Не підлягають страховому відшкодуванню:
- Шкода, визначена письмовою вимогою (претензією) третьої особи, що визнана Страхувальником, але не погоджена Страховиком.
- Претензії та позови по шкоді, що заподіяна потерпілій особі внаслідок навмисних дій цієї потерпілої особи.
- Претензії та позови по шкоді, що заподіяна з причин, про які Страхувальнику було відомо до початку дії договору страхування.
- Претензії та позови по шкоді, яка заподіяна внаслідок подій, що відбулися до початку або протягом дії договору з причин, що виникли до набрання ним чинності.
- Непрямі збитки (неодержані доходи, простій, перерва у виробництві, податки, штрафи, пені, суми та відсотки за кредитними зобов’язаннями тощо), моральна шкода.
Не визнаються страховими випадками за договором страхування збитки, що виникли внаслідок або прямо чи опосередковано пов’язані з:
- Впливом комп’ютерного вірусу, шкідливої програми чи коду, небажаних електронних повідомлень (спам), неправомірним втручанням до електронної мережі, несанкціонованим доступом в систему, фактичною або прогнозованою відмовою, збоєм чи несправністю будь-якого комп’ютера, електронного приладу, компонента, системи, програмного забезпечення або вбудованої програми, помилкою мережі; а також збитки, що виникли через: втрату, витік, пошкодження, спотворення, несанкціоноване використання, зменшення або зміну функціональності чи працездатності комп’ютерної системи, техніки, програмного забезпечення, даних, інформаційних баз, носіїв інформації, мікрочіпів, інтегрованих мереж або подібних пристроїв в комп’ютерному та/або іншому устаткуванні чи обладнанні.
- Інфекційною хворобою (включно з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та COVID19) або загрозою (фактичною чи передбачуваною) інфекційної хвороби (включно з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та COVID19), незалежно від будь-якої іншої причини чи події, що сприяє цьому одночасно або в будь-якій іншій послідовності.
Страховик не відшкодовує збитки та витрати, що виникли внаслідок:
- Будь-якого ядерного впливу, бактеріологічного, хімічного або радіоактивного забруднення, засобів та/або зброї.
- Військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій або введення надзвичайного, особливого чи військового (воєнного) стану, порушення Страхувальником вимог і розпоряджень органів влади і управління на період дії такого стану.
- Громадських заворушень, масових безладів, зібрань, мітингів, заворушень, збройних конфліктів, громадянської війни, революції, заколоту, повстання, страйку, путчу, війни, вторгнення, ворожих дій іноземного противника, стану облоги, військового перевороту, захоплення влади, локауту, диверсії, тероризму, мародерства або грабежів, викрадень, підпалу, підриву чи іншого незаконного заволодіння, знищення або пошкодження вантажів, що сталися за вказаних умов.
- Дії мін, бомб, будь-якої іншої військової зброї або техніки.
- Дій (бездіяльності) державних та/або місцевих органів або осіб цих органів.
- Діяльності Збройних Сил України, правоохоронних органів, інших підрозділів або формувань, створених в умовах військових/антитерористичних операцій/ заходів/ дій.
- Конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, знищення або пошкодження вантажів відповідно до вимог державних та/або місцевих органів влади.
- Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства, захоплення державних або громадських будівель чи споруд.
- Опору представникові влади, правоохоронного органу, та інших суб’єктів, які мають відповідні права, самоправства, викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів та печаток.
- Діяльності будь-яких несанкціонованих органів, адміністрацій або влади.
- Протиправних дій третіх осіб або насильницьких дій, завданих в умовах нестабільного правопорядку, іншого негативного впливу в результаті зазначених подій;
- Заходів, прийнятих для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити будь-яку подію, що сталася за вказаних умов;
- Будь-яких дій, пов’язаних з вказаними подіями, якщо такі дії не сталися б за відсутності таких подій.
Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є:
- Навмисні дії Страхувальника (Вигодонабувача), спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями.
- Вчинення Страхувальником (Вигодонабувачем) умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку.
- Подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку, або про причини та/або обставини страхового випадку, або у разі надання неправдивих відомостей по фактам, що стосуються страхового випадку або причин та/або обставин його настання.
- Одержання Страхувальником (Вигодонабувачем) відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла, в повному обсязі.
- Несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяних збитків.
- Створення Страховикові перешкод у встановленні факту, причин та/або обставин настання страхового випадку та/або розміру заподіяних збитків.
- Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Страхувальником Страховика про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику (визначення ймовірності та вірогідності настання страхового випадку та розміру можливих збитків), та/або інших обставин, що впливають на розмір страхової премії за договором страхування, та/або істотно впливають на умови договору страхування.
- Відсутність (частково або повністю) документів, необхідних для визнання випадку страховим та здійснення страхового відшкодування, визначених договором страхування.
- Відмова потерпілої особи від претензій до Страхувальника.
- Настання події за межами території дії договору страхування.
- Настання події у період, за який не сплачений страховий платіж у розмірі та у строки, передбачені договором страхування.
