Інклюзивні підрозділи 📍️ Карта відділень
Налаштування доступності Скинути
Розмір шрифту Аа Аа Аа
Колірна схема: Звичайна Біло-чорна Чорно-біла Бежева
Зробіть кілька простих кроків, і ми вже з вами на зв'язку!
1. Завантажте додаток WordCraft для свого пристрою та пройдіть реєстрацію.
2. Відскануйте QR-код через додаток WordCraft (відкривши «Налаштування»), і дзвінок з перекладачем та представником компанії почнеться автоматично.

Страхування водних суден

Діючі умови страхового продукту
Архів документів (для договорів страхування, укладених в попередні періоди)
+

Об’єкт страхування

- Морські судна, уключаючи додаткове обладнання до них, якщо страхування такого обладнання передбачено договором страхування; - Судна внутрішнього плавання, уключаючи додаткове обладнання до них, якщо страхування такого обладнання передбачено договором страхування; - Інші судна, ніж морські судна та судна внутрішнього плавання, уключаючи додаткове обладнання до них, якщо страхування такого обладнання передбачено договором страхування; - Інші самохідні чи несамохідні плавучі споруди, уключаючи додаткове обладнання до них, якщо страхування такого обладнання передбачено договором страхування.

+

Страхові ризики та обмеження страхування (за наявності)

Страхові ризики: • «З відповідальністю за втрату, загибель і пошкодження судна» • «З відповідальністю за втрату та загибель судна» • «З відповідальністю за пошкодження судна» При страхуванні за одним із вказаних варіантів страхового покриття відшкодовуються збитки, що виникли внаслідок причин, зазначених в договорі страхування з наступного переліку: • Небезпек, властивих морям, рікам, озерам і іншим судноплавним водним просторам (шторм, цунамі, посадка на мілину тощо). • Пожежі, вибуху. • Контакту з наземними засобами перевезення, доком, устаткуванням або установками в гавані. • Контакту з іншими засобами водного транспорту або іншими предметами та об’єктами, що знаходилися у воді. • Аварій при навантаженні, розвантаженні або переміщенні вантажу або палива. • Контакту з літаками, вертольотами, іншими пілотованими літальними об'єктами або предметами, що випадають із них. • Протиправних дій третіх осіб. • Стихійних явищ. • Інших випадкових, раптових та непередбачуваних подій, передбачених договором страхування (крім винятків зі страхових випадків та обмежень страхування, передбачених договором страхування). Договором страхування за згодою сторін також може бути передбачене страхове покриття: • Воєнних та пов'язані з ними ризиків та/або ризиків, пов’язаних з піратством, на умовах, визначених в Застереженнях/положеннях, передбачених договором страхування. • Недбалості, некомпетентності або помилки капітана, старшого керуючого складу або осіб, що мають кваліфікацію по керуванню судами та регулюванню курсу водних судів. • Недбалості, некомпетентності або помилки ремонтників або фрахтувальників, за умови, що ці ремонтники або фрахтувальники не є Страхувальниками за договором страхування. • Баратрії з боку капітана, старшого керуючого складу або екіпажу.

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (лімітів відповідальності) не встановлені. Страхова сума за договором страхування може встановлюватися відповідно до заявленої Страхувальником: - дійсної (ринкової) вартості/ оціночної вартості об’єкта страхування, - балансової вартості об’єкта страхування, - відновної вартості (вартості відтворення) об’єкта страхування. Страхова сума за договором страхування встановлюється в межах дійсної вартості об’єкта страхування. Страхова сума встановлюється за договором страхування за кожним об’єктом страхування. Страхова сума встановлюється в національній валюті України або в іноземній валюті за домовленістю сторін. Якщо здійснена виплата страхового відшкодування, відповідальність Страховика зменшується на розмір виплаченого відшкодування (агрегатна страхова сума).

+

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний та максимальний розміри річного страхового тарифу: від 0,01% до 30% від страхової суми, визначеної договором страхування для об’єкта страхування. Страхова премія розраховується шляхом помноження страхової суми та страхового тарифу, визначеного за договором страхування для відповідного об’єкту страхування. Мінімальний та максимальний розмір страхової премії не встановлюється (залежить від погодженого сторонами розміру страхової суми).

+

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Вид франшизи: безумовна (страхове відшкодування по кожному страховому випадку зменшується на розмір франшизи). Мінімальний та максимальний розмір франшизи становить: від 0,00 % до 50,00 % від страхової суми, визначеної договором страхування для об’єкта страхування. Франшиза встановлюється у відсотках від страхової суми по об’єктам страхування або в абсолютному розмірі (за погодженням сторін). Договором страхування за згодою сторін можуть бути передбачені різні розміри франшизи для різних об’єктів страхування. Договором страхування за згодою сторін можуть встановлюватись різні розміри франшизи за страховими ризиками та/або страховими випадками, групами страхових ризиків та/або страхових випадків.

