В Україні ввели нові умови ліцензування фінансових та страхових послуг

15.12.2016
В Україні ввели нові умови ліцензування фінансових та страхових послуг

10 грудня Кабінет Міністрів України затвердив нові Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності щодо надання фінансових послуг.

Нові вимоги поширюються на наступні види діяльності: надання гарантій і порук, довірчого управління фінансовими активами, фінансового лізингу, факторингу, залучення фінансових активів із зобов'язанням повернення, надання коштів у позику, страхування, адміністрування недержавних пенсійних фондів, придбання товарів у групах, управління майном для фінансування будівництва або здійснення операцій з нерухомістю.

Що це означає? Ліцензування даних видів діяльності не лише дасть змогу зробити вищезазначені види діяльності більш прозорими і уникнути неправомірних фінансових маніпуляцій, а й очистить ринок від шахрайських компаній.

Як було раніше? Приміром, якщо раніше Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з вагомих на те причин могла анулювати ліцензію страхової компанії, то страховик міг подати «скаргу» регулятору в Державну Фіскальну Службу і отримати блокування такого рішення. Відтепер рішення Нацкомфінпослуг діє на рівні з усіма іншими регуляторами ринку.

Нова ліцензія видається на необмежений термін. Отримати її можна протягом 10 днів від моменту подання заявки. Вартуватиме така ліцензія одну мінімальну заробітну платню.

«Прийняття цієї постанови – це ще один крок вперед на зустріч розвитку сфери фінансів нашої держави. Зараз відбувається процес консолідації, як з боку державного апарату, так і з боку найсильніших страхових компаній країни, навколо ідеї побудови дійсно прозорого ринку, зміцнення та створення раціональної конкурентоспроможності між компаніями та очищення ринку від дрібних недобросовісних організацій», - прокоментував ці важливі зміни Сергій Авдєєв, Голова Правління СК «Арсенал Страхування».

Компанії, у яких наявні ліцензії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, повинні перевести свою юридичну діяльність відповідно до нових вимог. На це відведено Законом 2 місяці з дати опублікування постанови.

СК «Арсенал Страхування» (www.arsenal-strahovanie.com) – компанія №1 на національному ринку серед страховиків з українським капіталом. Щодня компанія здійснює страхових виплат на суму понад 1 млн грн. Середній термін виплат з масових збитків не перевищує 5-ти робочих днів.

Останні публікації
про все