Страхування відповідальності на об'єктах підвищеної небезпеки

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
+

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування є відповідальність за заподіяну шкоду потерпілій третій особі або її майну, навколишньому природному середовищу Страхувальником або іншою особою, відповідальність якої застрахована, внаслідок надзвичайних ситуацій під час користування (експлуатації) об'єкта підвищеної небезпеки.

+

Страхові ризики

відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю та/або майну Потерпілих осіб внаслідок наступних подій (надзвичайних ситуацій): пожежа, вибух, аварія на об'єкті підвищеної небезпеки, екологічно небезпечна аварія та надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, аварії, що становлять загрозу санітарному чи епідемічному здоров'ю населення

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту

Мінімальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності): Розмір страхової суми (ліміту відповідальності) в договорі страхування встановлюється за домовленістю сторін і не може становити для окремого об'єкта підвищеної небезпеки:  1 класу - менше ніж 5500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року укладання договору страхування відповідальності;  2 класу - менше ніж 4500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року укладання договору страхування відповідальності;  3 класу - менше ніж 3500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року укладання договору страхування відповідальності. Максимальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності) за страховим продуктом не встановлений.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний та максимальний розмір річного страхового тарифу становить від 0,01% до 20,00% від розміру страхової суми Страхова премія розраховується шляхом помноження страхової суми та страхового тарифу, визначеного за договором страхування для відповідного об’єкту страхування. Мінімальний та максимальний розмір страхової премії не встановлюється (залежить від погодженого сторонами розміру страхової суми).

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Мінімальний та максимальний розмір франшизи становить від 0,00 % до 1,00 % від страхової суми. Вид франшизи: безумовна (страхове відшкодування по кожному страховому випадку зменшується на розмір франшизи). Франшиза встановлюється за випадками заподіяння збитків майну Потерпілих осіб. За випадками заподіяння шкоди життю та здоров'ю Потерпілих осіб франшиза не встановлюється. Договором страхування за згодою сторін можуть бути передбачені різні розміри франшизи для різних об’єктів страхування.

+

Територія дії договору страхування

Територія дії договору страхування: територія розташування об’єкта підвищеної небезпеки на території України (за винятком: населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування, території АР Крим та м. Севастополь, тимчасово окупованих населених пунктів та територій ведення бойових дій).

+

Строк дії договору страхування

Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування - 1 (один) рік (365 або 366 календарних днів в залежності від кількості календарних днів у році).

+

Порядок вступу договору страхування в дію

Договір страхування набирає чинності: з дати, наступної за датою надходження страхової премії, або з дати початку строку дії договору страхування (за згодою сторін).

+

Період страхування

Періоди страхування встановлюються за договором страхування за кожним об'єктом страхування або за договором страхування за згодою сторін.

+

Обмеження страхування (за наявності)

Обмеження страхування: потерпілі особи, яким заподіяна шкода внаслідок надзвичайних ситуацій на об'єкті підвищеної небезпеки, перебували на об’єкті підвищеної небезпеки несанкціоновано Об’єктом страхування не може бути: - відповідальність, яка виникає внаслідок використання повітряного судна (уключаючи відповідальність перевізника), передбачена класом страхування 11. - відповідальність, яка виникає внаслідок використання водного судна (уключаючи відповідальність перевізника), передбачена класом страхування 12. - відповідальність, передбачена класом страхування 10. - відповідальність, яка виникає внаслідок використання повітряного судна (уключаючи відповідальність перевізника), передбачена класом страхування 11. - судові витрати, передбачені класом страхування 17. - відповідальність, яка виникає внаслідок використання залізничного транспорту. Об’єктом страхування не можуть бути: - непрямі збитки; моральна шкода.

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

- Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування. Настання події у період, за який не сплачений страховий платіж у розмірі та у строки, передбачені договором страхування, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування.

