КАСКО СПЕЦТЕХНІКА (застава)

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування можуть бути: • наземні транспортні засоби, а саме спецтехніка, а також додаткове обладнання, навісна, причіпна техніка до неї, що є предметом застави, якщо страхування спецтехніки з додатковим обладнанням, навісною, причіпною технікою передбачено договором страхування під час: - зберігання цієї спецтехніки, в будь-якому місці на території страхування; - переміщення цієї спецтехніки власним ходом на території страхування. - перевезення цієї спецтехніки іншим наземним транспортним засобом. • майно, що перевозиться, а саме спецтехніка під час її перевезення іншим наземним транспортним засобом. Застрахованою може бути: • - транспортна спецтехніка; • - будівельна спецтехніка; • - виробнича спецтехніка; • - дорожня спецтехніка; • - підйомна спецтехніка; • - комунальна спецтехніка • - сільськогосподарська спецтехніка; • - навісна та причіпна техніка. Вказані наземні транспортні засоби (спецтехніка), а також додаткове обладнання, навісна техніка до них, можуть бути об’єктом страхування за договором страхування, укладеним за цим страховим продуктом, якщо між Страховиком та заставодержателем вказаних наземних транспортних засобів (спецтехніки), який призначається Вигодонабувачем за договором страхування, не передбачено інший (окремий) страховий продукт зі страхування наземних транспортних засобів (спецтехніки), що є предметом застави відповідного заставодержателя, який затверджений Страховиком та умови якого розміщені у відкритому доступі на вебсайті Страховика https://arsenal-ic.ua.

+

Страхові ризики

Страхові ризики: «Викрадення» (внаслідок крадіжки, грабежу, розбою під час знаходження СПТ в будь-якому місці на території страхування в будь-який час); «Збитки внаслідок ДТП» (пошкодження або знищення СПТ, її окремих конструктивних елементів (складових частин), додаткового обладнання або навісної/причіпної техніки внаслідок ДТП); «Інші події»: - викрадення окремих конструктивних елементів (складових частин) СПТ, додаткового обладнання або навісної/причіпної техніки внаслідок протиправних дій третіх осіб; - пошкодження або знищення (повна загибель) СПТ, її окремих конструктивних елементів (складових частин), додаткового обладнання або навісної/причіпної техніки внаслідок:  протиправних дій третіх осіб;  стихійного явища;  пожежі або вибуху;  нападу тварин;  падіння предметів на СПТ;  попадання каміння або інших предметів, що відлетіли з-під коліс СПТ;  перевертання та перекидання спецтехніки під час роботи на виробничих ділянках;  інших випадкових, раптових та непередбачуваних подій, що викликані прямим фізичним впливом зовнішніх обставин, перебіг та наслідки яких не залежать від волі та/або дій Страхувальника. «Збитки під час перевезення»: пошкодження або знищення спецтехніки, її окремих конструктивних елементів (складових частин), додаткового обладнання або навісної техніки/причіпної техніки під час та/або внаслідок її транспортування іншим наземним транспортним засобом в межах території страхування включаючи процес навантаження та розвантаження, уключаючи перевертання або перекидання під час цих робіт при умові виконання таких вимог:  перевезення СПТ здійснюється спеціально призначеним / обладнаним транспортним засобом для перевезення відповідного типу СПТ;  СПТ повинна бути закріплена належним чином;  протягом здійснення перевезення СПТ не повинен залишатися без нагляду під час зупинки транспортного засобу, що перевозить СПТ;  навантажувально-розвантажувальні операції із СПТ повинні здійснюватись із застосуванням спеціального обладнання.  габарити транспортного засобу, що перевозить СПТ повинні відповідати транспортній інфраструктурі.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності) не визначені. Страхова сума за договором страхування визначається відповідно до дійсної (ринкової) вартості об’єкта страхування, заявленої Страхувальником, але не менше вартості об’єкта застави, передбаченої договором застави. За кожним об’єктом страхування встановлюється окрема страхова сума. Страхова сума встановлюється в гривнях та є неагрегатною (після виплати страхового відшкодування залишається незмінною).

