Інклюзивні підрозділи 📍️ Карта відділень
Налаштування доступності Скинути
Розмір шрифту Аа Аа Аа
Колірна схема: Звичайна Біло-чорна Чорно-біла Бежева
Зробіть кілька простих кроків, і ми вже з вами на зв'язку!
1. Завантажте додаток WordCraft для свого пристрою та пройдіть реєстрацію.
2. Відскануйте QR-код через додаток WordCraft (відкривши «Налаштування»), і дзвінок з перекладачем та представником компанії почнеться автоматично.

Комплексне страхування майна, відповідальності та перерви в господарській діяльності

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
+

Об’єкт страхування

При страхуванні майна: - майно на праві володіння, та/або користування, та/або розпорядження майном, а саме рухоме, нерухоме та інше майно [уключаючи страхування зелених насаджень іншого призначення, ніж сільськогосподарське, транспортних засобів, які не експлуатуються за призначенням і зберігаються за визначеною в договорі страхування адресою та/або відображені в складі оборотних активів підприємства у звіті про фінансовий стан (балансі) під час їх зберігання]. При страхуванні відповідальності: - відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована), а саме відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована), яка виникає внаслідок провадження діяльності. - відповідальність за заподіяну шкоду особі або її майну Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована), а саме відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована), яка виникає внаслідок користування, володіння майном. При страхуванні перерви в господарській діяльності: - можливі збитки та/або витрати в результаті перерви в господарській діяльності Страхувальника.

+

Страхові ризики

Страхові ризики (за погодженням сторін):
При страхуванні майна:
1)    Вогонь (пожежа), крім підпалу;
2)    Вибух;
3)    Природні явища (крім морозу, граду);
4)    Мороз; 
5)    Град;
6)    Протиправні дії третіх осіб;
7)    Падіння пілотованих літальних об’єктів; 
8)    Дія води; 
9)    Сторонній вплив; 
10)    Бій скла; 
11)    Збитки внаслідок воєнних ризиків (уключаючи розширене страхове покриття згідно з застереженнями/ положеннями щодо страхування від війни, тероризму та політичного насильства, якщо це передбачено договором страхування за згодою сторін) (додаткове покриття за згодою сторін);
12)    Інші випадкові, раптові та непередбачувані події, що викликані прямим фізичним впливом зовнішніх обставин, перебіг та наслідки яких не залежать від волі та/або дій Страхувальника (додаткове покриття за згодою сторін).

При страхуванні відповідальності:
1)    Відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю Потерпілих осіб внаслідок провадження діяльності. 
2)    Відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) за збитки, заподіяні майну Потерпілих осіб внаслідок провадження діяльності.
3)    Відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю Потерпілих осіб внаслідок користування, володіння майном, яка виникла внаслідок одного або кількох ризиків, обраних та застрахованих при страхуванні майна.
4)    Відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) за збитки, заподіяні майну Потерпілих осіб внаслідок користування, володіння майном, яка виникла внаслідок одного або кількох ризиків, обраних та застрахованих при страхуванні майна.

При страхуванні перерви в господарській діяльності:
1)     Постійні витрати Страхувальника у період до відновлення діяльності, заподіяні в результаті перерви в господарській діяльності Страхувальника, що сталася внаслідок настання протягом періоду страхування страхових випадків, передбачених  договором страхування при страхуванні майна, що призвели до пошкодження, знищення (загибелі) або втрати майна.
2)    Втрата або недоотримання прибутку Страхувальником у період до відновлення діяльності, заподіяні в результаті перерви в господарській діяльності Страхувальника, що сталася внаслідок настання протягом періоду страхування страхових випадків, передбачених  договором страхування при страхуванні майна, що призвели до пошкодження, знищення (загибелі) або втрати майна.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту)

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (лімітів відповідальності) не встановлені. При страхуванні майна страхова сума за договором страхування може встановлюватися відповідно до: - дійсної вартості об’єкта страхування, заявленої Страхувальником, - балансової вартості об’єкта страхування, заявленої Страхувальником, - іншої вартості об’єкта страхування, встановленої за згодою Сторін. Страхова сума за договором страхування встановлюється в розмірі, що не перевищує дійсної вартості об’єкта страхування. При страхуванні відповідальності страхова сума за договором страхування встановлюється за згодою сторін, визначається виходячи з розміру шкоди, яка може бути заподіяна третім особам при настанні страхового випадку, а також враховуються вимоги законодавства, що встановлюють мінімальні розміри страхової суми для певних видів діяльності. При страхуванні перерви в господарській діяльності страхова сума встановлюється за згодою сторін та визначається виходячи з розміру можливих збитків та/або витрат Страхувальника (Вигодонабувача) внаслідок перерви в господарській діяльності. За об’єктами страхування/ групами об’єктів страхування встановлюються окремі страхові суми (ліміти відповідальності). Страхова сума встановлюється в гривнях та є агрегатною (після виплати страхового відшкодування зменшується на суму виплаченого страхового відшкодування).

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний та максимальний розміри річного страхового тарифу при страхуванні майна: від 0,01% до 15% від страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні майна. Мінімальний та максимальний розміри річного страхового тарифу при страхуванні відповідальності: від 0,01% до 30% від страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні відповідальності. Мінімальний та максимальний розміри річного страхового тарифу при страхуванні перерви в господарській діяльності: від 0,01% до 20% від страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні перерви в господарській діяльності. Страхова премія розраховується шляхом помноження страхової суми та страхового тарифу, визначеного за договором страхування для відповідного об’єкту страхування/групи об’єктів страхування. Мінімальний та максимальний розмір страхової премії не встановлюється (залежить від погодженого сторонами розміру страхової суми).

