Пряме врегулювання збитків з Автоцивілки: вже ПРАЦЮЄ!

07.12.2016
Пряме врегулювання збитків з Автоцивілки: вже ПРАЦЮЄ!

В Україні з 1 грудня 2016 року запрацювала система прямого врегулювання з обов'язкового страхування відповідальності власників транспортних засобів.

Пряме врегулювання – одна із найуспішніших моделей європейського страхового ринку, а відтепер і українського. Система функціонує за простим принципом: постраждалий в ДТП водій самостійно обирає страховика, котрий виплачує йому відшкодування за ДТП: або компанія винуватця, або власна страхова компанія, з якою укладений договір по ОСЦПВ. Така схема не просто покликана зупинити неправомірні дії затримання страхових виплат недобросовісними страховиками, а й зобов’язує до свідомого вибору своєї страхової компанії власника автівки.

Процедура врегулювання збитків та здійснення виплат має подвійну вигоду. Для страховика – це поштовх до покращення сервісу обслуговування та надання якісних та вчасних послуг, завдяки чому формується «свій» постійний клієнт з ймовірністю подальшої співпраці. Для клієнта – надійна компанія, якій він довіряє.

Основні умови, при яких діє пряме врегулювання:

- ДТП повинна трапитися виключно за участю двох транспортних засобів;

- обов’язковим є факт зіткнення, незалежно від наявності постраждалих, яким заподіяна шкода життя і здоров’я;

- в обох сторін ДТП повинні бути поліси ОСЦПВ, видані страховиками-учасниками угоди про пряме врегулювання;

Як відбувається врегулювання страхового випадку:

1. Перш за все, постраждалий в ДТП повинен звернутися за відшкодуванням до своєї СК або СК винуватця.

2. Відбувається врегулювання страхового випадку та здійснюється виплата клієнту.

3. Раз на місяць відбувається формування реєстру зустрічних вимог між страховиками.

4. Витрати компенсуватимуться за допомогою розрахунково-клірингової системи в МТСБУ.

5. Внески страховиків, за результатами відбору, здійснюватимуться за допомогою Укрсиббанку.

Очікується, що впровадження прямого врегулювання підвищить контроль над якістю та платоспроможністю страхових компаній, зменшить кількість скарг від клієнтів, знизить рівень страхового шахрайства та укріпить довіру споживачів до страхових послуг.

Нагадаємо, що користуватися послугами прямого врегулювання можуть клієнти страхових компаній, що уклали угоду про пряме врегулювання збитків з ОСЦПВ. До їх переліку входять: «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», «АХА Страхування», «ПЗУ Україна», «ВУСО», «УАСК АСКА», «ОРАНТА», «ПРОСТО-страхування», «УНІКА», «ПРОВІДНА», «ІНГО Україна», «Універсальна», «Міжнародна СК», «КРЕДО», «АСКО-Донбас Північний», «Колоннейд Україна», «БРОКБІЗНЕС». Дія угоди триватиме два роки.

СК «Арсенал Страхування» (www.arsenal-strahovanie.com) – компанія №1 на національному ринку серед страховиків з українським капіталом. Щодня компанія здійснює страхових виплат на суму понад 1 млн грн. Середній термін виплат з масових збитків не перевищує 5-ти робочих днів.

Останні публікації
про все