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний та максимальний розмір річного страхового тарифу становить від 0,01% до 30% від розміру страхової суми Страхова премія розраховується шляхом помноження страхової суми та страхового тарифу, визначеного за договором страхування для відповідного об’єкту страхування. Мінімальний та максимальний розмір страхової премії не встановлюється (залежить від погодженого сторонами розміру страхової суми).

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Мінімальний та максимальний розмір франшизи становить від 0,00 % до 20,00 % від загальної страхової суми за кожним об’єктом страхування, у тому числі: За ризиком «Викрадення» та у випадку повної загибелі СПТ внаслідок ДТП, інших подій та під час перевезення: мінімальний та максимальний розмір франшизи становить від 0,0% до 20,0% від загальної страхової суми за кожним об’єктом страхування. При пошкодженні СПТ внаслідок ДТП, інших подій чи під час перевезення СПТ: мінімальний та максимальний розмір франшизи становить від 0,0% до 5,0% від загальної страхової суми за кожним об’єктом страхування. Вид франшизи: безумовна (страхове відшкодування по кожному страховому випадку зменшується на розмір франшизи). Договором страхування за згодою сторін можуть бути передбачені різні розміри франшизи для різних об’єктів страхування.

+

Територія дії договору страхування

Територія дії договору страхування: Україна (за винятком: населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування, території АР Крим та м. Севастополь, тимчасово окупованих населених пунктів та територій ведення бойових дій) Дія Договору страхування за згодою Сторін може поширюватись на територію інших країн.

+

Строк дії договору страхування

Строк дії договору страхування: встановлюється за згодою Страховика і Страхувальника в межах строку дії договору застави. Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування становить від 1-го до 365-ти або 366-ти календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році).

+

Порядок вступу договору в дію договору страхування

Договір страхування набирає чинності: з дати, наступної за датою надходження страхової премії, або з моменту сплати страхової премії, або з дати початку строку дії договору страхування (за погодженням сторін).

+

Період страхування

Періоди страхування встановлюються за договором страхування за кожним об’єктом страхування або за договором страхання за згодою сторін.

+

Обмеження страхування

Обмеження страхування: - Спортивні змагання та спортивні/любительські автомобільні заходи. - Навчальна їзда. - Будь-які спеціальні програми випробувань транспортних засобів. - Використання СПТ для суспільних або військових потреб. Об’єктом страхування не може бути лекові транспортні засоби, мототехніка, скутери, легкі персональні електричні транспортні засоби, низькошвидкісні легкі електричні транспортні засоби, залізничний транспорт, майно, що перевозиться, особисті речі, цінні папери та документи, що знаходяться у СПТ, непрямі збитки (неодержані доходи унаслідок страхового випадку тощо), моральна шкода, транспортні засоби, додаткове обладнання та навісна/причіпна техніка, які є предметом судового спору, та/або на які накладений арешт, відповідальність за заподіяння шкоди життю та здоров’ю водія та пасажирів СПТ та відповідальністю перед третіми особами.

