В Україні неймовірно зросла кількість викрадення автомобілів

4 хв. 17 червня 2016
В Україні неймовірно зросла кількість викрадення автомобілів

За підсумками попереднього року, за словами прес-секретаря МВС Артема Шевченка, кількість крадіжок автотранспорту на території України зросла на третину (без врахування Криму, Донецької і Луганської областей). Результати поточного 2016 року також невтішні, тільки за перший квартал зафіксовано 2,6 тисяч викрадень. Якщо порівнювати це з даними за аналогічний період минулого року, то це на 20% більше.

Першість по кількості скоєних крадіжок «очолює» столиця. Майже 2000 автомобілів було викрадено в Києві за попередній рік. Таке число б’є усі рекорди викрадень серед міст України.

Де найбільша кількість авто крадіжок?

  • Дніпропетровська область (1138)
  • Одеська (1122),
  • Донецька (842) і
  • Київська (827).

Найменше число крадіжок спостерігається в Закарпатській, Запорізькій, Тернопільській та Чернівецькій областях, причиною цього є відносно менша кількість транспортних засобів.

Які марки є найпопулярнішими серед крадіїв?

Найчастіше викрадають автомобілі марки ВАЗ. За даними українського автомобільного ресурсу mashyna.com.ua, лише за 2015 рік було викрадено понад 2,8 тисячі таких машин. Як правило, їх викрадають для здачі на металобрухт. Приваблюють викрадачів також Toyota (724 викрадень), Mercedes (362), BMW (229), Mitsubishi (222), Honda (213), Lexus (203) і Audi (93).

Викрадачі «елітних» автомобілів

З викраденням елітних автомобілів ситуація дещо складніша. Переважно в цих випадках зловмисники діють не поодиноко, а цілими злочинними угрупуваннями, з метою подальшого перепродажу автомобілів за межі країни. Такі злочини добре продумані і викрити їх досить важко.

А де ж компенсація?

На жаль, розкриття справ по викраденню автомобілів правоохоронцями дуже низьке. Наприклад, в Києві понад 90% власників викрадених автомобілів залишаються ні з чим, так як впроваджені кримінальні справи закривають через відсутність доказів. В Одеській області не знаходять 77,8% викрадених авто, в Київській — 75,8%, в Дніпропетровській — 71,7%, Сумській — 69,6%, Полтавській — 69,5%.

Як подбати про безпеку свого автомобіля?

За словами начальника поліції Києва Андрія Крищенка, кількість викрадень транспортних засобів різних класів тільки зростає. Він наголошує на тому, що є багато способів кращого захисту та безпеки свого автомобіля: ставити автомобілі на стоянки, що охороняються, встановлювати додаткові системи захисту, застраховувати від ризику викрадення.

СК «Арсенал Страхування» пропонує своїм клієнтам оформлення полісу КАСКО – страхування вашого автомобіля від непередбачуваних ризиків, які можуть виникнути у процесі експлуатації автомобіля, в тому числі і викрадення. Поліс КАСКО покриває такі випадки:

  • незаконне заволодіння транспортним засобом шляхом крадіжки, грабежу, розбійного нападу, незалежно від розташування транспортного засобу − в будь-який час, в будь-якому місці;
  • будь-яке пошкодження або знищення транспортного засобу, його окремих частин або додаткового обладнання внаслідок ДТП, протиправних дій третіх осіб, стихійного лиха, пожежі, вибуху, падіння на транспортний засіб сторонніх предметів та ін.

СК «Арсенал Страхування» пропонує різні варіанти страхування транспортних засобів. Обирайте поліс на ваш вибір і будьте спокійними, що ваше авто під надійною вартою.

Вам може бути цікаво:

Останні новини та статті