- Наявність Страхувальника/Вигодонабувача у переліку осіб, пов`язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, або до нього запроваджені санкції Ради національної безпеки і оборони України у вигляді блокування активів чи зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, або він є особою, пов’язаною з державою-агресором відповідно до законодавства України та/або неможливість виконання зобов’язань на його користь передбачена законодавством України.
- Ненадання документів та відомостей, які необхідні Страховику для його належної перевірки, ідентифікації та верифікації, або для підтвердження усунення підстав, що призвели до встановлення Страхувальнику високого/неприйнятно високого рівня ризику легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом/фінансування тероризму.
- Виникнення збитків, які за своїми ознаками не можуть бути віднесені до страхового ризику, вказаного в договорі страхування.
- Наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування.
Наявність інших підстав, встановлених законодавством.
- За договором страхування ліміти відповідальності не встановлюються.
Мінімальний та максимальний розміри лімітів відповідальності страховим продуктом не встановлені.
Умови здійснення страхових виплат:
- Страхове відшкодування виплачується на підставі письмової заяви Страхувальника (його правонаступника або Вигодонабувача) і рішення Страховика про визнання випадку страховим (Страхового акту).
- Страховик приймає рішення про визнання або невизнання випадку страховим протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня отримання письмової Заяви на виплату страхового відшкодування, документів та речей, передбачених договором страхування, та сплачує страхове відшкодування протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів після прийняття відповідного рішення.
- Страховик має право відстрочити прийняття рішення про визнання або невизнання випадку страховим у випадках та на строк, передбачені договором страхування.
Порядок розрахунку та розмір страхового відшкодування:
- Розмір шкоди, заподіяної потерпілій особі встановлюється:
На підставі рішення суду, що набрало законної сили - у разі подання потерпілою особою судового позову до Страхувальника, за яким порушено судову справу.
Страховиком - на підставі заяви (вимоги, претензії) потерпілої особи до Страхувальника або Страховика, яка містить довідки, рахунки та інші документи, що підтверджують розмір заподіяного збитку, а також матеріалів і висновків уповноваженої Страховиком особи, Компетентних органів тощо, про причини, наслідки і обсяг заподіяної шкоди.
Незалежними експертами/ оцінювачами - за згодою Страховика, Страхувальника і потерпілої особи при наявності спору між Страхувальником і потерпілою особою, що може бути вирішений шляхом переговорів Страховика, Страхувальника і потерпілої особи між собою. Витрати на проведення незалежної експертизи покриваються особою, яка вимагала її проведення, з подальшим відшкодуванням їй цих витрат згідно з чинним законодавством.
- Розмір страхового відшкодування визначається згідно з умовами, викладеними вище (встановлення розміру шкоди), з урахуванням:
розміру страхової суми за договором страхування;
здійснених виплат страхових відшкодувань за договором страхування (крім випадків, коли Страхувальник відновив страхову суму за договором страхування);
сума страхового відшкодування дорівнює розміру збитків за вирахуванням встановленої договором страхування франшизи, заборгованості по сплаті страхових платежів, сум, отриманих Страхувальником від третіх осіб, винних за рішенням суду в завданні збитків, якщо таке рішення було прийнято до моменту виплати страхового відшкодування.
- Сумарний розмір страхових відшкодувань за договором страхування не може перевищувати розміру страхової суми за договором страхування.
- Якщо за договором страхування здійснена виплата страхового відшкодування, то договір страхування зберігає чинність до закінчення строку його дії. При цьому страхова сума за договором страхування зменшується на суму здійснених виплат страхових відшкодувань.
- Якщо внаслідок настання одного страхового випадку є декілька потерпілих осіб, загальна сума страхового відшкодування, що сплачується усім потерпілим особам, розраховується у межах страхової суми за договором страхування.
- У разі, коли загальний розмір шкоди, заподіяної потерпілим особам, за одним страховим випадком перевищує страхову суму за договором страхування розмір страхового відшкодування кожній потерпілій особі зменшується пропорційно до співвідношення страхової суми за договором страхування і розрахованої суми страхових відшкодувань для всіх потерпілих осіб.
- Якщо винними у завданні шкоди, крім Страхувальника є інші особи, то Страховик виплачує страхове відшкодування пропорційно ступеню вини Страхувальника, визначеної відповідно до рішення суду.
- Якщо на момент виплати страхового відшкодування Страхувальник має заборгованість по сплаті страхового платежу, то із суми страхового відшкодування Страховик утримує несплачену частину страхового платежу.
Страхувальник або Вигодонабувач зобов`язані повернути Страховику отримане страхове відшкодування (або його відповідну частину), якщо виявиться така обставина, що за законом цілком або частково позбавляє Страхувальника або Вигодонабувача права на страхове відшкодування, протягом 10 (десяти) робочих днів з дати виявлення такої обставини, але не пізніше 10 (десяти) робочих днів з моменту отримання вимоги Страховика
Посилання на цю інформацію ви можете знайти тут