+

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

Не є страховими випадками: - ДТП внаслідок раптового виходу з ладу будь-якої з відповідальних деталей, якщо СПТ не пройшла черговий обов’язковий технічний контроль (якщо проходження СПТ такого контролю передбачено законодавством України). - Збитки, що сталися під час купівлі-продажу СПТ. - Пошкодження (знищення) виключно шин, ковпаків коліс та дисків. - Пошкодження (знищення) або викрадення незастрахованого за договором страхування додаткового обладнання та/або навісної/причіпної техніки. - Викрадення виключно коліс (у тому числі запасних та футляру запасного колеса) або ковпаків до них, молдингів, емблем, світловідбивачів, з’ємних зовнішніх деталей кузова, декоративних елементів, склоочисників, акумулятора. - Знищення (пошкодження) та/або викрадення конструктивних елементів СПТ або будь-якого обладнання з салону СПТ без наявності слідів злому СПТ та/або слідів або пошкоджень, які за своїм розміром дозволяють проникнути у СПТ. - Знищення (пошкодження) СПТ, в тому числі падіння або перевертання під час її перевезення (в тому числі під час або внаслідок навантаження/розвантаження) будь-яким транспортним засобом, якщо СПТ не застраховано за ризиком «Збитки під час перевезення». - Падіння, перевертання СПТ в інших випадках, ніж під час роботи на виробничих ділянках. - Збитки під час буксирування СПТ, якщо буксирування є забороненим або при порушенні правил буксирування. - Збитки внаслідок заряджання електромобіля при використанні не передбаченого виробником, переобладнаного або несправного зарядного пристрою. - Викрадення СПТ за наявності факту втрати або крадіжки ключів від СПТ (їх дублікатів), ключів від протиугінного пристрою/системи, та не повідомлення (несвоєчасного повідомлення) про їх втрату/крадіжку. - Заволодіння, набуття права власності або знищення (пошкодження) СПТ третіми особами шляхом обману, шахрайства, зловживання довірою, самоправства тощо, включаючи випадки неповернення або повернення з пошкодженнями СПТ, що був передана іншій особі на договірних засадах. Страховик не відшкодовує збитки та витрати, що виникли внаслідок: - Будь-якого ядерного впливу, бактеріологічного, хімічного або радіоактивного забруднення, засобів та/або зброї. - Військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій або введення надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, порушення Страхувальником (водієм СПТ), вимог і розпоряджень органів влади і управління на період дії такого стану. - Громадських заворушень, масових безладів, зібрань, мітингів, заворушень, збройних конфліктів, громадянської війни, революції, заколоту, повстання, страйку, путчу, війни, вторгнення, ворожих дій іноземного противника, стану облоги, військового перевороту, захоплення влади, локауту, диверсії, тероризму, мародерства або грабежів, викрадень, підпалу, підриву чи іншого незаконного заволодіння, знищення або пошкодження СПТ, що сталися за вказаних умов. - Дії мін, бомб, будь-якої іншої військової зброї або техніки. - Дій (бездіяльності) державних та/або місцевих органів або осіб цих органів. - Діяльності Збройних Сил України, правоохоронних органів, інших підрозділів або формувань, створених в умовах військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій. - Конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, знищення або пошкодження СПТ відповідно до вимог державних та/або місцевих органів влади. - Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд. - Опору представникові влади, правоохоронного органу, та інших суб’єктів, які мають відповідні права, самоправства, викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів та печаток. - Діяльності будь-яких несанкціонованих органів, адміністрацій або влади. - Протиправних дій третіх осіб або насильницьких дій, завданих в умовах нестабільного правопорядку, іншого негативного впливу в результаті зазначених подій; - Заходів, прийнятих для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити будь-яку подію, що сталася за вказаних умов; - Будь-яких дій, пов’язаних з вказаними подіями, якщо такі дії не сталися б за відсутності таких подій. За договором страхування не відшкодовуються: - Вартість ремонтних робіт, які не пов’язані зі страховим випадком, вартість технічного обслуговування, гарантійного, періодичного, регламентного, поточного ремонту СПТ. - Збитки, що виникли внаслідок зносу, технічного браку, поломки, втрати роботоздатності складових СПТ. - Фарбування усього СПТ, якщо можливе фарбування тільки окремих частин. - Вартість деталей, вузлів агрегатів СПТ, які без ремонту придатні для подальшого використання або можуть бути відновлені. - Втрата експлуатаційних якостей СПТ унаслідок дрібних пошкоджень в процесі експлуатації (незначні пошкодження, подряпини, потертості, відколи, забруднення тощо). - Паливно-мастильні, миючі та фільтруючі матеріали, заправні технологічні рідини і гази. - Втрата товарної вартості СПТ. - Пошкодження, які були наявні до укладення договору страхування та/або були виявлені при повторних оглядах протягом строку дії договору страхування. - Збитки, що виникли через порушення правил безпеки при ремонті, обслуговуванні або експлуатації СПТ. - Збитки, що виникли внаслідок зміни конструкції СПТ (тюнінг) або установки не передбачених виробником деталей, обладнання та/або навісної/причіпної техніки. - Збитки, що виникли через порушення правил пожежної безпеки та/або перевезення або зберігання небезпечних/вибухових речовин або предметів. - Збитки, що виникли внаслідок термічного впливу на СПТ (обробки теплом). - Використання СПТ для перевезення пасажирів на комерційній основі, для таксі, прокату, оренди, лізингу, якщо це не передбачено договором страхування. - Дії тварин або птахів, що знаходились у салоні, кабіні або кузові СПТ або зіткнення СПТ з тваринами, що належать Страхувальнику (водію СПТ). - Експлуатаційного або фізичного зносу, гниття, корозії та інших природних процесів та властивостей матеріалів. - Збитки внаслідок гідроудару або самовільного руху СПТ. - Руху СПТ з відкритими дверима, кришкою багажника, моторного відсіку та/або піднятим кузовом чи іншими конструктивними елементами. - Збитки, що виникли внаслідок добровільної передачі Страхувальником (водієм СПТ) ключів від СПТ (їх дублікатів) іншим особам або залишення ключів від СПТ (їх дублікатів) у місці, яке не перешкоджає вільному доступу до цих ключів/дублікатів ключів третіх осіб. - Збитки, що виникли внаслідок погодних та/або стихійних явищ, що не є надзвичайними ситуації природного характеру, на випадок настання яких діє страхове покриття за договором страхування, непрямого удару блискавки. - Знищення (пошкодження) або викрадення захисних та декоративних плівок, захисних покриттів, аерографії, встановлених (нанесених) на СПТ, якщо страхування такого обладнання не передбачено договором страхування. - Збитки, що виникли внаслідок завантаження, розвантаження та/або перевезення в салоні та/або багажнику СПТ вантажу, багажу та/або іншого майна. - Вартість змінних деталей частин і об’єктів, таких як різці, свердла, ножі або інші ріжучі предмети, ножівкові полотна, інструменти для нарізання різьблення, форми, моделі, подрібнюючи поверхні, екрани та решета, мотузки, пояси, ланцюги, конвеєрні смуги, батареї, шини, з’єднуючі дроти та кабелі, шланги, регулярно замінний з’єднувальний і пакувальний матеріал – внаслідок їх звичайної експлуатації. - Збитки (разі відсутності інших пошкоджень) завдані деталям або предметам, таким як гусеничні стрічки, сита, шланги, фільтри, канати, ремені, щітки, шини, диски, ланцюги, кабелі та інші, що швидко зношуються, які протягом експлуатації майна повинні неодноразово мінятися. - Збитки, пов’язані з втратою або пошкодженням устаткування, частин, деталей, механізмів та/або їх частин застрахованої СПТ, що знаходились/використовуються/працюють під землею; - Збитки, що виникли при використанні застрахованої СПТ для підземних або тунельних робіт. - Збитки, що виникли при використанні застрахованої СПТ для будівництва гідротехнічних споруджень або для роботи на надводних або підводних спорудженнях. Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є: - Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника або Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони. - Подання Страхувальником неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку. - Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем) відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла, в повному обсязі. - Несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних причин, невиконання дій, які Страхувальник повинен зробити в разі настання страхового випадку та інших обов’язків відповідно до умов договору страхування. - Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяних збитків. - Неповідомлення (несвоєчасне повідомлення) Страхувальником про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику. - Відмова Страхувальника (Вигодонабувача) від права вимоги до особи, відповідальної за збитки. - Непред’явлення Страхувальником СПТ або її залишків для огляду Страховику (крім викрадення СПТ). - Ненадання (несвоєчасне надання) у разі викрадення СПТ повного комплекту ключів від СПТ, протиугінних пристроїв та/або документів, що надають право керування СПТ. - Збитки, що сталися щодо СПТ, яку раніше було викрадено. - Неактивований протиугінний пристрій на СПТ (у разі його наявності) (окрім вантажних СПТ, навісної/причіпної техніки та автобусів). - Неповідомлення Страховика про зміну права власності на СПТ. - Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування. - Непідкорення представникам влади. - Керування СПТ особою без посвідчення водія відповідної категорії або у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. - Невиконання при ДТП обов’язку пройти огляд на стан сп’яніння протягом 2 годин з моменту настання ДТП за вимогою працівника поліції. - Невиконання при ДТП обов’язку, передбаченого підпунктом «а» пункту 2.10. ПДР. - Виїзд СПТ на залізничний переїзд при закритому шлагбаумі або ввімкненому забороняючому сигналі світлофору. - Збитки, які згідно з висновками експертизи не могли виникнути за обставин, про які заявив Страхувальник (водій СПТ). - Подія сталася за межами території дії договору страхування. - Подія сталася у період, за який не сплачений страховий платіж. - Збитки не можуть бути віднесені до будь-якого зі страхових ризиків. - Подія належить до переліку винятків зі страхових випадків. - Підстави, встановлені законодавством.