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції Страховика (за наявності), уключаючи терміни їх дії: Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

- Обрані Страхувальником умови Договору страхування: розмір страхової суми, розмір франшизи;

- Індивідуальні ознаки об’єкта страхування, необхідні для оцінки страхового ризику: клас небезпеки ОПН; найменування та хімічної назви небезпечної речовини у зв’язку з використанням якої об’єкт класифікується як ОПН; клас, підклас небезпечної речовини; кількість небезпечної речовини на ОПН; місцезнаходження ОПН (регіону розташування, адреси розташування, щільності навколишньої забудови, наявності/відсутності оточуючих об’єктів поруч з ОПН); загальної чисельності персоналу, що працює на ОПН.

- Інша інформація, що має істотне значення для оцінки страхового ризику: перелік основних технологічних процесів пов’язаних з небезпечною речовиною; ким здійснюється ремонтно-технічне та профілактичне обслуговування ОПН та кваліфікації обслуговуючого персоналу; наявність природних небезпек (сейсмічніть, повені, урагани тощо); системи протипожежної безпеки; системи охоронної сигналізації; інформація про попереднє страхування та збитковість за попередній період страхування; інформація про інші чинні договори страхування щодо об’єкту страхування.

- Інформація щодо потреб та вимог Страхувальника у страхуванні згідно з Заявою на страхування, наданою Страхувальником;

- Зміною обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику (визначення ймовірності та вірогідності настання страхового випадку та розміру можливих збитків), та/або інших обставин, що впливають на розмір страхової премії за Договором страхування, та/або істотно впливають на умови Договору страхування вважаються: зміна класу небезпеки ОПН; найменування та хімічної назви небезпечної речовини у зв’язку з використанням якої об’єкт класифікується як ОПН; класу, підкласу небезпечної речовини; кількості небезпечної речовини на ОПН; місцезнаходження ОПН (регіон розташування, адреса розташування, щільності навколишньої забудови, наявність/відсутність оточуючих об’єктів поруч з ОПН); загальна чисельність персоналу, що працює на ОПН тощо; наявність подвійного страхування, наявність страхових випадків при попередньому страхуванні в інших страховиків, про які не було письмово повідомлено при укладанні Договору страхування.

+

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію


Не є страховим випадком та Страховиком не здійснюється страхова виплата у разі якщо страховий випадок стався внаслідок:
- Будь-якого ядерного впливу, бактеріологічного, хімічного або радіоактивного забруднення, засобів та/або зброї.
- Військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій або введення надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, порушення вимог і розпоряджень органів влади і управління на період дії такого стану.
- Громадських заворушень, масових безладів, зібрань, мітингів, заворушень, збройних конфліктів, громадянської війни, революції, заколоту, повстання, страйку, путчу, війни, вторгнення, ворожих дій іноземного противника, стану облоги, військового перевороту, захоплення влади, локауту, диверсії, тероризму, мародерства або грабежів, викрадень, підпалу, підриву чи іншого незаконного заволодіння, знищення або пошкодження майна та/або вчинення кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи, що сталися за вказаних умов.
- Дії мін, бомб, будь-якої іншої військової зброї або техніки.
- Дій (бездіяльності) державних та/або місцевих органів або осіб цих органів.
- Діяльності Збройних Сил України, правоохоронних органів, інших підрозділів або формувань, створених в умовах військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій, служби та/або участі Застрахованої особи у вказаних органах, підрозділах, формуваннях або у здійсненні вказаної діяльності.
- Конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, знищення або пошкодження майна відповідно до вимог державних та/або місцевих органів влади.
- Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд.
- Опору представникові влади, правоохоронного органу, та інших суб’єктів, які мають відповідні права, самоправства, викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів та печаток.
- Діяльності будь-яких несанкціонованих органів, адміністрацій або влади.
- Протиправних дій третіх осіб або насильницьких дій, завданих в умовах нестабільного правопорядку, іншого негативного впливу в результаті зазначених подій;
- Заходів, прийнятих для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити будь-яку подію, що сталася за вказаних умов;
- Будь-яких дій, пов’язаних з вказаними подіями, якщо такі дії не сталися б за відсутності таких подій.
- Будь-яких з вказаних подій, якщо під час цих подій було неможливим надання/ своєчасне надання належної медичної допомоги або було неможливим проведення/ своєчасне проведення евакуації Застрахованої особи з території дії вказаних подій.

За договором страхування не відшкодовуються:
- Непрямі збитки (неодержані доходи, простій, перерва у виробництві, податки, штрафи, пені, інші (у тому числі адміністративні) санкції, визначені договором страхування чи законодавством України, упущена вигода).
- Моральна шкода.
- Шкода, заподіяна внаслідок перевезення, зберігання чи застосування вибухових пристроїв та/або речовин, вогнепальної зброї;
- Шкода, заподіяна власному майну Страхувальника або майну, що використовується Страхувальником на підставі договору оренди (лізингу);
- Шкода, визначена письмовою вимогою (претензією) Потерпілої особи, що визнана Страхувальником, але не погоджена Страховиком.
- Шкода, заподіяна Потерпілим особам, які несанкціоновано перебували на об`єкті підвищеної небезпеки.
Не підлягають страховому відшкодуванню:
- Претензії та позови по шкоді, що заподіяна Потерпілій особі внаслідок навмисних дій цієї Потерпілої особи.
- Претензії та позови по шкоді, що заподіяна з причин, про які Страхувальнику (Особі, відповідальність якої застрахована) було відомо до початку дії договору страхування.
- Претензії та позови по шкоді, що заподіяна Потерпілій особі, якщо Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) не були вжиті заходи для порятунку або збереження життя та здоров’я Потерпілих осіб, пошкодженого майна Потерпілих осіб без поважних на це причин.

Страховик не відшкодовує шкоду, заподіяну пошкодженням або знищенням:
- Злитків і виробів з дорогоцінних металів, коштовного та напівкоштовного каміння, біжутерії;
- Творів мистецтва, антикварних речей та витворів, медалей, музичних інструментів, тварин, предметів релігійного культу;
- Грошових знаків, дорожніх та банківських чеків, кредитних та обмінних карт, облігацій, засобів платежу або цінних паперів іншого роду.

Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є:
- Вчинення умисного кримінального правопорушення або навмисні дії Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована) або Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або самооборони.
- Подання Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) неправдивих відомостей під час укладення договору страхування або настання страхового випадку.
- Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем) відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла, в повному обсязі.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником (Особою, відповідальність якої застрахована) про настання страхового випадку без поважних причин, невиконання дій, які Страхувальник (Особа, відповідальність якої застрахована) повинен зробити в разі настання страхового випадку та інших обов’язків відповідно до умов договору страхування.
- Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяних збитків.
- Неповідомлення (несвоєчасне повідомлення) Страхувальником про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику.
- Відновлення Потерпілою особою пошкодженого майна до моменту огляду його Страховиком та/або експертом.
- Відсутність документів, необхідних для визнання випадку страховим та здійснення страхового відшкодування.
- Відмова Потерпілої особи від претензій до Страхувальника (Особи, відповідальність якої застрахована).
- Наявність Страхувальника (Вигодонабувача) в переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, та/або ненадання документів та відомостей для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, відповідно до умов, передбачених договором страхування.
- Подія сталася за межами території дії договору страхування.
- Подія сталася у період, за який не сплачений страховий платіж.
- Збитки не можуть бути віднесені до будь-якого зі страхових ризиків.
- Подія належить до переліку винятків зі страхових випадків.
- Підстави, встановлені законодавством.

Страхові суми (ліміти відповідальності) встановлюються для кожного ОПН (для кожного об’єкту страхування).
Страхова сума встановлюється в гривнях та є агрегатною (зменшується після виплати страхового відшкодування).