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Вид франшизи: безумовна (страхове відшкодування по кожному страховому випадку зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи становить: Мінімальний та максимальний розміри франшизи при страхуванні майна: від 0,00 % до 10,00 % від страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні майна. Мінімальний та максимальний розміри франшизи при страхуванні відповідальності за збитки, заподіяні майну потерпілих осіб: від 0,00% до 30,00% від страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні відповідальності. При страхуванні відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих осіб франшиза не застосовується (дорівнює 0). Франшиза може встановлюватись від страхової суми по об’єктам страхування/ групам об’єктів страхування або від загальної страхової суми за договором страхування (за погодженням сторін). Франшиза може встановлюватись в абсолютному розмірі (за погодженням сторін). Договором страхування за згодою сторін можуть бути передбачені різні розміри франшизи для різних об’єктів страхування/груп об’єктів страхування. Мінімальний та максимальний розміри франшизи при страхуванні перерви в господарській діяльності: За договором страхування встановлюється часова франшиза в календарних днях. Мінімальна та максимальна кількість днів часової франшизи страховим продуктом не визначена. Кількість днів часової франшизи встановлюється за згодою сторін в залежності від виду господарської діяльності Страхувальника та фінансових показників господарської діяльності Страхувальника.

+

Територія дії договору страхування

При страхуванні майна: Адреса розташування майна на території України (за винятком: населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування, згідно з переліком, що визначений законодавством України, території АР Крим та м. Севастополь, територій ведення бойових дій та тимчасово окупованих територій України). При страхуванні відповідальності та перерви в господарській діяльності: Страховий захист розповсюджується на випадки, коли причиною їх виникнення був один або кілька ризиків, вказаних в договорі страхування, що виникли на території страхування, що вказана в договорі страхування.

+

Строк дії договору страхування

Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування не встановлені. Договір страхування може бути укладений на строк від 1-го до 365-ти або 366-ти календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році) або на інший строк за згодою сторін.

+

Порядок вступу договору страхування в дію

Договір страхування набирає чинності: з дати, наступної за датою надходження страхової премії, або з моменту сплати страхової премії, або з дати початку строку дії договору страхування (за погодженням сторін).

+

Період страхування

Періоди страхування встановлюються за договором страхування за кожним об’єктом страхування/ групою об’єктів страхування або за договором страхування за згодою сторін. При страхуванні перерви в господарській діяльності договором страхування також встановлюється період відшкодування збитків, протягом якого відшкодовуються збитки та/або витрати Страхувальника в результаті перерви в господарській діяльності. Такий період відшкодування збитків відраховується від дати настання страхового випадку, передбаченого договором страхування при страхуванні майна, що призвів до пошкодження, знищення (загибелі) або втрати майна (далі – Матеріальний збиток), і продовжується протягом погодженого сторонами періоду відшкодування збитків та/або витрат Страхувальника в результаті перерви в господарській діяльності.

+

Обмеження страхування (за наявності)

Об’єктом страхування не можуть бути: При страхуванні майна: - наземні транспортні засоби, залізничний рухомий склад, повітряні та водні судна (крім транспортних засобів, які не експлуатуються за призначенням і зберігаються за визначеною в договорі страхування адресою та/або відображені в складі оборотних активів підприємства у звіті про фінансовий стан (балансі) під час їх зберігання); - майно, що перевозиться [включаючи вантаж, багаж (вантажобагаж)]; - майно, щодо якого наявний судовий спір, та/або на яке накладений арешт; - посіви/ насадження та врожай сільськогосподарських культур; - тварини; - майно, вилучене з обороту або обмежене в обороті відповідно до законодавства України; - майно, щодо якого у Страхувальника (Вигодонабувача) відсутній страховий інтерес; - нерухоме майно (його складові частини), яке належним чином не відображене у технічній документації на майно, або яке добудоване (переоснащене), відомості про що не внесені до технічної документації на майно; - будівельно-монтажні роботи; - припинення (втрата, позбавлення), обмеження права власності на майно. При страхуванні відповідальності: - Відповідальність, яка виникає внаслідок використання наземного транспортного засобу (уключаючи відповідальність перевізника), передбачена класом страхування 10. - Відповідальність, яка виникає внаслідок використання повітряного судна (у тому числі відповідальність перевізника), передбачена класом страхування 11. - Відповідальність, яка виникає внаслідок використання водного судна (у тому числі відповідальність перевізника), передбачена класом страхування 12. - Професійна відповідальність Страхувальника (відповідальність при наданні будь-якої послуги професійного характеру за шкоду, заподіяну третім особам, внаслідок допущення професійної помилки, зокрема: нотаріальних, бухгалтерських, медичних послуг, аудиторської та/або юридичної діяльності, проектування, оцінної діяльності тощо). - Відповідальність Страхувальника за якість продукції (робіт, послуг, товарів), що вироблені (виконані, надані, продані) Страхувальником. - Відповідальність роботодавця перед працівниками (відповідальність за шкоду, заподіяну Страхувальником особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, під час виконання ними службових обов’язків). - Відповідальність Страхувальника, яка виникає за будь-яким договором (договірна відповідальність). - Відповідальність Страхувальника за збитки, заподіяні внаслідок здійснення діяльності, що заборонена/ суперечить чинному законодавству України. При страхуванні перерви в господарській діяльності: - Збитки та/або витрати, що виникли внаслідок здійснення господарської діяльності, що заборонена/ суперечить чинному законодавству України. - Збитки та/або витрати в результаті перерви у господарській діяльності, що виникла внаслідок припинення (втрати, позбавлення), обмеження права власності на майно. При страхуванні майна: - Будь-які спеціальні програми випробувань. - Використання майна для військових потреб. - Майно, що не може бути об’єктом страхування. При страхуванні відповідальності: - Відповідальність, що виникає внаслідок виробництва тютюну (тютюнових виробів), захоронення відходів, видобування. переробки, виробництва використання, продажу, тощо канцерогенних препаратів, вибухових речовин, зброї та боєприпасів, феєрверків. - Відповідальність, що виникає внаслідок володіння, користування чи розпоряджання лижними підйомниками, будь - яким літальним апаратом, судном, ховеркрафтом, розвідувальною чи буровою платформою. - Професійна відповідальність, відповідальність за якість продукції (робіт, послуг, товарів), відповідальність роботодавця, договірна відповідальність, - Відповідальність за здійснення діяльності, що заборонена/ суперечить чинному законодавству України. При страхуванні перерви в господарській діяльності: - Збитки та/або витрати, що виникли внаслідок здійснення господарської діяльності, що заборонена/ суперечить чинному законодавству України. - Збитки та/або витрати в результаті перерви у господарській діяльності, що виникла внаслідок припинення (втрати, позбавлення), обмеження права власності на майно.

