«Після мене – хоч потоп», або що робити, якщо вас затопили сусіди

15.06.2017
«Після мене – хоч потоп», або що робити, якщо вас затопили сусіди

У великих, та й і в малих містечках люди часто стикаються з проблемою затоплення квартири. Такі інциденти несуть за собою чимало неприємностей, адже можуть завдати шкоди і чужому житлу.

Що робити, якщо вас затопили сусіди, куди звертатися і які документи оформлювати? Ми підготували для вас покрокову інструкцію, як діяти в подібних ситуаціях.

  1. Хто винуватець? Причиною затоплення можуть бути не лише сусіди, а і несправність внутрішніх водних систем будинку, відповідальність за які лежить на ЖКГ, або ОСББ. Тому, перш за все, знаходимо винуватців.
  2. Зафіксувати збитки. Беріть до рук фотоаппарат та фіксуйте завдані вашому майну збитки. В подальшому фото можна використати, як докази.
  3. Оформлення документів. Необхідно звернутися до працівників ЖКГ для подальшого огляду та складання акту про затоплення. При цій процедурі також мають бути присутні винуватці події.

В акті вказується:

 • Час і місце підписання.
 • Детальний опис пошкодженого майна та інших збитків.
 • Підписи присутніх осіб.
 • Печатка організації, під юрисдикцією якої знаходиться будинок.
 • Примітки потерпілого та винуватців.
 • Причина затоплення.
 1. Оцінка збитків. Цю процедуру бажано проводити через декілька днів після інциденту, з залученням експертів, щоб повністю проявилися всі пошкодження. Спеціалісти вираховують приблизну вартість відновлювального ремонту квартири.
 2. Ремонт. Пам’ятайте, що не варто відновлювати квартиру до того, поки не оформите всі необхідні документи. Адже деколи трапляються такі випадки, коли винуватці відмовляються відшкодовувати необхідну на ремонт суму.
 3. Грошове відшкодування. Якщо вам вдалося домовитися з сусідами про грошове відшкодування збитків, вважайте, що все закінчилось добре. У разі, якщо виникають якісь суперечки, ви маєте право звернутися до суду та вимагати розгляду справи.

Отож, як ви побачили, вся ця процедура з затопленням майна не з легких. Добре, якщо вам вдасться порозумітися з сусідами, в іншому випадку, судове розслідування може затягнутися надовго.

Найлегше уникнути всіх цих клопотів, якщо ваше житло застраховане. Спеціально для літа, коли часто доводиться покидати дім без нагляду, СК «Арсенал Страхування» розробила спеціальний поліс експрес страхування майна «Літня відпустка», що дозволяє застрахувати своє майно на час відпустки, без попереднього огляду, в режимі онлайн. Пропозиція діє протягом цілого року з моменту активації і захищає ваш дім від будь-яких ризиків, в тому числі і затоплення.

Ознайомитись та придбати поліс можна тут: holiday.arsenal-ic.ua

Діліться інфографікою з друзями та бережіть себе!

Останні публікації
про все