Які країни входять до системи «Зелена карта»
«Зелена карта» – страхування громадянськоївідповідальності за кордоном
Усі водії України чудово знають про те, що собоюпредставляє обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності. Йогоназивають ОСАЦВ (або просто «автоцивілка»). Має на увазі відшкодуванняматеріальних збитків, заподіяних третій особі під час ДТП. Але аваріїтрапляються і за кордоном. З огляду на цю обставину багатьох водіїв цікавитьпитання, які країни входятьдо системи «Зелена карта».
Йдеться про аналог ОСАЦВ. Документ є актуальним, якщовнаслідок ДТП громадянином України, який перебуває за кордоном, завдано шкодимайну, здоров'ю або життю третіх осіб. Поліс дієвиключно тоді, коли автомобіль зареєстрований у системі "Зелена карта", в якувходить держава, де мав місцеінцидент.
Де можна отримати страховку
Станом на 2022 рік, окрім України, учасникамиєвропейської програми «Зелена карта» є 48 держав.Серед них – Франція, Болгарія, Бельгія, Ліхтенштейн, Австрія, Азербайджан,Фінляндія, Албанія, Хорватія, Німеччина, Іспанія, Данія, Латвія, Естонія,Литва, Люксембург, Кіпр, Швейцарія, Словаччина, Туреччина, Швеція, Румунія,Португалія, Нідерланди , Норвегія, Чорногорія, Македонія, Італія, Ісландія,Ірландія, Боснія та Герцеговина, Великобританія, Польща, Словенія і т.д.
Варто взяти до уваги, що до Європейської системи «Зелена карта» входять Ізраїльта Марокко – країни, що належатьвідповідно до Азії та Африки.
Якробиться виплата
"Зелена карта" дійсна виключно за кордоном.Виплата адресується суворо третім особам, які постраждали від дійстрахувальника, майну чи здоров'ю яких завдано шкоди. Зі свого боку, поліс не відшкодовує:
· збитки автомобілю, особистим речам та іншому майну страхувальника, винногоу ДТП;
· компенсацію здоров'ю страхувальника через ДТП;
· пошкодження вантажу, що перевозився на транспортному засобі застрахованого;
· збитки навколишньому середовищу.
Протедля винуватця інциденту не все безнадійно. Для покриття зазначених витратутримувачу полісу «Зелена карта» необхідно паралельно придбати інші видистраховок.
Сумакомпенсації лімітована. Вона встановлюється законодавством держави, в якійсталася ДТП. Якщо розмір шкоди третій особі перевищує даний ліміт, власнику полісу «Зелена карта» доведетьсясплачувати витрати, що залишилися, з власної кишені. Оскільки ви не громадянинкраїни, де сталася ДТП, безпосереднім відшкодуванням збитків займаєтьсяспеціальне бюро «Зелена карта».
Якщо,перебуваючи за кордоном, керували автомобілем у нетверезому стані таспровокували ДТП, використання поліса може спричинити проблеми. Справа в тому,що якщо в державі, де стався інцидент, за керування у п'яному виглядіпередбачена кримінальна відповідальність, то ви можете бути притягнуті до неї.
Слідкуйтеза термінами. Важливо, щоб час дії поліса перекривав період перебуваннястрахувальника в країні, де сталася ДТП. Інакше документ втрачає чинність. Щободержати виплату, доведеться оформлювати нову страховку. ДТП, скоєне післязакінчення терміну дії «Зеленої картки», ніхто не визнає страховим випадком.Також при купівлі поліса цього формату не передбачено франшизи.
Яквиглядає «Зелена карта»
Поліснадійно захищений від підробок. Паперовий бланк повинен бути обов'язковозеленого кольору. З лівого боку передбачено поле, у якому зазначається початокдії страхового договору та його закінчення. Праворуч відзначається код країни,де документ було видано, а також його серія та номер. Міститься інформація протранспортний засіб страхувальника:
●категорія;
●марка;
●номерний знак.
Наголошуєтьсякраїна, де належить використовувати документ. "Зелена карта" обов'язково захищається від підробокунікальним водяним знаком.
Якоформити поліс у потрібну країну
Отримати «Зелену карту» ви зможете лише у страховій компанії, яка є членом Моторного(транспортного) бюро України – скорочено ця організація позначається МТСБУ. Дотакої відноситься "Арсенал Страхування".
При співпраці з цією компанією ви маєте можливістьоформити не тільки паперовий, а й електронний поліс «Зелена карта». Якщо виоберете такий формат, дані документа заносяться до бази МТСБУ. Поліс отримуєунікальний код. Електронна версія «Зеленої карти» полегшує перевіркусправжності страховки, прискорює прийняття рішень про відшкодування.
У компанії «Арсенал Страхування» комплекс послуг, порядокроботи, ставлення до клієнтів повністю відповідають європейським стандартам. Цевагомі причини, через які за отриманням «Зеленої карти» варто звертатися саметуди. До показників, що вказують на високий авторитет компанії, належать:
● великий досвід на страховому ринку України (понад 15років);
● широка клієнтська база;
● відмінна репутація (згідно з рейтингом Insuranceорганізація входить до топ-5).
Команда «Арсенал Страхування» дотримується своїхзобов'язань, про це свідчить обсяг виплат – до 3 млн грн щодня. Причому процесвідшкодування збитків займає у середньому 5 днів.
Досвідчені співробітники ознайомлять вас із законамикраїни, в якій плануєте оформити поліс. Це законодавчі нюанси щодо водіїв таособливості правил дорожнього руху. Від них отримаєте не тільки попереднюконсультацію з питань, що вас цікавлять, але і всебічну підтримку, якщостраховий випадок все-таки настав.
Висновок
Пам'ятайте, що автомобільні аварії ніким ніколи неплануються. Вони відбуваються раптово, але їх наслідки часто трагічні. Візьмемояк приклад відшкодування збитків третім особам. Це дуже дороге зобов'язання, щочасто залишає людей у катастрофічній фінансовій ситуації, коли провідновлення власного авто немає й мови.
Щоб уникнути цих витрат, і потрібна «Зелена карта»,оформлена в чесній компанії, і такою є «Арсенал Страхування», що підтвердятьдесятки тисяч клієнтів. Оформіть електронний поліс «Зелена карта», щобпочуватися впевненіше! Уникайте аварійних ситуацій, але якщо це не вдалося,досвідчені страховики прийдуть вам на допомогу.