договору страхування

Мінімальний та максимальний строк дії Договору страхування: від 1-го до 365-ти або 366-ти календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році). Строк дії договору страхування встановлюється за згодою сторін.

+

Порядок вступу договору страхування в дію

Договір страхування набирає чинності: з 00 годин 00 хвилин за київським часом та закінчується о 24 годині 00 хвилин за київським часом дат, що зазначені в Договорі страхування відповідно як дати початку та закінчення строку дії Договору страхування. У разі коли повітряне судно о 24 годині 00 хвилин за київським часом на дату закінчення строку дії Договору страхування, зазначену в Договорі страхування, перебуватиме у повітрі, дія Договору страхування продовжується до закінчення польоту і посадки повітряного судна на аеродромі пункту призначення.

+

Період страхування

Періоди страхування, протягом якого діє страховий захист за Договором страхування, встановлюється відповідно до строку дії Договору страхування, якщо інше не передбачено Договором страхування. За Договором страхування можуть бути визначені інші періоди страхування, протягом яких діє страховий захист за Договором страхування, що встановлюються в межах строку дії Договору страхування за згодою Сторін. У період строку дії Договору страхування у випадку, коли страхова премія або її чергова частина (у разі сплати страхової премії частинами) не сплачена Страхувальником у зазначений у Договорі страхування строк, то дія страхового захисту за цим Договором страхування припиняється через 10 робочих днів з дня надання Страховиком повідомлення про припинення дії страхового захисту Страхувальнику та одночасно уповноваженому органу з питань цивільної авіації. Після погашення заборгованості дія страхового захисту за Договором страхування може бути відновлена, про що письмово повідомляється Страхувальнику та одночасно уповноваженому органу з питань цивільної авіації.

+

Обмеження страхування

Об’єктом страхування не можуть бути: - майно, що перевозиться (уключаючи вантаж, багаж (вантажобагаж)); - неодержані доходи унаслідок пошкодження, знищення або втрати повітряних суден та інших літальних апаратів; - повітряні судна, які на дату укладання Договору страхування не мають дійсного свідоцтва (сертифікату) льотної придатності повітряного судна; - повітряні судна, які підлягають конфіскації на підставі рішення суду, яке набрало законної сили; - повітряні судна, які експлуатуються за призначенням іншим, ніж передбачено заводською конструкцією, технічними умовами (інструкцією по експлуатації); - повітряні судна, які є музейними експонатами, незалежно від їх технічного стану; - повітряні судна, які використовуються збройними силами та/або правоохоронними органами; - судові витрати. Обмеження страхування: - будь-які витрати, штрафи, пені, пов’язані з неможливістю використання повітряного судна, навіть якщо це було наслідком страхового випадку. - неодержані доходи унаслідок пошкодження, знищення або втрати повітряного судна. - - втрата прибутку, упущена вигода, моральна шкода та інші непрямі збитки Страхувальника та/або третіх осіб. - майно, що перевозиться (уключаючи вантаж, багаж (вантажобагаж)). - судові витрати.