+

Територія дії договору страхування

Територія дії договору страхування (територія страхування):  під час експлуатації Судна - район плавання і межі, припустимі вимогами класу, якому відповідає застраховане Судно, що визначені договором страхування, але завжди в межах обмежень Застереження про територіальні обмеження (Institute Warranties (Cl.26 1/7/76) та обмежень дійсного класу Судна.  під час зберігання Судна - місце зберігання (відстою) Судна, визначене договором страхування, виключаючи території, на яких страхове покриття не діє, згідно з переліком, передбаченим договором страхування. Страховий захист за договором страхування не діє на території:  АР Крим та м. Севастополь;  зон проведення операції об’єднаних сил, військових дій (незалежно від того, оголошена війна чи ні), районів дії терористичних актів та/або ведення антитерористичних операцій, тимчасово окупованих територій та населених пунктів, на територіях яких органи державної влади не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, згідно з переліком, встановленим законодавством;  зон з оголошеним надзвичайним положенням та зони збройних конфліктів;  Російської Федерації, Республіки Білорусь;  території Грузії: Абхазії;  Турецької Республіки Північного Кіпру;  Демократичної Республіки Конго, Джибуті, Еритреї, Ємену, Іраку, Ірану, Камеруну, Корейської Народно-Демократичної Республіки, Кот-Д’Івуар (берег Слонової Кістки), Ліберії, Лівану, Лівії, Нігерії, Південного Судану, Сирії, Сомалі, Судану, Сьєрра-Леоне.

+

Строк дії договору страхування

Мінімальний та максимальний строк дії договору страхування не встановлені. Договір страхування може бути укладений на строк від 1-го до 365-ти або 366-ти календарних днів (в залежності від кількості календарних днів у році) або на інший строк за згодою сторін.

+

Порядок вступу договору страхування в дію

Договір страхування набирає чинності: з дати, наступної за датою надходження страхової премії, або з моменту сплати страхової премії, або з дати початку строку дії договору страхування (за погодженням сторін).

+

Період страхування

Періоди страхування встановлюються за договором страхування за згодою сторін в межах строку дії договору страхування. Страховий захист за договором страхування діє протягом періоду(-ів) страхування, визначеного(-их) в договорі страхування.

+

Обмеження страхування

Об’єктом страхування не можуть бути (якщо інше не передбачено договором страхування за згодою сторін):  Судна, які на дату укладання договору страхування не мають дійсного класифікаційного свідоцтва або свідоцтва про придатність судна до плавання.  Судна, щодо яких наявний судовий спір та/або на які накладений арешт.  Судна, які підлягають конфіскації на підставі рішення суду, яке набрало законної сили.  Судна, які експлуатуються за призначенням іншим, ніж передбачено заводською конструкцією, технічними умовами (інструкцією по експлуатації).  Судна, які мають значні пошкодження і корозію.  Судна, які є музейними експонатами, незалежно від їх технічного стану.  Судна, які використовуються збройними силами та/або правоохоронними органами.  Судна, які використовуються для військових потреб/ задоволення потреб будь-яких військових формувань в умовах правового режиму воєнного стану. Обмеження страхування: • Участь Судна в перегонах або швидкісних випробуваннях, встановлення рекордів, навчання керуванню Судном, або участь Судна в будь-яких випробуваннях, пов’язаних із цим, якщо інше не передбачено договором страхування за згодою сторін. • Використання Судна для військових потреб/ задоволення потреб будь-яких військових формувань в умовах правового режиму воєнного стану. • Використанням Судна у комерційних цілях, якщо інше не передбачено договором страхування за згодою сторін.

+

Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

• Обрані Страхувальником умови договору страхування: страхова сума; перелік страхових ризиків; розмір франшизи; строк дії договору страхування та періоду (періодів) страхування; умови сплати страхової премії. • Індивідуальні ознаки об’єкта страхування, необхідні для оцінки страхового ризику: тип судна, марка/модель судна, вартість, строк експлуатації (рік випуску/побудови), дата останнього капітального ремонту, клас регістру, конструкція, розміри, прапор, країна/приналежність судна, особливості (характер) використання, умови зберігання та режим експлуатації. • Інша інформація, що має істотне значення для оцінки страхового ризику: екіпаж судна та його досвід, керуюча компанія, характеристика вантажів, що перевозяться (для вантажних водних суден), географія та район експлуатації, інформація про місце зберігання (місце швартовки/ відстою), наявність протипожежних систем, наявність систем охорони, відомості про організації, що здійснюють технічний контроль та обслуговування судна, відомості про Класифікаційне товариство судна, передання судна в заставу, лізинг, оренду, прокат або інше платне використання, наявність судового спору щодо судна (якщо такі є або були) та/або накладення арешту на водне судно (якщо такі є або були), інформація про попереднє страхування та збитковість за попередній період страхування, інформація про інші чинні договори страхування щодо об’єкту страхування. Інформація щодо потреб та вимог Страхувальника у страхуванні згідно з заявою на страхування, наданою Страхувальником.

