Відмінності національного посвідчення водія від міжнародного

09.02.2023
Відмінності національного посвідчення водія від міжнародного

Подорож до іншої країнисвоєю машиною має набагато більше переваг, ніж недоліків. Тому невипадково зкожним роком збільшується кількість людей, які виїжджають до інших країн длявідпочинку чи відрядження по роботі. У цій статті ми розповімо, які документипотрібно підготувати водієві для поїздки.

Особливостіта відмінності документів

Припідготовці до автоподорожі важливо не забути один суттєвий момент: якщо вонапланується в країну, де діє Женевська конвенція про дорожній рух, обов'язковопотрібно заздалегідь подбати про оформлення міжнародних прав, що підтверджуютьуміння водити. Цей документ (IDP — International Driving Permit) буде потрібнийу таких країнах: США, Австралія, Індія, Японія та ще 41. За бажанням актуальнийперелік можна знайти в інтернеті.

Водночасє досить широкий список країн, де визнають українські документи водія, крімтого, в них діють стандартизовані правила пересування дорогами та єдині знаки,що зафіксовано в конвенції, підписаній у Відні.

Дотого ж національне посвідчення водіямає містити, крім основних персональних даних, інформацію про дату видачі правта час закінчення їх терміну дії. Також на пластиковій картці з текстом трьомамовами (українською, англійською та частиною — французькою) вказується, якакатегорія присвоєна, аналогічно із зазначенням часу початку та закінченнятерміну дії кожної групи крові водія.

Всіці вимоги дотримані в українських правах водія, які були видані після01.04.2021. З таким документом можна спокійно планувати виїзд за кордон тавпевнено почуватися за кермом в інших країнах.

Міжнародне посвідчення водія маєвигляд паперової книжки, видається за спеціальним запитом найчастіше терміномна три роки. Важливо зауважити, що вона без українських прав не діє.


Чиобов'язково обмінювати «старе» національне посвідчення водія на нове

Цимпитанням слід спантеличитися водіям, які отримали посвідчення до 01.04.2021 р.У документах «старого» зразка не вказувався термін закінчення його дії(нагадаємо, ця цифра становить 30 років). Якщо водій має саме такі права, топеред поїздкою в іншу країну варто обміняти їх. Особливо це важливо, якщопланується орендувати машину за кордоном. Йдеться про посвідчення такихформатів:

•радянського зразка (видавали до 1993 р.);

•«ламіноване» (період видачі -1993-2011 рр.);

•"пластикове" (почали видавати після 29.03.2011 р.).

Усівони дійсні на території України, але перед подорожжю до інших країн варто їхобміняти на «оновлений пластик». Зробити це можна, просто подавши заяву наобмін у Сервісному центрі МВС або через мобільний додаток «Дія».


Якоформити міжнародне посвідчення

Щоботримати такий документ у вигляді книжечки, потрібно зібрати необхідні паперита з ними звернутися до найближчого Сервісного центру МВС чи зробити це через«Дію». Для цього знадобляться:

•національні права та їх копія;

•паспорт громадянина України, а також закордонний паспорт;

•фотографії розміром 3,5х4,5 см, роздруковані на матовому папері;

• квитанція про оплату.

Національнепосвідчення водія після перевірки відразу повертають власнику, втім, як іпаспорти. А за 5 днів буде готовий новий документ. У цьому додаткова перевірказнань, тест чи іспит не проводяться.

Трапляютьсявипадки, коли водієві не видадуть права міжнародного зразка. Це станеться, якщолюдина позбавлена прав на управління транспортним засобом або перебуває врозшуку. Відмова також буде, якщо надані:

•«права», які перебувають у розшуку;

•підробка замість оригінального посвідчення;

•документ із терміном дії, що минув.

Відмовлятьу видачі міжнародного посвідчення також у тому випадку, коли надані дані невідповідають дійсності.


Чизамінюють посвідчення одне одного

Як вУкраїні, так і в інших країнах національнепосвідчення водія та міжнародне підтверджують право на водіння. Головнимсеред цих двох документів є перший. Другий варіант (книжечка) дійсний лише заумови спільного використання. У нашій країні їзда тільки з МВУприрівнюватиметься до переміщення без прав із відповідними наслідками.

Якавартість отримання міжнародного посвідчення

Вартістьпотрібно дізнаватися безпосередньо при зверненні до сервісного центру. Останнімчасом не потрібно багато коштів, оскільки діє правило, що потрібно платититільки за бланк. Під час подання заяви на обмін через «Дію» така послугабезкоштовна.

Останні публікації
про все