+

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти відповідальності:

Ліміти відповідальності

(в межах загальної страхової суми):

Розмір ліміту відповідальності по кожному випадку

Кількість випадків протягом дії Договору страхування

1. Відшкодування збитків без документів Компетентних органів у випадках пошкодження виключно скла, приладів зовнішнього освітлення, дзеркал, антен, декоративних елементів кузо

у (молдингів, емблем)

Без обмеження розміру в межах загальної страхової суми

Без обмеження кількості випадків

2. Відшкодування збитків без документів Компетентних органів в інших випадках, ніж передбачені п. 1 Таблиці 1 (для самохідної СПТ)

Якщо загальна страхова сума по відповідній СПТ більша, ніж 500000,00 грн. (п’ятсот тисяч гривень 00 копійок):

в межах 10% від загальної страхової суми по відповідній СПТ

двічі під час дії Договору

Якщо загальна страхова сума по відповідному СПТ менша, ніж 500 000,00 грн:

в межах 50 000,00 грн. по відповідній СПТ по кожному випадку

двічі під час дії Договору

3. Відшкодування збитків у випадку складання з іншим учасником ДТП «Європротоколу» (для самохідної СПТ).

В межах ліміту за «Європротоколом»

Без обмеження кількості випадків

4. Відшкодування витрат, понесених для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку:

4.1. Витрати з транспортування (буксирування) пошкодженого СПТ від місця настання страхового випадку до місця зберігання або місця ремонту

В межах 15 000,00 грн. (п’ятнадцять тисяч гривень 00 копійок) по відповідній СПТ

Без обмеження кількості випадків

4.2. Інші витрати для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку, ніж передбачені п. 4.1. Таблиці 1