+

Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, включаючи посилання на таку інформацію

До укладення договору страхування споживачу необхідно ознайомитися з інформацією: • про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, • ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, • порядком розрахунку та умовами здійснення страхових виплат.
Посилання на цю інформацію ви можете знайти тут

+

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

 Несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування.  Настання події у період, за який не сплачений страховий платіж у розмірі та у строки, передбачені договором страхування, є підставою для відмови Страховика у виплаті страхового відшкодування.  Несплата Страхувальником чергової частини страхової премії у встановлений договором страхування строк (у разі сплати страхової премії частинами) є підставою дострокового припинення дії договору страхування та втрати ним чинності (на умовах, передбачених договором страхування).

+

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими. Договір страхування може укладатися як додатковий до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, якщо судно є предметом застави, лізингу, іншого платного використання, і якщо це передбачено договором страхування. При цьому, страховий продукт не пропонується разом із супутнім/додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору. Страховик не є стороною вказаних договорів і на нього не поширюються права та обов’язки сторін, передбачені вказаними договорами.

+

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Знижки на страховий продукт не передбачені. Акційні пропозиції відсутні.

+

Порядок та умови надання послуг

До укладення договору страхування Страховик (страховий посередник) на підставі отриманої від клієнта інформації з’ясовує потреби та вимоги клієнта у страхуванні. З цією метою клієнту пропонується заповнити заяву на страхування за встановленою Страховиком формою. Якщо клієнту потрібна індивідуальна консультація, Страховик (страховий посередник) на запит клієнта надає таку індивідуальну консультацію. Така індивідуальна консультація надається безоплатно. Перед укладенням договору страхування Страховик (страховий посередник) забезпечує клієнта доступною та вичерпною інформацією про страховий продукт, про страховика та страхового посередника (якщо страховий продукт реалізується через страхового посередника). Договір страхування укладається в письмовій формі. Договір страхування може оформлюватись у паперовій формі або у формі електронного документа.

+

Вартість, ціна/тарифи, розмір плати (проценти, винагороди) по страховому продукту

За договором страхування Страхувальник сплачує страхову премію. Будь-які інші платежі, крім страхової премії (проценти, винагороди тощо), договором страхування не передбачені. Страхова премія розраховується на підставі інформації, що надається Страхувальником при укладенні договору страхування. Страхова премія розраховується в межах мінімального та максимального розміру страхової премії та/або страхового тарифу, що вказані вище для цього страхового продукту.

+

Загальна сума витрат, у тому числі зборів, платежів та інших витрат, які повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги, включно з податками, а якщо конкретний розмір не може бути визначений - порядок визначення таких витрат

При укладенні договору страхування Страхувальник сплачує виключно страхову премію, передбачену договором страхування. Згідно з п.п. 165.1.27. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов: а) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі: - дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором; - викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя; - в разі страхового випадку - факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця); б) під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій); в) під час страхування цивільної відповідальності сума страхового відшкодування не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), яка визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати; У разі дотримання вищезазначених умов будь-які податки і збори за рахунок страхувальника в результаті отримання ним фінансової послуги сплаті не підлягають.

+

Наявність у споживача права відмови від договору, права розірвання, припинення договору, права дострокового виконання договору, а також порядок та наслідки реалізації таких прав