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. - Настання події у період, за який не сплачений страховий платіж у розмірі та у строки, передбачені договором страхування, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. - Несплата Страхувальником чергової частини страхової премії у встановлений договором страхування строк (у разі сплати страхової премії частинами) є підставою дострокового припинення дії договору страхування та втрати ним чинності (на умовах, передбачених договором страхування).

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

1.1.0.    Обрані Страхувальником умови договору страхування: 
1)    страхова сума;
2)    перелік страхових ризиків; 
3)    розмір франшизи; 
4)    строк дії договору страхування та періоду (періодів) страхування; 
5)    встановлення розширеного періоду для подання вимог Потерпілими особами при страхуванні відповідальності;
6)    період перерви в господарській діяльності та період відшкодування збитків при страхуванні перерви в господарській діяльності;
7)    територія страхування; 
8)    умови сплати страхової премії.

1.1.1.    Індивідуальні ознаки об’єкта страхування, необхідні для оцінки страхового ризику: 
1)    група об’єктів страхування (вид та тип майна); 
2)    вид господарської діяльності;
3)    вартість майна; 
4)    технічні характеристики майна та будівель/споруд/приміщень, в яких воно знаходиться/ зберігається (матеріал та тип конструкції стін/даху/фундаменту/перегородок/міжповерхових перекриттів/підлоги будівлі/споруди/приміщення, загальна площа будівлі/споруди/приміщення, кількість поверхів будівлі, поверховість приміщення, характеристики виробу/продукції/товару та його упакування тощо); 
5)    строк та умови експлуатації майна та будівель/споруд/приміщень, в яких воно знаходиться/ зберігається (рік побудови будівлі/споруди, рік останнього капітального ремонту будівлі/споруди, дата виробництва/ придбання виробу/продукції/товару тощо); 
6)    місцезнаходження майна (регіон розташування, адреса розташування, щільність навколишньої забудови, наявність/відсутність оточуючих об’єктів поруч з майном та природних і кліматичних факторів, що підвищують ступінь ризику тощо); 
7)    характер виробничого процесу або вид господарської діяльності, що здійснюється на території страхування;
8)    стан майна (відповідність санітарним і технічним вимогам, наявність/відсутність пошкоджень (в т.ч. таких, що були відремонтовані) тощо);
9)    особливості (характер) використання майна (приватне використання, службове використання, використання на підставі договору або на інших законних підставах (оренда, лізинг, інше платне використання) тощо); 
10)    умови зберігання та режим експлуатації майна (наявність/відсутність засобів пожежовиявлення та пожежогасіння, стан протипожежної безпеки, наявність/відсутність засобів захисту від протиправних дій третіх осіб та засобів охорони тощо);
11)    наявність на території страхування вибухових речовин, предметів та/або матеріалів, інших небезпечних речовин;
12)    інформація про фінансові показники господарської діяльності Страхувальника. 
1.1.2.    Інша інформація, що має істотне значення для оцінки страхового ризику:
При страхуванні майна:
1)    наявність фактів перепланування нерухомого майна; 
2)    проведення будівельно-монтажних та/або ремонтних робіт; 
3)    втрата правовстановлюючих документів на майно; 
4)    наявність випадків пошкодження, знищення (загибелі) або втрати (викрадення) майна у Страхувальника/ власника майна (в тому числі майна, що підлягає страхуванню); 
5)    інформація щодо виданих довіреностей, які стосуються майна; 
6)    передання майна в заставу/ іпотеку; 
7)    наявність судового спору щодо майна (якщо такі є або були); 
8)    накладення арешту на майно (якщо такі є або були); 
9)    наявність претензій третіх осіб щодо майна (якщо такі є або були); 
10)    інформація про попереднє страхування та збитковість за попередній період страхування;
11)    інформація про інші чинні договори страхування щодо об’єкту страхування.
При страхуванні відповідальності:
1)    проведення спортивних, концертних, виставкових інших масових заходів;
2)    максимальна кількість осіб, яка може одночасно знаходитись на території;
3)    проведення будівельно-монтажних та/або ремонтних робіт; 
4)    інформація про попереднє страхування та збитковість за попередній період страхування;
5)     інформація про інші чинні договори страхування щодо об’єкту страхування.
При страхуванні перерви в господарській діяльності:
1)    ступінь автоматизації процесів при веденні господарської діяльності;
2)    сезонність доходів під час ведення господарської діяльності;
3)    державні регулювання або обмеження у галузі;
4)    інформація про попереднє страхування та збитковість за попередній період страхування;
5)     інформація про інші чинні договори страхування щодо об’єкту страхування.
Інформація щодо потреб та вимог Страхувальника у страхуванні згідно з заявою на страхування, наданою Страхувальником.

+

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат
Не визнаються страховими випадками події, що сталися внаслідок або під час:
- Порушення правил пожежної безпеки, чинних норм і розпоряджень органів державного і відомчого  пожежного нагляду.
- Дій в стані алкогольного сп’яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
- Дефектів і недоліків майна, що були відомі Страхувальнику до настання страхового випадку.
- Причин, що виникли та/або діяли до набрання чинності договором страхування, та/або подій, які відбулися до набрання чинності договором страхування.
- Самозаймання, шумування, гниття, усушки, постійного підвищення вологості всередині приміщення, цвілі, грибка, корозії, іржавіння, інших природних процесів.
- Постійної, регулярної або довготривалої термічної дії, впливу променів, газу, пари, рідини, диму тощо.
- Розкрадання під час настання страхового випадку майна, не застрахованого на випадок протиправних дії третіх осіб.
- Таємничого зникнення майна, коли причини, час, та/або обставини, та/або місце події невідомі або точно не встановлені у документах компетентних органів.
- Помилок, грубої необережності (недбалості), порушення умов утримання майна, правил техніки безпеки, експлуатації та/або зберігання майна, інших правил та норм, встановлених щодо майна. 
- Проведення будівельних, монтажних, пусконалагоджувальних робіт, технічного обслуговування, ремонтних робіт, реконструкції, тестування, зварювальних робіт, робіт, пов’язаних зі зносом (розбирання) тощо.
- Виробничих (будівельних) дефектів або помилок при проектуванні майна, обвалу будівель (споруд) з цих причин або через старіння (знос).
- Здійснення несанкціонованих робіт з перепланування приміщень, переносу систем опалення, газопостачання та водопостачання.
- Використання, збереження або тимчасового розміщення на території страхування газового устаткування, вибухових речовин, інших небезпечних речовин, які не є частиною інженерних комунікацій або процесу. 
- Припинення постачання або перерви у постачанні газу, води, електроенергії, тепла, кондиціонованого повітря тощо.
- Використання майна не за прямим призначенням.