+

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

Винятки із страхових випадків. • Загальні винятки із страхових випадків: Страховим випадком не визнаються випадки, коли ПС: а) виконує політ з порушенням вимог Керівництва з льотної експлуатації ПС, Керівництва з виконання польотів, інших правил виконання польотів, що визначаються нормативно-правовими актами в галузі цивільної авіації або інструкціями чи приписами компетентних державних органів, організацій і установ, або виконує політ, не дозволений Керівництвом з льотної експлуатації ПС або компетентними органами; б) використовується з метою, що заборонена чинним законодавством України або відрізняється від зазначеної у Договорі страхування; в) перебуває або перебувало під час настання події поза географічними межами/ місцем дії Договору страхування; г) експлуатується особою, яка не має відповідного свідоцтва авіаційного фахівця або не допущена у порядку, встановленому чинним законодавством України, до виконання польотів на ПС при його експлуатації на внутрішніх і міжнародних маршрутах; д) виконує зліт чи посадку або спробу злету чи посадки в місцях, що не відповідають вимогам, визначеним в Керівництві з льотної експлуатації ПС, крім випадків здійснення аварійної посадки ПС; е) транспортується за допомогою будь-яких транспортних засобів, за винятком випадків, коли таке транспортування є наслідком страхового випадку, а також за винятком випадків, коли ПС знаходиться на землі в управлінні техніків, що здійснюють таке управління в ході виконання своїх службових обов’язків, включаючи буксирування ПС спеціально призначеним для цього буксиром у межах аеропорту (аеродрому); є) перевантажене – фактична злітна маса ПС перевищує максимальну злітну масу, встановлену розробником для даного ПС, а також якщо порушений порядок розміщення пасажирів або вантажу; ж) здійснює політ у несправному стані; з) здійснює перевезення небезпечних вантажів, використовується для участі в авіаційних шоу та змаганнях, здійснює учбово-тренувальні польоти, якщо використання ПС у вказаних цілях не передбачено Договором страхування. • Не є страховим випадком і не відшкодовується збиток завданий повітряному судну внаслідок або під час: а) зміни страхового ризику, яка не була письмо прийнята Страховиком; б) знаходження повітряного судна під керуванням інших осіб, ніж пілоти, які були допущені до виконання польотів у відповідності з діючими стандартами і процедурами; в) впливу шуму, вібрації, ударної звукової хвилі, будь-якого роду забруднення, електричного або електромагнітного впливу; • Не є страховим випадком і не відшкодовуються пошкодження, викликані робочими процесами, нормальними експлуатаційними навантаженнями і природними умовами. • За Договором страхування за згодою Сторін можуть бути визначені додаткові винятки (можуть визначатися відповідно до наступного переліку, але не виключно стосовно вказаних умов): а) будь-яке пряме або непряме покриття стосовно будь-яких російських та/або білоруських ризиків, осіб, організації чи юридичних осіб, а також будь-яке покриття для повітряних суден, запчастин та двигунів, наданих в оренду прямо чи опосередковано російським чи білоруським організаціям (або їх філіям) або для використання в Росії або Білорусі; б) будь-які збитки, відповідальність, витрати або видатки, спричинені або що виникли внаслідок поточного російсько-українського конфлікту та/або будь-якого розширення такого конфлікту, включаючи, але не обмежуючись, будь-які втрати в Україні, Росії, Криму, Донецькій та Луганській областях та/або інших окупованих територіях та Білорусі; в) перевезення будь-якого вантажу військового та/або подвійного призначення; г) виконання польоту порушує чинні норми ЄС та/або німецького законодавства та/або відповідні санкції (включаючи санкції Організації Об’єднаних Націй, Сполученого Королівства Великобританії, Сполучених Штатів Америки та рішення Ради Європейського Союзу); д) інші додаткові винятки, передбачені Договором страхування за згодою Сторін. • Не відшкодовуються збитки, завдані безпосередньо чи опосередковано, з причини, внаслідок чи як результат винятків, що вказані у Застереженнях/ положеннях та інших умовах, що визначаються за Договором страхування та містять винятки, що діють за Договором страхування за згодою Сторін. Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є: - Навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладено Договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями. - Вчинення Страхувальником або особою, на користь якої укладено Договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку. - Подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку. - Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем) повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла. Якщо збиток відшкодований частково, страхова виплата здійснюється з вирахуванням суми, отриманої від зазначеної особи як відшкодування збитків. - Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у Договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків). - Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими Договором страхування (уключаючи Застереження/ положення, що діють за Договором страхування). - Наявність інших підстав, встановлених законодавством.

+

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

В межах страхової суми за Договором страхування можуть встановлюватись ліміти відповідальності за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків тощо, в тому числі ліміт відповідальності на відшкодування витрат, понесених Страхувальником для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку, якщо це передбачено умовами Договору страхування.