В межах 1% від загальної страхової суми по відповідній СПТ

Без обмеження кількості випадків

+

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Умови здійснення страхових виплат: - Страхове відшкодування виплачується на підставі письмової заяви Страхувальника (його правонаступника або Вигодонабувача) і рішення Страховика про визнання випадку страховим (Страхового акту). - Страховик приймає рішення про визнання або невизнання випадку страховим протягом 10 (десяти) робочих днів з дня отримання письмової Заяви на виплату страхового відшкодування, документів та речей, передбачених договором страхування, та сплачує страхове відшкодування протягом 10 (десяти) робочих днів після прийняття відповідного рішення. - Страховик має право відстрочити прийняття рішення про визнання або невизнання випадку страховим у випадках та на строк, передбачені договором страхування. - Страхове відшкодування перераховується:  На рахунок Вигодонабувача для погашення кредитної заборгованості Страхувальника (позичальника) за кредитним договором (в розмірі, що не перевищує суму кредитної заборгованості).  Якщо на момент виплати страхового відшкодування кредитна заборгованість Страхувальника (позичальника) за кредитним договором відсутня, за згодою Вигодонабувача сума страхового відшкодування перераховується на рахунок СТО, вказаний в Заяві на виплату страхового відшкодування. СТО обирає Страховик або Страхувальник за погодженням Страховика в залежності від обраних умов договору страхування («На базі авторизованої СТО» або «На базі СТО на вибір Страховика»).  При повній загибелі застрахованого ТЗ або його викраденні сума страхового відшкодування перераховується на рахунок Вигодонабувача для дострокового погашення кредитної заборгованості Страхувальника (позичальника) за кредитним Договором (в розмірі, що не перевищує суму кредитної заборгованості). Сума страхового відшкодування, що перевищує суму кредитної заборгованості Страхувальника (позичальника) за кредитним договором, сплачується за згодою Вигодонабувача Страхувальнику. Порядок розрахунку та розмір страхового відшкодування: - За ризиком «Викрадення» та у випадку повної загибелі СПТ в розмірі дійсної (ринкової) вартості СПТ на дату укладання договору страхування (або страхової суми, якщо страхова сума менша дійсної (ринкової) вартості СПТ на дату укладання Договору страхування) за вирахуванням нормативу знецінення СПТ за період страхування, що встановлений договором страхування, та франшизи, а також вартості залишків СПТ (при повній загибелі СПТ). - Повна загибель СПТ (знищення СПТ) – випадок, коли вартість відновлення пошкодженої СПТ перевищує 70 % дійсної (ринкової) вартості СПТ на дату укладання договору страхування (або страхової суми, якщо страхова сума менша дійсної (ринкової) вартості СПТ на дату укладання договору страхування) або перевищує різницю між дійсною (ринковою) вартістю СПТ на дату укладання договору страхування (або страховою сумою, якщо страхова сума менша за дійсну (ринкову) вартість СПТ на дату укладання договору страхування) та вартістю залишків СПТ. Вартість залишків СПТ розраховується як їх ціна на ринку або ціна, визначена експертною оцінкою. - При пошкодженні СПТ розмір страхового відшкодування дорівнює розміру збитку, визначеного в кошторисі вартості відновлення СПТ, за вирахуванням франшизи по відповідному ризику, в межах страхової суми. - Страхове відшкодування виплачується за вирахуванням сум, отриманих Страхувальником (Вигодонабувачем) від осіб, винних в заподіянні збитків. - Розмір страхового відшкодування може враховувати або не враховувати знос деталей СПТ, в залежності від обраних Страхувальником умов договору страхування. - Розрахунок страхового відшкодування по додатковому обладнанню та навісній/причіпній техніці однаковий з розрахунком страхового відшкодування для всіх об’єктів страхування. - Якщо страхова сума складатиме лише частину від дійсної (ринкової) вартості СПТ на дату випадку укладання договору страхування, то розмір страхового відшкодування буде зменшений пропорційно відношенню страхової суми до дійсної (ринкової) вартості СПТ. - Якщо страхове відшкодування сплачується в інший спосіб, ніж перерахування на рахунок СТО, то з розміру страхового відшкодування вираховується податок на додану вартість. - Страховик відшкодовує підтверджені документально витрати для запобігання та зменшення наслідків страхового випадку (витрати з транспортування/ буксирування СПТ; інші витрати для запобігання та зменшення наслідків страхового випадку) в межах лімітів відповідальності, передбачених договором страхування. - Страховик має право здійснити виплату страхового відшкодування за вирахуванням несплачених чергових платежів за договором страхування. - Якщо СПТ застраховано у кількох страховиків і загальна страхова сума перевищує дійсну (ринкову) вартість СПТ, страхова виплата, що виплачується всіма страховиками, не може бути більшою за дійсну (ринкову) вартість СПТ та кожний страховик здійснює виплату пропорційно до розміру загальної страхової суми. - Після виплати страхового відшкодування за ризиком “Викрадення” та у випадку повної загибелі СПТ дія договору страхування припиняється без перерахунку та повернення частини страхової премії.

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. - Настання події у період, за який не сплачений страховий платіж у розмірі та у строки, передбачені договором страхування, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. Несплата Страхувальником чергової частини страхової премії у встановлений договором страхування строк (у разі сплати страхової премії частинами) є підставою дострокового припинення дії договору страхування та втрати ним чинності (на умовах, передбачених договором страхування).

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування, що укладається за страховим продуктом, є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, а саме послуг кредитування, що надаються Страхувальнику (позичальнику) заставодержателем наземних транспортних засобів, що підлягають страхуванню за договором страхування. При цьому, страховий продукт не пропонується разом із супутнім/додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору. Страховик не є стороною кредитного договору та/або договору застави і на нього не поширюються права та обов’язки сторін, передбачені вказаними договорами. Страховик пропонує страховий продукт на засадах вільної конкуренції, а Страхувальник має можливість обрати страховий продукт Страховика серед страхових продуктів, що пропонуються іншими страховиками, та прийняти рішення щодо укладення договору страхування вільно та без примусу.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов Договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.