Страховик не відшкодовує збитки, видатки та витрати, що виникли внаслідок (з урахуванням умов договору страхування щодо покриття воєнних ризиків, якщо страхування за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків» передбачено договором страхування): 
- Військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій або введення надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, порушення Страхувальником (його представником, Особою відповідальність якої застрахована), вимог і розпоряджень органів влади і управління на період дії такого стану. 
- Громадських заворушень, масових безладів, зібрань, мітингів,  заворушень, збройних конфліктів, громадянської війни, революції, заколоту, повстання, страйку, путчу, війни, вторгнення, ворожих дій іноземного противника, стану облоги, військового перевороту, захоплення влади, локауту, диверсії, тероризму, мародерства або грабежів, викрадень, підпалу, підриву чи іншого незаконного заволодіння, знищення або пошкодження майна, що сталися за вказаних умов.
- Дій (бездіяльності) державних та/або місцевих органів або осіб цих органів.
- Діяльності Збройних Сил України, правоохоронних органів, інших підрозділів або формувань, створених в умовах військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій.
- Конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, знищення  або пошкодження майна відповідно до вимог державних та/або місцевих органів влади.
- Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд. 
- Опору представникові влади, правоохоронного органу, та інших суб’єктів, які мають відповідні права, самоправства,  викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів та печаток.
- Діяльності будь-яких несанкціонованих органів, адміністрацій або влади.
- Протиправних дій третіх осіб або насильницьких дій, завданих в умовах нестабільного правопорядку, іншого негативного впливу в результаті зазначених подій;
- Заходів, прийнятих для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити будь-яку подію, що сталася за вказаних умов;
- Будь-яких дій, пов’язаних з вказаними подіями, якщо такі дії не сталися б за відсутності таких подій.
Якщо договором страхування передбачено страхове покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», вказані винятки діють в частині, в якій вони не суперечать страховому покриттю за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», що передбачене договором страхування.
За договором страхування не відшкодовуються:
- Збитки, виявлені при огляді майна під час укладення договору страхування та протягом строку дії договору страхування.
- Збитки, завдані внаслідок впливу електричного струму на різні електричні пристрої з виникненням полум'я або без нього (в результаті перенапруги, відключення електропостачання, порушень в ізоляції тощо), якщо це не стало причиною подальшого поширення відкритого вогню.
- Збитки, що пов’язані з втратою експлуатаційних якостей майна.
- Збитки, завдані тваринами, гризунами, комахами, птахами та/або рослинами.
- Збитки, завдані у зв’язку з деформаціями, тріщинами та іншими пошкодженнями майна, що виникли через підмочування (просадку) фундаменту будівель внаслідок тривалих витоків води.
- Збитки, завдані у зв’язку з просіданням та іншим рухом ґрунту, який не є раптовим та непередбачуваним.
- Втрата товарної вартості майна.
- Збитки, завдані нанесеним на майно малюнкам, написам, захисним покриттям тощо.
- Збитки, завдані недобудованим, не прийнятим в експлуатацію будівлям та майну в них.
- Збитки, завдані внаслідок осідання, розтріскування, іншого знищення або пошкодження покриття доріг, тротуарів, транспортних шляхів тощо.
- Збитки, завдані внаслідок забруднення земельної ділянки та/або втрати родючості ґрунту. 
- Збитки, завдані в результаті розливання палива, хімічного та/або іншого забруднення.
- Збитки, завдані під час перевезення майна.
- Збитки, виявлені під час інвентаризації, обліку, перевірки стану майна.
- Збитки, завдані майну, що знаходиться на території страхування, але не належить Страхувальнику.
- Збитки, завдані товарам на складі, що зберігаються  на відстані менше 30 см від поверхні підлоги, в результаті пошкодження водою або іншою рідиною.
- Збитки, завдані товарам, що зберігаються під відкритим небом або містяться усередині відкритих споруд.
- Збитки, завдані товарам, які перебувають у процесі виробництва/ переробки, в результаті такого процесу виробництва/ переробки.
- Витрати на здійснення заходів для попередження та/або зменшення збитку протягом строку дії договору страхування.
- Витрати, пов’язані з реконструкцією або переобладнанням майна, ремонтом внаслідок зносу, поломки, технічного браку тощо.
- Вартість ремонтних робіт та складових частин для заміни, які не пов’язані зі страховим випадком.
- Непрямі збитки (неодержані доходи, простій, перерва у виробництві (крім збитків та витрат, що відшкодовуються згідно з умовами договору страхування при страхуванні перерви в господарській діяльності), упущена вигода, штрафи, банківське обслуговування, податки, суми та відсотки за кредитними зобов’язаннями тощо); моральна шкода.
- Збитки, завдані внаслідок ядерного вибуху, ядерної реакції, дії ядерної зброї, радіації, іонізуючого випромінювання, бактеріологічного, хімічного або радіоактивного забруднення, засобів та/або зброї;
- Збитки, що виникли внаслідок дії мін, бомб, будь-якої іншої зброї, бойових машин, танків, військових та інших формувань, окремих бойовиків, солдатів та інших знарядь війни або предметів/ засобів/ пристроїв воєнного чи оборонного призначення (в тому числі саморобних) (якщо договором страхування передбачено страхове покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», із страхового покриття виключаються збитки, що виникли внаслідок дії мін, бомб та інших знарядь війни, ніж передбачені за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», якщо інше не передбачено договором страхування згідно з умовами розширеного страхового покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків»). 
- Якщо договором страхування передбачено страхове покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», із страхового покриття виключаються збитки, що виникли внаслідок мародерства або будь-якого збільшення розміру збитку в результаті протиправних дій третіх осіб внаслідок, під час або після подій, передбачених за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», або будь-яких інших дій, які пов’язані з подіями, передбаченими за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», якщо інше не передбачено договором страхування згідно з умовами розширеного страхового покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків». 
- Якщо договором страхування передбачено розширене страхове покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», за договором страхування можуть бути передбачені виключення, що діють для розширеного страхового покриття за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків» згідно з застереженнями/ положеннями щодо страхування від війни, тероризму та політичного насильства, передбаченими договором страхування.
Примітка: причини та обставини події, що спричинила виникнення збитків, а також тип зброї та/або боєприпасів, що спричинили виникнення збитків для кваліфікації події як страховий випадок або виняток за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», встановлюються на підставі Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, документів компетентних органів державної влади України, офіційних повідомлень або іншої інформації, що оприлюднюються Президентом України, Генеральним штабом Збройних Сил України, іншими представниками органів державної влади України, що мають відповідні повноваження.
 
