Як перевірити поліс ОСЦПВ на справжність

25.10.2022
Як перевірити поліс ОСЦПВ на справжність

Способи визначення справжності страхового поліса ОСЦПВ

Поліс обов'язкового автострахування цивільної відповідальності (ОСЦПВ, автоцивілка) пом'якшує фінансові наслідки для сторони, винної у ДТП. За його наявності всі витрати на виплати потерпілому в аварії бере на себе страхова компанія. Документ оформляється у МТСБУ(Моторне Транспортне Страхове Бюро України), і, згідно із законодавством, він має бути у кожного автовласника. У процесі розглядів завжди потрібно перевірити поліс ОСЦПВ, що належить як винній стороні, так і постраждалій.

В чому може бути проблема

Необхідність процедури перевірки поліса ОСЦПВ є логічною. Справа в тому, що на практиці трапляються спроби підробити цей документ. Пояснюється це тим, що, з одного боку, деякі недобросовісні автовласники не бажають платити за оформлення страховки, а з іншого боку – розраховують на всі переваги автоцивілки.

Якщо після відшкодування збитків з'ясовується факт, що поліс ОСЦПВ має сумнівне походження, це тягне за собою довготривалі судові розгляди. Для особи, винної у підробці, авантюра ризикує закінчитися великими неприємностями, щонайменше пов'язані з фінансовими витратами.

Де перевірити дію поліса ОСЦПВ

Законодавством України не передбачено суворих місць для встановлення справжності полісу автоцивілки. Це можна робити у відділенні поліції, офісі страхової компанії та навіть удома. Для виконання цієї процедури достатньо мати вихід до інтернету. Паперовий поліс повинен містити низку зовнішніх ознак, що вказують на його справжність. Їх можна перевірити навіть на місці події. До таких показників відносяться:

● серійний номер;

● QR-код та код страховика;

● водяні знаки на документі;

● друк страхової компанії;

● «Рукописний» підпис людей, які видали документ.

Зверніть увагу і на бланк ОСЦПВ. Це не повинен бути листочок, надрукований на принтері.

Другим важливим моментом є інформаційна складова. На бланку мають бути представлені реквізити компанії, термін дії договору, страхова сума, розмір франшизи. Вказуються також інформація про транспортний засіб та його власника. Однак, навіть якщо всі зовнішні ознаки говорять про справжність документа, необхідно провести більш ретельний аналіз.

 

Як перевірити поліс страхування ОСЦПВ за номером авто

 

 

Щоб переконатися в справжності поліса автоцивілки, орієнтуючись на державний номер автомобіля, необхідно виконати прості кроки:

 

1. Зайти на сайт МТСБУ.

2. Знайти два розділи. Перший – «Шукати за номером автомобіля», а другий – «Шукати за номером ТЗ».

3. Ввести номер автомобіля у спеціально призначені для цього поля. Майте на увазі, що дані вносяться як поєднання буквених та цифрових символів, тире при цьому опускаються.

 

Якщо поліс ОСЦПВ придбано заздалегідь, доцільно внести і дату початку його дії. Результатом пошуку може стати невелика затримка! Можливо, що після запиту на моніторі висвітиться кілька варіантів. Однак не варто цього побоюватись. Просто буває так, що один державний номер присвоюється кільком транспортним засобам, але різних типів, наприклад, вантажному автомобілю та легковому, які експлуатуються незалежно один від одного. Але таке трапляється не завжди, і такі накладки не можна назвати закономірністю.

 

Як перевірити поліс ОСЦПВ за серійним номером

 

Ситуацію автовласникам спрощує перевірка автоцивілки за серійним номером. Такий спосіб зручно реалізувати власникам електронного страхування. Порядок дій відрізняється від попереднього прикладу. Ви заходите на МТСБУ, там знаходите розділ «Перевірка автоцивілки» та функцію «Пошук за номером».

 

Далі вводьте серійний номер поліса за тим же принципом, що й державний номер автомобіля без додаткових знаків. Якщо документ є справжнім, він відразу висвічується в базі.

 

Перевага оформлення ОСЦПВ онлайн

 

Страховий ринок, як і будь-яка інша галузь, пов'язана з фінансами, є досить ризикованою сферою. Власники паперових полісів автоцивілки теж потрапляють до групи ризику. Недосвідченим у сфері страхового законодавства автомобілістам легко стати жертвами шахраїв, які, наприклад, можуть продати зіпсований чи застарілий бланк. До певного часу це непомітно, але може проявитися і мати неприємні наслідки саме тоді, коли відбувається страховий випадок. Подібних ризиків немає, якщо ви вирішите оформити поліс ОСЦПВ онлайн.

 

На підготовку паперового документа йде багато часу. Це з механізмом реєстрації даних, яка прив'язана до дат.

 

Оформлення електронного поліса ОСЦПВ виконується дуже швидко, і дані одразу реєструються на сайті МТСБУ. Такий документ неможливо втратити, забути чи зіпсувати. Звичайно, шахраї не зможуть з ним провести будь-які протизаконні маніпуляції.

 

Якщо необхідно, ви легко відправите документ до іншого міста або навіть за кордон, при цьому жодних грошей на цю процедуру не витратите. Якщо страховий випадок відбувається, і потрібна перевірка поліса ОСЦПВ, ви її моментально проведете, використовуючи серійний номер.

Останні публікації
про все