Особливості страховки ОСЦПВ для пенсіонерів у 2023 р.

5 хв. 10 лютого 2023
Особливості страховки ОСЦПВ для пенсіонерів у 2023 р.

Кожна цивілізована держава прагне того, щоб зробити життя своїх громадян кращим. Здебільшого це стосується особливих категорій українців. У нашій країні до них належать пенсіонери, учасники бойових дій, люди з інвалідністю та інші. У цій публікації ми розглянемо, чи можна оформити на пільгових умовах страховий поліс ОСЦПВ у 2023 році.

Які існують пільги щодо ОСЦПВ для пенсіонерів

В Україні пільги щодо ОСЦПВ для пенсіонерів та ветеранів праці держава передбачила у вигляді знижки при оформленні цього обов'язкового автострахування. Щоб придбати автоцивілку даним категоріям громадян, достатньо заплатити 50% вартості договору. Водночас, виплата компенсації, якщо трапиться аварія, передбачена в повному обсязі.

При цьому важливо уточнити, що пенсіонер є таким самим учасником руху, як і решта водіїв, і повинен суворо дотримуватися ПДР.

Слід також врахувати, що пільговик не зможе придбати страховку із 50% знижкою для сторонньої особи. Ця опція доступна лише для самих пенсіонерів. Зазначимо, що при оформленні страхового поліса ОСЦПВ у режимі онлайн пільговим категоріям громадян потрібно буде підтвердити свої права на знижку. Це можна зробити, якщо завантажити скан-копію основного документа, що підтверджує право на пільги, — пенсійне посвідчення.

На підставі полісу, придбаного зі знижкою, водій має повні права на компенсації для постраждалих учасників ДТП. Спосіб оформлення не впливає на максимальний розмір страхової виплати, він буде таким самим, як і для всіх інших водіїв: до 160 тис. грн як компенсація матеріальних збитків і до 320 тисяч на відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю учасників дорожньо-транспортної пригоди .

 

 

Критерії отримання пільги

Автострахування для пенсіонерів можна оформити на пільгових умовах тільки в тому випадку, якщо будуть дотримані такі вимоги:

• необхідно, щоб транспортний засіб належав самому пенсіонеру;

• керувати машиною він повинен особисто або перебувати в автомобілі, у випадку нездатності самостійно керувати

• знижка на автострахування надається лише технічно справних автомобілів з об'ємом двигуна трохи більше 2500 куб. див.

Також пільгове оформлення поліса можливе лише у тому випадку, якщо транспортний засіб не використовується як таксі або для комерційних перевезень вантажів. Слід звернути увагу на те, що страхування здійснюється за місцем реєстрації автовласника, а не машини.

Щодо термінів дії пільгової страховки на автомобіль для пенсіонерів уточнюємо, що такий поліс оформляється щорічно. У страховому договорі вказується ціна з урахуванням знижки та людина оплачує лише 50%.

Для оформлення договору потрібні такі документи:

• ідентифікаційний код;

• пенсійне посвідчення;

реєстраційні документи на автомобіль.

Цього буде достатньо здебільшого, щоб оформити пільгову страховку.

Перш ніж купити поліс, потрібно уважно вивчити пропозиції від кількох страхових компаній. Такий підхід дозволить вибрати найвигідніший варіант.

Чому можуть відмовити у пільгах

Іноді при покупці ОСЦПВ пільги пенсіонерам можуть бути недоступними, і в оформленні такої страховки мають право відмовити. Так буває у таких випадках:

• клієнт надав неповний пакет документів;

• об'єм двигуна перевищує допустимі норми для страховок зі знижкою;

• пенсіонер вирішив застрахувати вантажний автомобіль, причіп, автобус;

• надано неправдиві документи.

 

 

Ми сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам скористатися пільгами при оформленні страхових договорів ОСЦПВ у 2023 році та отримати компенсацію по автоцивілці в повному обсязі.

Останні новини та статті