Не підлягають відшкодуванню збитки, що виникли внаслідок:
-    Цілеспрямованого впливу корисного (робочого) вогню або тепла, обробки вогнем або іншого термічного впливу з метою зміни властивостей.
-    Вибухів від зниження тиску нижче атмосферного, вибухів в камерах внутрішнього згоряння, ушкодження механізмів із двигунами внутрішнього згорання, фізичних вибухів.
-    Проведення вибухів у виробничих цілях, проведення вибухових робіт.
-    Проникнення дощу, снігу, граду або бруду через вікна, двері або інші отвори в будівлях, що не були закриті належним чином.
-    Землетрусу, якщо  при проектуванні, будівництві та експлуатації не були враховані сейсмологічні умови.
-    Пошкодження/ знищення предметів на зовнішній стороні будівель (щогл, антен, рекламних установок, щитів тощо).
-    Пошкодження/ знищення майна в зоні, яка перебуває під загрозою обвалу, оповзню, повені або іншого стихійного лиха.
-    Пошкодження, знищення або втрати скляних елементів під час робіт по встановленню, монтажу або демонтажу скла, розпилення фарби або інших речовин на поверхні скла, відтаювання скляних елементів, подряпин або сколів на поверхні скла і виробів зі скла.
-    Ударів і зіткнень, причиною яких став транспорт або літальні апарати, що належать Страхувальнику.
-    Витікання води або іншої рідини в результаті застосування фізичної сили людини, розморожування трубопроводів та інших систем, заправки водою, введення в експлуатацію таких систем. 
-    Пошкодження з'єднаних з трубопроводами систем, апаратів і приладів (крім аварій таких систем).
-    Впливу водяної пари, конденсату, відпрівання, води зі зрошувальних установок, спринклерних систем (крім необхідного спрацьовування таких систем). 
-    Пошкодження трубопроводів поза застрахованими будівлями (приміщеннями).
-    Термічного розширення (стискання) рідин (пари) внаслідок їх нагрівання (охолодження). 
-    Крадіжки зі зломом, грабежу, розбою, інших протиправних дій, вчинених особами, які володіють/ користуються/ розпоряджаються майном на законних підставах. 
-    Заволодіння майном та/або набуття права власності на майно шляхом обману, шахрайства, зловживання довірою, самоправства тощо. 
-    Знищення/ пошкодження майна, якщо охоронна система не була увімкнена або не працювала.
-    За ризиками «вогонь (пожежа), крім підпалу» та «вибух» не відшкодовуються збитки внаслідок протиправних дій третіх осіб (підпал,  підрив).
-    Непрямого удару блискавки.
Не визнаються страховим випадком збитки внаслідок:
-    Механічних поломок машин та обладнання. 
-    Впливу комп’ютерного вірусу.
-    Інфекційних хвороб.

Страхове покриття не надається, якщо це може порушити будь-яке ембарго або санкції міжнародного характеру.

За ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків» не підлягають відшкодуванню збитки, що виникли внаслідок пошкодження або знищення (загибелі) майна внаслідок прямої та/або опосередкованої дії ракет та/або їх уламків, безпілотних літальних апаратів будь-яких типів та/або їх уламків, баражуючих боєприпасів та/або їх уламків, засобів протиповітряної оборони, засобів протиракетної оборони та/або їх уламків, інших воєнних та пов’язаних з ними ризиків, передбачених договором страхування за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», якщо на дату настання події територія страхування, вказана в договорі страхування, знаходилась в межах територіальних громад, що входять до територій, на яких ведуться бойові дії (територій активних бойових дій), територій України, тимчасово окупованих Російською Федерацією та інших територій, на яких договір страхування не діє згідно з умовами, передбаченими договором страхування.  
У разі настання події, що за умовами договору страхування може бути кваліфікована як страховий випадок за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», Страховик не відшкодовує збитки, що перевищують ліміт відповідальності, передбачений договором страхування за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків».

