Медичне страхування: навіщо потрібно і як вибрати

10.05.2022
Медичне страхування: навіщо потрібно і як вибрати

Багато хто знас чув про медичне страхування. На жаль, цей вид не дуже популярний у нашійкраїні. Пов'язано це з тим, що не все ще ризикують довіряти страховим компаніямнайцінніше своє здоров'я. Багато громадян вважають, що це марна трата грошей.Водночас за кордоном ця система міцно увійшла до повсякденного життя кожного івважається абсолютно звичайною формою захисту своїх коштів від несподіванихфінансових витрат. У чому унікальність цього виду страхування?

Навіщо потрібне медичне страхування

Медичнестрахування — вид страхового захисту, покликаний компенсувати несподіваніфінансові втрати у непростих життєвих ситуаціях, що виникають у разі нещасноговипадку чи хвороби. При плануванні майбутнього кожен з нас розуміє, що длядосягнення більшості цілей нам будуть потрібні певні фінанси. Гроші потрібні багато на що: продукти,одяг, побутову техніку, відпочинок і т. д. Тому при плануванні ми тежнамагаємося розподілити наші фінанси на різні цілі.

Але інодітрапляється так, що людина хворіє, і терміново постає питання про те, делікуватися та звідки взяти кошти на лікування. Оформивши таку страховупрограму, громадянин може вже не перейматися тим, що несподівані неприємностівнесуть корективи до його планів. Можна спокійно продовжувати виплачувати за кредитом,відкладати на купівлю житла тощо. Тобто страхуванняздоров'я — гарантія матеріальної підтримки у скрутній ситуації.


Як вибрати страхову програму

Сучаснікомпанії пропонують своїм клієнтам різноманітні програми захисту життя таздоров'я. Розглянемо їх основні види.

Страхування від нещасних випадків

Як показуєпрактика, більшість наших співгромадян не має фінансової можливості отриматишвидку та якісну медичну допомогу. Подібні програми дозволяють їх власникамвчасно отримати високоякісне медобслуговування та захистити себе віднесподіваних великих грошових витрат, пов'язаних із вирішенням проблем зіздоров'ям.

Страховимивипадками у таких пакетах вважаються:

● появазлоякісних новоутворень;

● геморагічнийта ішемічний інсульт;

● необхідністьаортокоронарного шунтування;

● отриманняінвалідності 1 та 2 групи;

● різнітравми;

● інфарктміокарда;

● настаннясмерті внаслідок нещасного випадку.

У всіх цихситуаціях страхова компанія здійснить виплатукомпенсації, передбаченої договором.

«АрсеналСтрахування» пропонує своїм клієнтам придбати пакет «Здоров'я», який є вигіднимтим, що не вимагає проходження медичного огляду, а сума компенсації у 100 разів перевищує страховий внесок. Серед інших переваг цієїпрограми слід назвати термін інформуваннякомпанії про настання критичного випадку — до 5 днів. Територія дії полісу необмежена.


Добровільне медичне страхування (ДМС)

Ці програмипризначені для страхування корпоративних клієнтів, а також колективів, у якихпрацюють понад 10 осіб та членів їхніх сімей. Зручність користування такимипакетами полягає в тому, що існує перелік доступних опцій, з яких клієнтиможуть вибрати те, що підходить саме їм, і скласти свій страховий договір за принципом конструктора. Компанії можутьвключити до свого полісу:

● послугишвидкої допомоги та невідкладного стаціонарного лікування;

● плановийпрофогляд лікарем працівників в офісі;

● наявністьофісної аптечки;

● проведеннявакцинації;

● амбулаторнелікування;

● діагностикута лікування вперше виявлених критичних захворювань.

Середособливостей програм добровільного соціального страхування виділяють:

● індивідуальнесупроводження договорів;

● контрольякості обслуговування клієнтів у медичних закладах;

● високотехнологічнийвласний асистанс;

● Персоналізованийсервіс.

Ціна полісузалежатиме від кількості опцій, включених у договір; рівня медичних установ, уяких обслуговуватимуться клієнти; наявності франшизи, а також стан здоров'я тапрофесії застрахованих.

Вивчившиуважно кожну з представлених програм, можна зробити правильний вибір.


На що звернути увагу при виборі страховоїкомпанії

Вибірстраховика - дуже складний і комплексний процес, під час якого потрібноврахувати велику кількість різних факторів, зокрема:

  1. Наявність ліцензії. Перш ніж оформляти обрану програму медичного страхування, слід обов'язково перевірити, чи є у наявності у обраної організації ліцензії на здійснення такого виду захисту. Крім того, бажано, щоб вона давно працювала на страховому ринку країни.
  2. Рейтинги. Важливо також ознайомитись із рейтингами, що публікуються різними виданнями. Серед важливих показників – рівень виплат, їх розмір, розмір гарантійного фонду тощо.
  3. Наявність сайту. Компанія повинна мати свій сайт та сторінки в соцмережах – це показує її відкритість, орієнтацію на запити клієнтів та готовність взаємодіяти безпосередньо.
  4. Відгуки клієнтів. В ідеалі бажано познайомитися з відгуками про обрану компанію.
  5. Вивчення договору. Перед його укладанням слід звернути увагу на такі його положення, як визначення, що є страховим випадком, перелік ризиків та винятків із них, умови отримання виплати, розмір франшизи тощо.
  6. Цінову політику. Ціна на поліс має бути середньою на страховому ринку. Надто низька або, навпаки, висока вартість послуг має насторожувати.

Настраховому ринку України працює велика кількість компаній, які пропонують своїпослуги. Зробити правильний вибір не так вже й просто. Особливо, коли йдетьсяпро страхування здоров'я. І тут критично важливо, щоб вся система працювалачітко. Користуючись критеріями, наведеними вище, можна вибрати надійнустрахову, яка не підведе у скрутну хвилину.


На що звернути увагу під час оформленнястраховки здоров’я

Оформляючидоговір страхування життя, просто необхідно уточнити собі деякі питання:

● у яких клініках можна буде отримувати медичну допомогу, чи є обмеження;

● на якій території діятиме договір. Більшість надійних страховиків гарантуєпокриття на всій території України, але іноді трапляються винятки з правил;

● чи включені до пакету лабораторні дослідження. Вони зараз коштуютьнедешево, тому варто подбати про це заздалегідь;

● коли договір набирає чинності. Цей пункт є особливо важливим для програм,що захищають від нещасних випадків. З людиною критична ситуація може статисябудь-якої хвилини, і хочеться себе убезпечити від усіх проблем.

Є ще один фактор, який став актуальним у нашу епоху,як можна зв'язатися зі своєю страховою компанією. Наприклад, наша організаціянадає своїм клієнтам власний асистанс — унікальну IT-платформу, яка гарантуєнадання найвищих стандартів цілодобового обслуговування. Наприклад, можназдійснювати пошук лікаря-фахівця для відвідування залежно від місця проживанняклієнта або скористатися послугами онлайн-консультування провідних фахівців.
Останні публікації
про все