+

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Умови здійснення страхових виплат: - Здійснення страхової виплати проводиться Страховиком згідно з Договором страхування на підставі заяви Страхувальника (його правонаступника або інших осіб, визначених Договором страхування (Вигодонабувача)) і рішення Страховика про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати (страхового акта). - Перелік документів для визнання випадку страховим та визначення розміру страхової виплати передбачається Договором страхування. - У разі потреби протягом 30 діб з дня отримання заяви про здійснення страхової виплати Страховик може вимагати надання інших документів та відомостей, які необхідні для здійснення виплат і визначення розміру збитків, якщо це не суперечить законодавству. - У разі необхідності Страховик або уповноважені ним особи направляють запити про надання відомостей щодо події, яка має ознаки страхового випадку, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, юридичних осіб, які володіють інформацією про обставини цієї події, а також можуть самостійно або із залученням у встановленому законодавством порядку інших осіб з’ясовувати причини, наслідки та обставини такої події. - Після отримання заяви Страхувальника про здійснення страхової виплати та всіх документів, які необхідні для здійснення зазначених виплат і визначення розміру збитків, Страховик (уповноважена ним особа) в установленому порядку проводить страхове розслідування. - Строк страхового розслідування не повинен перевищувати 30 діб з дня отримання заяви про здійснення страхової виплати та всіх документів, які необхідні для визнання випадку страховим та визначення розміру страхової виплати (у разі відсутності будь-якого документа повинно бути надано письмове обґрунтування причин його відсутності). Якщо страхове розслідування потребує надання додаткової інформації органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими підприємствами, установами, організаціями, Страховик має право продовжити строк розслідування ще на 60 діб за умови письмового повідомлення Страхувальника (інших осіб, які відповідно до умов Договору страхування мають право на отримання страхової виплати) не пізніше наступного робочого дня за днем прийняття рішення щодо продовження строку страхового розслідування. - Страхова виплата проводиться Страховиком згідно з Договором страхування протягом 10 (десяти) робочих днів з дати підписання страхового акта. - Здійснення страхової виплати за Договором страхування проводиться у національній валюті України. Виплата нерезиденту здійснюється у національній валюті України або в іноземній валюті. Порядок розрахунку страхових виплат: - Розмір страхової виплати визначається Страховиком на підставі наданих Страховику документів щодо підтвердження факту збитку в разі настання страхового випадку згідно з умовами Договору страхування. Страхова виплата не може перевищувати страхову суму, яка встановлена Договором страхування. - Якщо заподіяну шкоду компенсовано іншими особами, Страховик сплачує різницю між сумою, що підлягає виплаті за Договором страхування, і сумою, що компенсована іншими особами. Страхувальник зобов’язаний негайно (протягом 2 (двох) робочих днів) письмово повідомити Страховика про отримання відшкодування за шкоду від третіх осіб. - У випадку загибелі чи пошкодження складової частини повітряного судна відповідальність Страховика не буде перевищувати того відсотка від загальної страхової суми повітряного судна, який відноситься на цю складову частину (AVN.4А). - У разі якщо страхова сума становить певну частку дійсної вартості застрахованого ПС, страхова виплата здійснюється у такій самій частці від розміру заподіяного збитку. - Страхова виплата розраховується за вирахуванням частини вартості капітального ремонту будь-якого відремонтованого або заміненого вузла, пропорційній співвідношенню часу фактичної експлуатації такого вузла до часу його міжремонтного ресурсу. - При настанні страхового випадку, якщо сума належної страхової виплати перевищує розмір страхового платежу (частини платежу), який Страхувальнику залишається сплатити згідно умов Договору страхування, Страховик має право здійснити страхову виплату з вирахуванням різниці між загальною сумою страхової премії за Договором страхування та сумою фактично сплачених за Договором страхування страхових платежів. - Загальна сума страхових виплат при настанні одного або декількох страхових випадків обмежується страховою сумою, встановленою за Договором страхування. Після здійснення страхової виплати страхова сума, встановлена за Договором страхування, зменшується на суму здійсненої страхової виплати. Страхувальник має право відновити страхову суму, зменшену внаслідок здійснення страхових виплат за Договором страхування, до її початкового розміру за умови внесення додаткового страхового платежу, розмір якого визначається Страховиком. - Розмір збитків за Договором страхування визначається у національній валюті України (для збитків, визначених у іноземній вільно конвертованій валюті - у національній валюті України за офіційним курсом НБУ на дату складання страхового акту). - Розмір страхової виплати не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених Договором страхування, та розмір прямого збитку, заподіяного Страхувальнику та/або іншій особі, передбаченій Договором страхування.

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (особою, визначеною у Договорі страхування або законодавством) про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків). - Несплата Страхувальником страхових платежів в установлений Договором страхування строк є підставою дострокового припинення дії Договору страхування та втрати ним чинності. При цьому Договір страхування вважається достроково припиненим у разі, коли перший (або черговий) страховий платіж не був сплачений за письмовою вимогою Страховика протягом 10 (десяти) робочих днів з дня пред'явлення такої вимоги Страхувальнику згідно з умовами Договору страхування.

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов Договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.