Не визнаються страховими випадками та не здійснюється страхове відшкодування за претензіями та позовами по відшкодуванню шкоди внаслідок:
-    Невиконання/ неналежне виконання вимог та розпоряджень органів державного пожежного нагляду та інших Компетентних органів; порушення правил пожежної безпеки, правил, норм та/або обов’язків при зберіганні, утриманні та/або експлуатації майна та/або при провадженні діяльності.
-    Використання майна із заздалегідь відомими пошкодженнями/дефектами або  недоліків продукції, робіт, послуг, які були відомі до початку виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг.
-    Провадження діяльності, на яку не було отримано відповідний дозвіл/ліцензію або якщо дію такого дозволу/ліцензії було припинено на момент виникнення подіїи (у випадках, коли зазначений дозвіл/ліцензія є обов’язковим). 
-    Перевищення службових обов’язків або кваліфікаційних меж,  заподіяння шкоди внаслідок грубої необережності,
-    Будь-якого впливу електромагнітних полів, екологічного забруднення; дії непереборної сили
-    Розголошення інформації, яка є комерційною таємницею третьої особи (для юридичних осіб), конфіденційною інформацією (для фізичних осіб) або документів, які підривають репутацію, честь достоїнство або гідність третьої особи, а також внаслідок порушення планів, авторських прав, патентів, торгової марки, запатентованого дизайну. 
-    Заподіяння шкоди внаслідок зносу, корозії чи гниття, а також регулярного та постійно діючого впливу газів, енергії, вологи, пари, кислот, хімічних елементів, різного типу осаду чи інших шкідливих речовин, вібрації, шуму.
-    Володіння, організації чи проведення масових заходів (парків розваг, циркових вистав, ярмарків, дискотек, спортивних заходів, нічних клубів, кінотеатрів).
-    Руху будь-якого транспортного засобу, крім тих, що не потребують спеціальної реєстрації в уповноважених на це державних органах. 
-    Порушення особистих немайнових прав третіх осіб.

Страхове покриття не розповсюджується на відповідальність Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) за:
-    Загибель чи пошкодження власності, яка належить або знаходиться на зберіганні або під контролем працівника Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) або майна, довіреного Страхувальнику (Особі, відповідальність якої застрахована) включаючи збитки особистим речам та транспортним засобам відвідувачів або працівників Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована).
-    Збитки, що виникли внаслідок проведення Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) експериментальних, розвідувальних, пошукових та дослідних робіт, а також робіт пов’язаних з видобуванням.
-    Збитки, що були заподіяні Потерпілій особі, яка прямо чи опосередковано контролюється Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) або прямо чи опосередковано контролює Страхувальника (Особу, відповідальність якої застрахована).
-    Збитки, заподіяні спадкоємцям першої та другої черги. 
-    Чисті фінансові збитки третіх осіб. 
-    Збитки, що сталися внаслідок проведення Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) будівельно монтажних-робіт, робіт пов’язаних зі зносом (розбирання). 
-    Збитки, заподіяні до початку дії договору страхування або з причин, про які було відомо до початку дії договору страхування або що виникли внаслідок провадження Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) діяльності іншої, ніж передбачена договором страхування.
-    Збитки, завдані у зв’язку зі знищенням або пошкодженням грошових знаків, дорожніх та банківських чеків, кредитних та обмінних карт, облігацій, засобів платежу або цінних паперів іншого роду; злитків і виробів з дорогоцінних металів, коштовного та напівкоштовного каміння, біжутерії; витворів мистецтва, антикварних речей, медалей, музичних інструментів, тварин, предметів релігійного культу.

До страхових випадків не відносяться:
-    Події,  що відбулися внаслідок використання Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) майна не за призначенням;
-    Вимоги, що пред’являються особами, які умисно заподіяли собі шкоду або здійснили навмисні дії, в тому числі внаслідок змови Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) та Потерпілої особи, спрямовані на настання страхового випадку;
-    Вимоги щодо відшкодування шкоди внаслідок події, місце, час, причини та/або причетні особи заподіяння якої невідомі.

Страховик не несе відповідальності за: надані Страхувальником професійні чи будь-які інші поради, лікування або хірургічне втручання (крім надання першої медичної допомоги), будь-які прояви СНІДу чи інших захворювань, пов’язаних з імунною системою людини, зараженням будь-яким вірусом, у тому числі COVID-19, діяльність пов’язану з генною інженерією, діяльність державних чи місцевих органів влади (уключаючи пожежну службу, управління внутрішніх справ, служби безпеки), діяльність тягачів, дубильних машин, нафтових компаній, в галузі суднобудування, портів, виробників літаків, ракет, аеропортів, залізниці, метрополітенів, тролейбусів, трамваїв, перевізників, відповідальність власників транспортних засобів, відповідальність власників складів, будівництво тунелів, мостів, плотів, дамб, підводні роботи, якщо вони не пов’язані з діяльністю, яка не виключається умовами договору страхування.

Страховими випадками не визнаються події, що сталися внаслідок зберігання використання в межах території страхування піротехнічних засобів, вогненебезпечних речовин, зброї та боєприпасів.

При страхуванні перерви в господарській діяльності діють такі додаткові винятки:
    За договором страхування не відшкодовуються:
-    Збитки та витрати, пов’язані зі змінами початкового проєкту відновлення.
-    Збитки та витрати, пов’язані з реконструкцією пошкодженого об’єкта та/або його плановим ремонтом. 
-    Збитки та витрати, які несе Страхувальник після закінчення періоду відповідальності, визначеного договором страхування (періоду відшкодування збитків) та/або у період після припинення зобов’язань Страховика щодо виплати страхового відшкодування згідно з умовами, передбаченими договором страхування.
-    Податки і збори, які підлягають оплаті в залежності від результатів провадження господарської діяльності.
-    Витрати на розширення або оновлення господарської діяльності в порівнянні з її станом на момент настання страхового випадку.
    Страховик не несе зобов’язання та не відшкодовує збитки та витрати, якщо:
-    Під час перерви в господарській діяльності виникають події надзвичайного характеру та/або обставини непереборної сили, що збільшують період перерви в господарській діяльності – тою мірою, в якій настання таких подій призвело до збільшення збитку та/або витрат від перерви в господарській діяльності.
-    Мали місце надзвичайні затримки у відновленні господарської діяльності, пов’язані, наприклад, з розглядом справ у суді та/або вирішенням спорів.
-    Страхувальник не міг своєчасно відновити пошкоджене або замінити знищене (втрачене) внаслідок настання Матеріального збитку майно або вчасно вжити всіх необхідних заходів по відновленню господарської діяльності у зв’язку з відсутністю або недостатністю коштів.
-    Відновлення майна або відновлення діяльності затримується у зв’язку з тим, що державними органами або органами місцевого самоврядування накладаються будь-які обмеження стосовно відновних робіт або господарської діяльності Страхувальника та/або приймаються будь-які рішення, які впливають на можливість здійснення відновних робіт або господарської діяльності Страхувальника – в такому випадку Страховик не несе відповідальності і не відшкодовує збитки та витрати, що виникли безпосередньо за той строк, на який було затримано відновлення майна або діяльності. 
    Страховик не несе зобов’язання за незначними збитками від перерви в господарській діяльності, наслідки якої можуть бути усунуті без значних витрат, а також якщо термін перерви в господарській діяльності не перевищив франшизи, що встановлена договором страхування при страхуванні перерви в господарській діяльності.

Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є:
- Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника або Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони.
- Подання Страхувальником неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку.
- Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем)  відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла, в повному обсязі, або одержання відшкодування від будь-яких інших третіх осіб, або будь-яких компенсацій заподіяних збитків, в тому числі за будь-якими державними, місцевими чи іншими програмами.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником  про настання страхового випадку без поважних причин, невиконання дій, які Страхувальник повинен зробити в разі настання страхового випадку та інших обов’язків відповідно до умов договору страхування.
- Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяних збитків. - Неповідомлення (несвоєчасне повідомлення) Страхувальником про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику.
- Невжиття Страхувальником  заходів щодо рятування майна, запобігання або зменшення завданих збитків.
- Відмова Страхувальника (Вигодонабувача) від права вимоги до особи, відповідальної за збитки.
-  Непред’явлення Страхувальником майна або його залишків для огляду Страховику (крім викрадення майна).
- Неповідомлення Страховика про зміну права власності на майно.
- Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування.
- Збитки, які згідно з висновками експертизи не могли виникнути за обставин, про які заявив Страхувальник (його представник).
- Подія сталася за межами території дії договору страхування.
- Подія сталася до набрання чинності договором страхування та/або у період, за який не сплачений страховий платіж.
- Збитки не можуть бути віднесені до будь-якого зі страхових ризиків.
- Подія належить до переліку винятків зі страхових випадків.
- Виникнення збитків під час перебування Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована), його (їх) працівників або представників у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, у тому числі якщо був встановлений факт вживання алкоголю та/або наркотичних, токсичних речовин, лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. 
- Проведення Потерпілою особою відновлювальних робіт з метою ліквідації пошкоджень майна Потерпілої особи до моменту огляду цього майна представником Страховика та/або спеціалізованою експертною організацією.
- Відмова Потерпілої особи від претензій до Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована).


Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком
За об’єктами страхування/ групами об’єктів страхування встановлюються окремі страхові суми (ліміти відповідальності).
Ліміти відповідальності можуть встановлюватись за окремим страховим ризиком та/або страховим випадком, за групою страхових ризиків та/або страхових випадків.
Ліміти відповідальності встановлюються (якщо інше не передбачено договором страхування за згодою сторін):
При страхуванні майна (в межах страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні майна):
    відшкодування витрат, понесених для запобігання настанню страхового випадку, ліквідації та/або зменшення наслідків страхового випадку - в межах 1% від загальної страхової суми за договором страхування при страхуванні майна.
    за договором страхування, що включає страхування збитків внаслідок воєнних ризиків, встановлюється також максимальний ліміт відповідальності по відшкодуванню збитків, заподіяних внаслідок пошкодження та/або повної загибелі (знищення) застрахованого майна в результаті одного та/або усіх страхових випадків, що сталися протягом строку дії договору страхування за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків».
При страхуванні відповідальності можуть встановлюватись ліміти відповідальності (в межах страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні відповідальності):
    на один страховий випадок;
    на одну потерпілу особу;
    за шкоду, заподіяну фізичним особам;
    за шкоду, заподіяну юридичним особам;
    за шкоду життю, здоров’ю і працездатності потерпілих осіб;
    за шкоду майну потерпілих осіб;
    інші, передбачені договором страхування.
При страхуванні перерви в господарській діяльності можуть встановлюватись ліміти відповідальності в межах страхової суми, визначеної договором страхування при страхуванні перерви в господарській діяльності:
     на відшкодування постійних витрат у період до відновленні діяльності;
     на відшкодування втрати або недоотримання прибутку у період до відновлення діяльності;
     інші, передбачені договором страхування.

Якщо за згодою сторін договором страхування передбачено відшкодування інших витрат при настанні страхового випадку (витрати на збереження застрахованого майна під час або після настання страхового випадку; витрати на прискорення відновлення застрахованого майна; витрати на з’ясування обставин, причин та/або наслідків настання події, яка може бути визнана страховим випадком, розміру заподіяної шкоди; витрати, пов’язані з досудовим урегулюванням претензій та/або з розглядом судових справ у зв’язку із заподіянням шкоди потерпілій особі тощо), за згодою сторін можуть встановлюватися відповідні ліміти відповідальності на відшкодування таких витрат.

Розмір ліміту відповідальності та кількість випадків його застосування протягом дії договору страхування  визначається договором страхування.

Мінімальний та максимальний розміри лімітів відповідальності страховим продуктом не встановлені

