Спецвипуск: все, що ви хотіли знати про «Автоцивілку»

10 хв. 29 березня 2017
Спецвипуск: все, що ви хотіли знати про «Автоцивілку»

Кожен водій, сідаючи за кермо свого автомобіля, повинен чітко усвідомлювати, що він несе відповідальність не лише за своє життя, а й за життя пасажирів, пішоходів та інших учасників дорожнього руху. Тому для уникнення проблем у разі непередбачуваних подій потрібно, щоб ваша цивільно-правова відповідальність перед третіми особами була застрахована. Ми радимо підійти до цього питання з відповідальністю, адже від того наскільки ви володієте інформацією та яку страхову компанію оберете в якості свого гаранта, залежить ваш подальший спокій. На жаль, в Україні власники автомобілів часто керуються не якістю та гарантіями сервісу, а мінімальною ціною на оформлення «Автоцивілки». Тому пізніше, коли справа доходить до виплати відшкодувань, можуть з’явитися неприємності.

Що таке Автоцивілка (ОСЦПВ)?

Відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», власники транспортних засобів зобов'язані застрахувати свою цивільно-правову відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю або майну третіх осіб, потерпілих унаслідок дорожньо-транспортного випадку. Важливим є те, що страхуванню підлягає не автомобіль, а відповідальність власника транспортного засобу перед можливими потерпілими. Враховуючи той факт, що щодня на дорогах стається близько 400 дорожньо-транспортних пригод, «Автоцивільна» відповідальність має соціальну мету – захист інтересів потерпілих.

Для чого мені Автоцивілка?

Якщо ДТП трапляється з вашої вини, то поліс ОСЦПВ покриває необхідні фінансові витрати. При оформленні страховки в СК «Арсенал Страхування», збиток за пошкодження іншого автомобіля, чужого майна, дорожніх знаків або навіть витрати на лікування постраждалих відшкодує наша страхова компанія.

Що саме страхує Автоцивілка?

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) гарантує захист лише в тому випадку, коли ви є винуватцем ДТП. Відповідно, страховий поліс покриває матеріальну шкоду, заподіяну чужому транспортному засобу. Якщо ж винуватець ДТП – не ви, а інший водій, то збиток, заподіяний вашому авто, буде компенсований його страховою компанією.

Пільги на Автоцивілку

Для страхування не більше одного автомобіля з робочим об’ємом двигуна до 2500 куб. см включно, пільга у розмірі 50% надається: пенсіонерам, інвалідам II групи, учасникам війни, особам І та ІІ категорії постраждалих у результаті Чорнобильської катастрофи. Повністю звільняються від обов'язку укладати договір: учасники бойових дій, інваліди війни, інваліди I групи та особи, які керують транспортним засобом, що належить інваліду I групи у його присутності.

Вартість Автоцивілки

Вартість страховки може варіюватись відповідно до особистих відомостей про ваш транспортний засіб:

 • тип автомобіля
 • місце реєстрації
 • об’єм двигуна
 • водійський стаж
 • особливості використання ТЗ
 • термін дії страхового полісу (переважно дія страховки становить один рік)

Автоцивілка від СК «Арсенал Страхування»: основні умови та бонуси.

Умови обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності власників транспортних засобів регулюються законодавством і є єдиними для всіх страхових компаній. Змінити страховий продукт неможливо, але СК «Арсенал Страхування» дає можливість клієнтам доповнити поліс додатковими бонусами, ставши власником сервісної картки «Autocard». Вона забезпечує широкий перелік послуг:

 • безкоштовна евакуація автомобіля з місця ДТП
 • заміна пошкодженого колеса
 • доставка палива
 • запуск двигуна автомобіля
 • доставка запасних частин
 • інформаційна та організаційна допомога

Поліс ОСЦПВ від СК «Арсенал Страхування» покриває збитки третім особам, нанесені вашим автомобілем:

 • 200 000 грн. на одного потерпілого, якщо завдано шкоду життю або здоров'ю.
 • 100 000 грн. на одного потерпілого, якщо пошкоджено майно.

Лімітів страхових сум, гарантованих ОСЦПВ, не завжди достатньо для відшкодування заподіяної шкоди. Найчастіше винуватець ДТП змушений доплачувати різницю з власної кишені. Тому ліміти відповідальності можна розширити, оформивши до полісу «Автоцивілки», договір ДЦВ (Добровільна Цивільна Відповідальність), тим самим захистивши себе від непередбачених фінансових витрат.

Ви можете оформити поліс в будь-якому найближчому відділенні СК «Арсенал Страхування», або за допомогою страхового агента .

Перелік необхідних документів:

 • свідоцтво про реєстрацію автомобіля (техпаспорт)
 • ідентифікаційний номер і водійське посвідчення
 • довіреність на автомобіль (якщо ви керуєте на підставі доручення)

Після оформлення полісу представники страхової компанії повинні обов'язково видати вам оригінал полісу і стікер на лобове скло (на якому вказана дата закінчення терміну дії полісу).

Дорога – це завжди непередбачуваність, кожен можете стати жертвою ДТП. У тому випадку, якщо ви самостійно пошкодили свій автомобіль, поліс ОСЦПВ не покриває збитків. Для захисту власного автомобіль від непередбачуваних випадків, потрібно застрахувати сам автомобіль (страхування КАСКО). Саме тому існує ще один різновид страхування транспортного засобу – добровільне страхування.

Добровільне страхування, або КАСКО (від ісп. casco — шолом) — це страхування транспортного засобу (ТЗ) від ризиків, які можуть виникнути у процесі експлуатації автомобіля, не залежно від того, хто є винуватцем ДТП. Поліс КАСКО покриває різноманітні випадки:

 • Незаконне заволодіння транспортним засобом шляхом крадіжки, грабежу, розбійного нападу. Незалежно від розташування транспортного засобу − в будь-який час, в будь-якому місці.
 • Будь-яке пошкодження або знищення транспортного засобу, його окремих частин або додаткового обладнання внаслідок ДТП, протиправних дій третіх осіб, стихійного лиха, пожежі, вибуху, падіння на транспортний засіб сторонніх предметів та ін.

Бачимо, що спектр послуг такого полісу значно ширший, ніж в Автоцивілці. В основному, він спрямований на захисті вашого автомобіля, тоді як поліс ОСЦПВ – на захисті вашої цивільної відповідальності перед третіми особами. Автоцивілка є обов’язковим документом, який повинен бути у кожного водія, а його відсутність карається штрафом.

Вам може бути цікаво:

Останні новини та статті