Туристичне страхування – необхідність?

26.10.2022
Туристичне страхування – необхідність?

Подорожі (увсіх їхніх проявах) давно перекочували з категорії розкішного виду дозвілля врозряд повсякденного та доступного багатьом рядового проведення часу. Кожен,хто хоч раз залишав межі своєї країни, має досвід використання страховогополіса. Враховуючи той факт, що форм страхування та компаній, що надаютьподібні послуги, так само багато, як і видів відпочинку, самостійно підібративідповідний тип страховки стає завданням нелегким.

Перш ніжприступати до вибору полісу, необхідно розуміти:

· кудиви збираєтеся вирушити (договір шенгенського формату не підходить для подорожейза межами Європи);

· наякий термін (тижнева страховка обійдеться набагато дешевше за місячну);

· начому плануєте подорожувати (літак, автобус, поїзд). Якщо в якості автомобіля вивиберете власне авто, страховкаповинна бути і на нього;

· чибудуть з вами діти або тварини (у цьому випадкунеобхідно, щоб дія поліса поширювалася і на них).

Крімвищезгаданих пунктів, варто враховувати ще кілька факторів, що впливають націну та тип страхування. Це вік та стан здоров'я власника поліса (від цьогофактора залежатиме максимальний ліміт, який покриє компанія) та пакет послуг,прописаних у договорі.

Що покривають поліси для туризму?

Плануючи відпочинок зістандартним пакетом послуг, ви можете розраховувати на наданнястоматологічної/медичної/невідкладної допомоги та компенсацію ліків у межахзазначеного у договорі лімітукоштів. По суті, стандартний пакет – це звичайне медичне страхування, що діє за кордоном.

У разі використання оптимального пакету до перерахованих вище послугдодадуться компенсації за запізненняабо скасування рейсу, витрати на житло та транспорт у разі затримки в країніперебування. За екстреної потребиможливий оперативний трансфер до країни проживання. Існують додаткові видистрахування, що відшкодовують збиткищодо втрати документів та послуг адвоката.

Що не покриває страховка для мандрівок?


Передпокупкою будь-якого поліса слід переконатися, що прописані в ньому умови тапакет послуг, що надаються, належним чином відповідають призначенню татривалості вашої подорожі. Наприклад, будучи спортсменом та отримавши під часзмагань травму, клієнту не варторозраховувати на компенсацію згідно з туристичним договором, оскільки цей типстрахування не відповідає роду ваших занять за кордоном. Ці ж умови поширюютьсяі тих, хто планує у період відпустки повноцінно працювати. У подібних ситуаціяхвся відповідальність за наслідкиподій лежить на клієнті, який уклавневідповідний договір. Для таких випадків існують спеціальні поліси, яківключають весь перелік ваших активностей на період дії угоди зі страховою.

Утуристичних договорах є низка обмежень і правил, у разі порушення якихймовірність отримання страхових виплат неможлива. Це стосується:

· наданняпослуг у сфері краси, операцій, що коригують зовнішність (підтяжки шкіри,ліпосакції, пересадки волосся, видалення родимок та пігментних плям тощо);

· лікуванняхвороб, на які мандрівник страждав до поїздки за кордон;

· використанняпослуг стоматолога не у вигляді екстреної допомоги, а у формі стандартнихпроцедур;

· отриманнякаліцтв і травм під час перебування у алкогольному чи наркотичному сп'яніння;

· покупкипрофілактичних, лікарських препаратів, не викликаних гострою життєвоюнеобхідністю;

· вагітнихжінок, які не мають спеціалізованого виду страховки та бажають отримати компенсаціювідповідно до полісу для туристів;

· витрат,які не були попередньо узгоджені зі страховою компанією в період укладання тапідписання договору.

Слід мати наувазі, що всі витрати, що мають побутовий, медичний, туристичний характер і невідповідають прописаним компенсаційним умовам, можуть бути відкинуті страховоюкомпанією та покладені на клієнта. Головне — розуміти наступне: де б ви не булиі з якими б труднощами не зіткнулися, перш ніж робити будь-яку дію, слідзвернутися за номером, вказаним у страховій, за консультацією для уникненняпроблем приїзду.

Найчастіші питання, які можуть виникнути при виборістраховки.

Вигідніше купувати кількакороткочасних страховок протягом року чи повноцінну річну?

Слідрозуміти, скільки днів ви маєте намір пробути за кордоном протягом року іскільки країн плануєте відвідати. Якщо ваша подорож триватиме не менше трьохмісяців (з постійною релокацією по Європі та світу), придбання річної страховкизаощадить вам значну кількість коштіві часу. Якщо ваші подорожі обмежаться літньою відпусткою в Туреччині, топокупки короткочасного поліса для конкретної поїздки буде більш ніж достатньо.

Чи є сенс витрачатися на оптимальнустраховку, якщо стандартна дешевша?

Якщо вас підчас поїздки хвилює лише питання здоров'я, то стандартної медичної страховкицілком достатньо. Якщо подорож буде включати ряд пересадок з дорогими квитками,море багажу з цінними речами та броні номерів у різних частинах світу, тооптимальний пакет допоможе з отриманням компенсацій через скасування рейсів, втратбагажу або документів та повернення коштів за відкликану бронь в готелі .

Яку страхову компанію вибрати?

Після тогояк ви визначитеся з пакетом послуг, що підходять для вашої подорожі, незациклюйтесь на одній пропозиції, постарайтеся розглянути їх якомога більше.Звертайте увагу на ціну, рейтинг компаній та відгуки клієнтів. Подібнінескладні маніпуляції мінімізують ймовірність зіткнення з несумліннимиагентствами та дозволять заощадити багато коштів, часу та нервів.

Останні публікації
про все