Чи потрібно страхувати квартиру при здачі в оренду

11.05.2022
Чи потрібно страхувати квартиру при здачі в оренду

У нашійкраїні багато людей здають квартири в оренду, отримуючи при цьому непоганігроші. Деякі так розширюють свій бізнес, купуючи житло біля метро(найзатребуваніший варіант) і після ремонту здають квартирантам. На першийпогляд, відмінний варіант - один раз вклався, і потім просто отримуй прибуток іне морочися. Але не все так просто і райдужно. Непоодинокими є випадки, колимешканці після заселення псують оздоблення в квартирі, топлять сусідів знизутощо. Статистика прямо вказує — з такими проблемами стикається майже кожендругий орендодавець. Тому, щобуникнути ймовірних проблем, господарі страхують своє житло самі або пропонують це зробити квартирантам.

Від чого страхувати квартиру перед здаваннямв оренду?

Такий підхідмає свої плюси:

● дозволяєзахиститися від псування чи знищення майна;

● ненадійнінаймачі виявляться відразу - швидше за все, вони відмовляться страхувати житло,що знімається;

● квартирантибудуть акуратніше ставитись до майна.

Зрозуміло,що ці плюси стануть такими, якщо придбати страховку у надійній компанії. Томудо вибору останньої слід поставитися максимально відповідально.

Передбачити,наскільки акуратно квартиронаймачі ставитимуться до довіреного ним майна тастежитимуть за справністю комунікацій, складно. Найчастіше власники житластрахують його від пожежі, вибуху газу, від наслідків стихійного лиха (буря,повінь, землетрус, затоплення тощо). За бажання до договору можна включити і ризики аварії систем життєзабезпеченнябудинку (водопроводу, опалення), протиправних дій третіх осіб (пограбування, крадіжка), а також відповідальністьперед третіми особами. Останнє допоможе у разі, якщо орендарі забудуть вимкнутикран та затоплять сусідів знизу.

Страховікомпанії мають тарифи на страхуваннянерухомості. При цьому обов'язково враховуються спеціальні коефіцієнти, щодопомагають реально оцінити страховіризики. Це може бути рік побудови будинку, якість будівельних матеріалівтощо.

Якщостанеться страховий випадок,компанія виплачуватиме компенсацію власнику житла. А от якщо він настав з виниквартирантів, після виплати компенсації страховиквисуне їм регресний позов для відшкодування своїх витрат.


Як формується вартість страховки?

Страхуваннянерухомості у нашій країні має свої особливості. Так, якщо всі компанії безпроблем візьмуться страхувати квартиру або будинок, в якому живуть самігосподарі, то мало хто з них застрахує житло, що здається в оренду. Менеджеристрахових пояснюють це тим, що дуже великі можливі ризики. Господарі ставлятьсядо свого майна дбайливо, а ось квартирантдалеко не завжди. Тому настання страхового випадку можливе з більшою часткоюймовірності.

Якщостраховики все ж таки беруться за роботу, то збільшують вартість полісаприблизно на 10%. Спроба застрахувати квартиру, яку здають у найм, як таку, деживуть виключно господарі, не вдасться. Такі дії будуть розцінені якшахрайство, і жодної компенсації не буде. Сховати інформацію про те, що квартира здається, не вийде. Дляоформлення договору страховий агент має оцінити об'єкт, у процесі якого вінпоспілкується із сусідами.

Простішеоформити страховку без огляду (так зване експрес-страхування), хоча страховівиплати за цим пакетом будуть трохи меншими. У такому разі ціна полісу назвичайне житло та орендоване приблизно однакова.

Страхуванняз оглядом, а також з описом всіх речей, що знаходяться в квартирі, що здається,буде коштувати дорожче. Фінальна ціна залежатиме від вартості ремонту житла,майна, поверховості, сусідів знизу та зверху, наявності консьєржа, стануводопроводу та каналізації, наявності сигналізації тощо.

Якщомайбутні квартиранти викликають сумніви, краще застрахувати все цінне майно у квартирі. До договору невключають захист коштовностей, антикваріату, речей особистого користування. Якприклад можна навести таку інформацію. Якщо ціна нерухомості $100 тис., то страховка на рік за нульової франшизикоштуватиме близько $350–450.

Зменшитивартість страховки можна за допомогою збільшення франшизи або зменшеннякількості страхових ризиків. Водночас не потрібно гнатися за надто низькоюціною — буде надто багато винятків для компенсації.


Мінуси страхування квартири перед здаванням

За всіхсвоїх плюсів страхування житла, в якому житимуть квартиранти, має також імінуси. Один недолік ми вже називали – ціна. Якщо страхувати квартиру на повнувартість, послуга коштуватиме досить дорого. Крім того, страховка не врятує відкрадіжки побутової техніки, електроніки квартирантами, якщо вони зробили цетихо, без злому.

Ще одним мінусомє обов'язкове укладання договору оренди, що влаштовує далеко не всіх власниківжитла, що здається. Також для оформлення страховки необхідно запроситиоцінювача, послуги якого потрібно буде сплатити.

І головнийнедолік — компанія не відшкодовуватиме збитків, пов'язаних із природним зносомнерухомості. Якщо квартиронаймачі трохи пошкодили зроблений ремонт, це не будестраховим випадком.


Як оформити страхування квартири?

Найчастішевласник оформляє страховку на себе. Винаймачі квартири прописуються в полісітільки в тому випадку, якщо вони самі його оплачують. Тоді в ньому вказуютьсядані їхніх паспортів. При оформленні страховки в компаніях зазвичай вимагаютьзавірений нотаріусом договір оренди. І тоді виникають проблеми. Справа в тому,що незважаючи на всі переваги наявності документів про оренду, переважнакількість власників квартир не оформлюють папери нотаріально. Головна причинацього – небажання платити податки. Тому такі господарі не зможуть застрахуватисвою нерухомість. Винятком є ​​власники елітної нерухомості — їм є що втрачати.

Останнімчасом податкова дедалі більше цікавиться таким бізнесом. Можливо, мине ще трохичасу, і всі власники житла, що здається в оренду, укладатимуть договори зісвоїми постояльцями. І ось тоді страхування стане дуже поширеним, тому цеєдиний спосіб зменшити ризики пошкодження свого майна орендарями. Аджестраховий договір включається опис речей, що у квартирі, і навіть прописуєтьсявідповідальність квартиронаймачів у разі його псування чи зникнення.

Останні публікації
про все