Дія договору страхування припиняється та договір страхування втрачає чинність за згодою сторін такого договору страхування, а також у разі:  закінчення строку дії договору страхування;  виконання Страховиком всіх зобов’язань перед Страхувальником;  несплати/несвоєчасної сплати чергової частини страхової премії;  ліквідації Страховика, ліквідації Страхувальника - юридичної особи (крім випадків, передбачених Законом України «Про страхування»);  набрання законної сили рішенням суду про визнання договору страхування недійсним;  в інших випадках, передбачених законодавством України та договором страхування. - Про намір достроково припинити дію договору страхування будь-яка сторона повідомляє іншу сторону у письмовій (електронній) формі не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника або Страховика через невиконання Страхувальником умов договору страхування, Страховик повертає сплачену страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування. - У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страховика або за ініціативою Страхувальника через порушення Страховиком умов договору страхування, Страхувальнику повертається повністю сплачена ним страхова премія. - Витрати, пов’язані безпосередньо з укладенням і виконанням договору страхування, вираховуються у розмірі, що відповідає частці таких витрат, зазначеній у договорі страхування. - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати припинення дії договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем. - Якщо при достроковому припиненні дії договору страхування залишилися неврегульовані страхові випадки, Страховик повертає страхову премію (її частину) після врегулювання таких випадків. - Якщо Страхувальника включено до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні та/або інші санкції, то повернення страхової премії (її частини) відбувається після виключення Страхувальника з такого переліку. - Сплачена страхова премія не повертається у разі дострокового припинення дії договору страхування у зв’язку з виконанням Страховиком зобов’язань перед Страхувальником у повному обсязі. Страхувальник має право протягом 30 календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від договору страхування без пояснення причин (якщо строк дії договору страхування більше 30 календарних днів і за договором страхування відсутні повідомлення про настання подій, що мають ознаки страхового випадку). - Сплачену страхову премію (її частину) Страховик повертає протягом 10 робочих днів з дати отримання повідомлення Страхувальника про відмову від договору страхування на банківський рахунок Страхувальника або у інший спосіб за допомогою платіжних систем.

+

Порядок внесення змін до договору страхування

Договором страхування не передбачається зміна його умов в односторонньому порядку. Внесення змін до договору страхування здійснюється за взаємною письмовою згодою сторін. Зміни оформлюються шляхом укладання додаткових договорів/ додаткових угод до договору страхування. Сторона, яка вважає за необхідне змінити умови договору страхування, надсилає пропозицію про це іншій стороні згідно з умовами договору страхування. Якщо сторони не досягли згоди щодо зміни умов договору страхування, він продовжує діяти на погоджених в ньому умовах або може бути достроково припинений сторонами.

+

Можливість та порядок розгляду скарг та позасудового врегулювання спорів

ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», при наданні страхових послуг Споживачам, дотримується всіх нормативно-правових актів у сфері захисту прав споживачів, є небайдужим до прав своїх Споживачів та зацікавлене у вирішенні поставлених споживачами питань. Також, ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» вважає за потрібне на кожному етапі розгляду звернень повідомляти Споживачів про їх права, та про те, що ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" здійснює розгляд звернень (пропозицій, зауважень, заяв, скарг) клієнтів (юридичних та фізичних осіб) відповідно до норм чинного законодавства України та затвердженого в ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» Порядку взаємодії із Споживачами та роботи зі зверненнями (всі канали надходження). Клієнт має право особисто або через уповноважену на це іншу особу подавати (надсилати) до ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» звернення, що стосуються діяльності ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» та/або його працівників. Споживачі мають вільний доступ до інформації про страхові послуги, що розміщена на сайті ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» за посиланням: https://arsenal-ic.ua/, а також у місцях надання послуг. Будь-які питання що виникли у клієнта вирішуються: 1) У досудовому порядку шляхом усного або письмового звернення, яке надсилається на адресу електронної пошти: [email protected], надсилається або подається безпосередньо за адресою місцезнаходження: 03056, Україна, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 154, або надається за номером телефону 0-800-60-44-53. З метою захисту прав Страхувальника, як Споживача страхової послуги, для розгляду заяв, зауважень, пропозицій та скарг ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» створено відповідну компетентну комісію, що знаходиться за адресою: 03056 м. Київ , вул. Борщагівська, 154, тел. 0-800-60-44-53, [email protected]. Розгляд вищевказаних звернень, які повинні бути подані у письмовому вигляді, здійснюється у порядку та строки, передбачені Законами України «Про захист прав споживачів» та «Про звернення громадян». 2) Якщо Споживач не погоджується з рішенням, прийнятим за його зверненням/скаргою/претензією, він може оскаржити таке рішення шляхом звернення до Регулятора - через офіційне Інтернет- представництво Національного банку https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection. Адреса: 01601, Київ, вул. Інститутська, 9, тел. 0 800 505 240, адреса для листування: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601, адреса для подання письмових звернень громадян: вул. Інститутська, 11-б, м. Київ-8, 01601, Email: [email protected], сайт: https://bank.gov.ua/. 3) Також, в окремих спірних випадках, вирішення питання може відбуватись у судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Усі спори, які виникають між Страхувальником та Страховиком, по укладеним договорам страхування, вирішуються шляхом переговорів, а у разі недосягнення згоди - у порядку, встановленому чинним законодавством України.

+

Наявність гарантійних фондів чи компенсаційних схем, що застосовуються відповідно до законодавства

У ПРАТ «СК «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ» наявний гарантійний фонд, компенсаційні схеми відсутні.