Умови здійснення страхового відшкодування:
- Страхове відшкодування виплачується на підставі письмової заяви Страхувальника (його правонаступника або Вигодонабувача) і рішення Страховика про визнання випадку страховим (Страхового акту).
- Страховик приймає рішення про визнання або невизнання випадку страховим протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня отримання письмової Заяви на виплату страхового відшкодування, документів, передбачених договором страхування, та сплачує страхове відшкодування протягом 3 (трьох) робочих днів після прийняття відповідного рішення.
- Страховик має право відстрочити прийняття рішення про визнання або невизнання випадку страховим у випадках та на строк, передбачені договором страхування.
- Виплата страхового відшкодування здійснюється Потерпілим особам або, у випадку їх смерті, спадкоємцям Потерпілих осіб згідно з чинним законодавством.
- У разі самостійної компенсації Страхувальником заподіяної шкоди Потерпілим особам (за письмовим погодженням зі Страховиком), виплата страхового відшкодування здійснюється Страхувальнику після надання документів, які підтверджують факт та розміри цих виплат Потерпілим особам.
- Виплата страхового відшкодування може здійснюватись шляхом оплати підприємствам, установам та організаціям, що надають послуги з ремонту пошкодженого майна, лікування Потерпілих осіб та інші послуги, пов`язані з відшкодуванням шкоди.

Порядок розрахунку та розмір страхового відшкодування:
- Розмір шкоди встановлюється:
1) На підставі заяви (вимоги, претензії) Потерпілої особи до Страхувальника або Страховика, підтвердженої документами компетентних органів, медико-соціальних експертних комісій (МСЕК, ЛКК), органів соціального забезпечення тощо, про причини, наслідки і обсяг заподіяної шкоди.
2) Незалежними експертами/ оцінювачами при наявності спору щодо розміру збитку, що може бути вирішений шляхом переговорів Страховика, Страхувальника і Потерпілої особи між собою.
3) На підставі рішення суду, що набрало законної сили у разі подання Потерпілою особою судового позову до Страхувальника, за яким порушено судову справу.
- Розмір страхового відшкодування визначається згідно з умовами договору страхування з урахуванням:
1) розміру страхової суми за договором страхування;
2) здійснених виплат страхових відшкодувань за договором страхування (крім випадків, коли Страхувальник відновив страхову суму);

При відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та здоров’ю однієї і кожної Потерпілої особи, сума страхового відшкодування визначається наступним чином:
 Розмір страхового відшкодування у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я Потерпілої особи, яке призвело до встановлення інвалідності, визначається в розмірі відшкодування, визначеному відповідно до Цивільного кодексу України, з урахуванням того, що: загальний мінімальний розмір страхової виплати одній Потерпілій особі становить 10 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, в якому настав страховий випадок; загальний максимальний розмір страхової виплати одній Потерпілій особі становить 150 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, в якому настав страховий випадок.
 Страхове відшкодування у зв`язку зі смертю Потерпілої особи здійснюється у розмірі, що встановлений статтею 1200 Цивільного кодексу України, кожній особі, яка має право на таке відшкодування, рівними частинами.
 Розмір страхового відшкодування утриманцям одного померлого за весь період їх отримання не може бути: меншим, ніж 15 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, у якому настав страховий випадок; більшим, ніж 150 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, установленому законом на 01 січня року, у якому настав страховий випадок.
 Страхове відшкодування у зв`язку з лікуванням Потерпілої особи визначається у розмірі обґрунтованих витрат, пов`язаних із доправленням, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням, протезуванням та реабілітацією такої особи у відповідному закладі охорони здоров`я, медичним піклуванням, лікуванням у домашніх умовах та придбанням лікарських засобів. Зазначені витрати та необхідність їх здійснення підтверджуються документально відповідним закладом охорони здоров`я.
 Якщо Страхувальником (Вигодонабувачем) не надано документи, що підтверджують розмір витрат, зазначених у договорі страхування, або їх документально підтверджений розмір є меншим, ніж мінімальний розмір, визначений відповідно до умов договору страхування, Страховик здійснює страхову виплату в мнімальному розмірі, визначеному в дог7оворі страхування.
 Мінімальний розмір страхового відшкодування у зв`язку з лікуванням Потерпілої особи становить 1/15 розміру мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, в якому настав страховий випадок, за кожний день лікування, але не більше ніж 20 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, в якому настав страховий випадок за весь час втрати працездатності (перебування на лікуванні). Загальний максимальний розмір страхового відшкодування на лікування однієї Потерпілої особи становить 150 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, у якому настав страховий випадок.
 Не підлягають відшкодуванню витрати на лікування захворювань, клінічних станів потерпілої третьої особи, які не мають клінічно вираженої картини перебігу, та не підтверджені відповідними документами закладів охорони здоров`я.
 Якщо внаслідок страхового випадку сталося ушкодження здоров`я Потерпілої особи й такій особі була здійснене страхове відшкодування, а в подальшому внаслідок цього страхового випадку такій Потерпілій особі була встановлена інвалідність (у тому числі зміна групи інвалідності на вищу) або протягом одного року після страхового випадку внаслідок цього страхового випадку настала смерть Потерпілої особи, страхове відшкодування здійснюється у розмірі, встановленому відповідно до Цивільного кодексу України та з урахуванням вимог договору страхування, за вирахуванням раніше здійсненого страхового відшкодування.
 Загальний розмір усіх здійснених страхових відшкодувань у разі завдання шкоди майну Потерпілих осіб не повинен перевищувати 20 відсотків страхової суми, встановленої для такого об`єкта підвищеної небезпеки у договорі страхування.
 Загальний розмір усіх здійснених страхових виплат у разі заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу не повинен перевищувати 30 відсотків страхової суми, встановленої для такого об`єкта підвищеної небезпеки відповідно до договору страхування
 Страхова виплата здійснюється Потерпілій особі (фізичній або юридичній особі, фізичній особі - підприємцю), правонаступнику (правонаступникам) чи спадкоємцю (спадкоємцям) Потерпілої особи, яка загинула (померла), не пізніше одного року після настання страхового випадку внаслідок такого страхового випадку, їх законним представникам або погодженим з ними особам, які здійснюють чи здійснили лікування або сплатили витрати на лікування такої потерпілої третьої особи, надають (надавали) послуги з ремонту / відновлення пошкодженого майна.
 Сумарний розмір страхових відшкодувань за договором страхування не може перевищувати розміру страхової суми за договором страхування, з урахуванням того, що Страховик зобов`язаний здійснити страхове відшкодування за всіма страховими випадками, що настали протягом строку дії договору страхування. При цьому грошова сума, у межах якої Страховик зобов`язаний здійснити виплату з настанням окремого страхового випадку, дорівнює відповідній страховій сумі, зменшеній на величину вже здійснених відповідних страхових відшкодувань за договором страхування.
 Договір страхування вважається виконаним і його дія припиняється з дати здійснення страхових відшкодувань, сума яких дорівнює розміру страхової суми за договором страхування.
 У разі якщо розмір страхового відшкодування за шкоду, заподіяну життю та здоров`ю або майну потерпілих третіх осіб, навколишньому природному середовищу внаслідок страхового випадку, з урахуванням обмеження страхової суми на одну Потерпілу особу перевищує встановлений розмір страхової суми за одним страховим випадком, розмір страхового відшкодування кожній Потерпілій особі пропорційно зменшується.
 У першу чергу здійснюється відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю Потерпілої особи, та витрат на її лікування. Відшкодування збитків, заподіяних майну фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців, здійснюється у другу чергу. Відшкодування збитків, заподіяних майну юридичних осіб, здійснюється у третю чергу. Відшкодування збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу, здійснюється в четверту чергу.
 Якщо винними у заподіянні шкоди крім Страхувальника є інші особи, то Страховик виплачує страхове відшкодування пропорційно ступеню вини Страхувальника, визначеної відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.

Посилання на цю інформацію ви можете знайти тут

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи або смерті Страхувальника - фізичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій Стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо Сторони не досягли згоди щодо зміни умов Договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений Сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.