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат
- Страхове відшкодування виплачується на підставі письмової заяви Страхувальника (його правонаступника або Вигодонабувача) і рішення Страховика про визнання випадку страховим (Страхового акту). 
- Страховик приймає рішення про визнання або невизнання випадку страховим протягом 10 (десяти) робочих днів з дня отримання письмової Заяви на виплату страхового відшкодування, документів, передбачених договором страхування, та сплачує страхове відшкодування протягом 10 (десяти) робочих днів після прийняття відповідного рішення. 
- Страховик має право відстрочити прийняття рішення про визнання або невизнання випадку страховим у випадках та на строк, передбачені договором страхування. 
- У разі настання страхового випадку, передбаченого договором страхування при страхуванні майна, страхове відшкодування перераховується на рахунок Страхувальника (Вигодонабувача) або на рахунок установи або особи, що здійснює (здійснювала, здійснюватиме) ремонт пошкодженого майна, вказаний в Заяві на виплату страхового відшкодування.
- У разі настання страхового випадку, передбаченого договором страхування при страхуванні відповідальності, виплата страхового відшкодування здійснюється Потерпілим особам або, у випадку їх смерті, спадкоємцям Потерпілих осіб згідно з чинним законодавством. У разі самостійної компенсації Страхувальником заподіяної шкоди Потерпілим особам (за письмовим погодженням зі Страховиком), виплата страхового відшкодування здійснюється Страхувальнику на підставі документів, які підтверджують факт та розміри здійснених виплат Потерпілим особам. За рішенням Страховика, виплата страхового відшкодування може здійснюватись шляхом оплати підприємствам, установам та організаціям, що надають послуги з ремонту пошкодженого майна, лікування Потерпілих осіб та інші послуги, пов'язані з відшкодуванням шкоди.
- У разі настання страхового випадку, передбаченого договором страхування при страхуванні перерви в господарській діяльності страхове відшкодування, що має бути сплачене за договором страхування, сплачується на рахунок Страхувальника (Вигодонабувача), що вказаний в Заяві на виплату страхового відшкодування, якщо інше не погоджено між Страховиком та Страхувальником (Вигодонабувачем).

Розрахунок розміру страхових виплат:
- У випадку викрадення або знищення (загибелі) майна – в розмірі дійсної  вартості майна на дату настання страхового випадку (або страхової суми, якщо страхова сума менша дійсної вартості майна) за вирахуванням франшизи, а також вартості залишків майна (при знищенні (загибелі) майна).
- Знищення (загибель) майна - випадок, коли витрати на відновлення майна дорівнюють дійсній вартості майна або її перебільшують. 
- При пошкодженні майна розмір страхового відшкодування дорівнює розміру збитку, визначеного в кошторисі вартості відновлення майна, (кошторис збитків) за вирахуванням франшизи, в межах страхової суми. 
- До кошторису збитків включаються: витрати на матеріали і запасні частини для ремонту (з урахуванням зносу на момент настання страхового випадку) та витрати на оплату робіт з ремонту, необхідні для відновлення майна до стану, у якому воно знаходилося безпосередньо перед настанням страхового випадку.
- Страхове відшкодування виплачується за вирахуванням сум, отриманих Страхувальником (Вигодонабувачем) від осіб, винних в заподіянні збитків, одержаного відшкодування від будь-яких інших третіх осіб та будь-яких компенсацій заподіяних збитків, в тому числі за будь-якими державними, місцевими чи іншими програмами.
- Якщо страхова сума складатиме лише частину від дійсної вартості майна на дату настання страхового випадку, то розмір страхового відшкодування буде зменшений пропорційно відношенню страхової суми до дійсної вартості майна.
- Якщо  страхове відшкодування сплачується в інший спосіб, ніж на рахунок установи або особи, що здійснює (здійснювала, здійснюватиме) ремонт пошкодженого майна, то з розміру страхового відшкодування вираховується податок на додану вартість.
-  Страховик відшкодовує підтверджені документально витрати  для запобігання настанню страхового випадку, ліквідації та/або зменшення наслідків страхового випадку та/або інші витрати, передбачені договором страхування у зв’язку з настанням страхового випадку, - в межах  ліміту відповідальності, передбаченого договором страхування.
- Розрахунок страхового відшкодування у випадку знищення (загибелі) та/або пошкодження майна внаслідок настання страхового випадку за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків» здійснюється в межах ліміту відповідальності за ризиком «Збитки внаслідок воєнних ризиків», передбаченого договором страхування.
Розмір шкоди Потерпілих осіб встановлюється:
1) На підставі заяви (вимоги, претензії) Потерпілої особи до Страхувальника або Страховика, підтвердженої документами компетентних органів, експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (для дітей - лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я), органів соціального забезпечення тощо, про причини, наслідки і обсяг заподіяної шкоди. 
2) Незалежними експертами/ оцінювачами при наявності спору щодо розміру збитку, що може бути вирішений шляхом переговорів Страховика, Страхувальника і Потерпілої особи між собою.
3) На підставі рішення суду, що набрало законної сили у разі подання Потерпілою особою судового позову до Страхувальника, за яким порушено судову справу.
- Розмір страхового відшкодування Потерпілій особі визначається відповідно до розміру шкоди, за вирахуванням франшизи по відповідному ризику, заборгованості по сплаті страхових платежів, сум, отриманих Страхувальником/ Вигодонабувачем від інших осіб, винних за рішенням суду в заподіянні шкоди. В будь-якому разі розмір страхового відшкодування не може перевищувати страхову суму та ліміти відповідальності, передбачені договором страхування
- При відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та здоров’ю Потерпілих осіб, сума страхового відшкодування визначається:
    Шкодою, заподіяною життю та здоров’ю Потерпілих осіб є витрати, пов’язані з лікуванням, з тимчасовою або стійкою втратою працездатності та зі смертю Потерпілої особи.
    Розмір шкоди у зв’язку з лікуванням Потерпілої особи визначається на підставі документально підтверджених відповідним закладом охорони здоров’я обґрунтованих витрат на розміщення, утримання, діагностику, лікування, медичне піклування та купівлю лікарських препаратів.
    Розмір шкоди, пов’язаної з тимчасовою або стійкою втратою працездатності Потерпілої особи визначається на підставі документально підтверджених сум неотриманого доходу за підтверджений відповідним закладом охорони здоров’я час втрати працездатності. Доходи оцінюються в таких розмірах:
1) для працюючої особи (особи, яка працює за трудовим договором) – неотримана середня заробітна плата, обчислена відповідно до норм законодавства України про працю;
2) для особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, - неотримані доходи, які обчислюються як різниця між доходом за попередній (до страхового випадку) календарний рік та доходом, отриманим у тому календарному році, коли особа була тимчасово непрацездатною;
3) для непрацюючої повнолітньої особи – допомога у розмірі, не меншому мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством.
Якщо особа була в зазначеному статусі менше вказаних розрахункових термінів, то до уваги береться середньо
Посилання на цю інформацію ви можете знайти тут

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.