До 2020 року в Україні очікується повний перехід на систему обов’язкового медичного страхування

06.10.2016
До 2020 року в Україні очікується повний перехід на систему обов’язкового медичного страхування

На початку серпня 2016 року голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець внесла на розгляд до Верховної Ради законопроект про введення обов’язкового державного соціального медичного страхування.

На сьогодні законопроект вже зареєстрований і буде остаточно введений з 2018 року. Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк заявив, що до 2020 року ОМС повністю функціонуватиме на всіх рівнях. Нововведення передбачають, що за рахунок спільних коштів, внесених громадянами на засадах договору про обов’язкове медичне страхування, сформується окремий бюджет. Якщо з людиною трапиться страховий випадок – їй буде надана медична допомога, гроші на яку виділятимуться із загальної суми. Закон поширює свою дію на всіх громадян, у тому числі пенсіонерів, інвалідів, студентів та дітей до 16 років.

Реформи планують починати із запуску програм сімейної медицини європейського зразка на базі наших медичних установ. Таким чином, основний акцент ставиться на те, що кожна українська сім’я самостійно зможе вибирати для себе сімейного лікаря, педіатра та укладати з ним договір. Якщо ж пацієнтів не влаштовуватиме якість надання медичних послуг, або якісь пов’язані з цим обставини, вони матимуть право обрати для себе іншого лікаря. Ще однією перевагою є те, що велика частина документації (медичні довідки для дитячих садочків, шкіл, спортивних секцій і т.п.) також зможуть видавати сімейні лікарі.

Відтак, люди не будуть «прив’язані» до прописки і місця проживання, адже у них з’явиться персональний лікар, якому вони зможуть довіряти. Як зазначив Павло Ковтонюк, «сімейний лікар повинен стати агентом сім'ї в системі охорони здоров'я, направляти, стежити за здоров'ям і забезпечувати всю первинну діагностику».

Звичайно, процес переходу в нову, зовсім незвичну для українців, систему медицини – тривалий і повинен відбуватися поступово. Як для страхових компаній, так і для медичних установ – це новий виклик, адже з’явиться висока конкуренція, з якою потрібно буде боротися, а для цього якість надання послуг має бути відмінною. Сподіваємось, що нововведення створять сприятливі правові та фінансово-економічні механізми для реалізації конституційних прав громадян на медичну допомогу та медичне страхування.

«Сьогодні в Україні існує єдина альтернатива ОМС - добровільне медичне страхування (ДМС), що передбачає захист громадян у разі втрати здоров'я. Наразі ДМС активно функціонує тільки в корпоративному секторі, але ті громадяни, яким пощастило спробувати переваги даного продукту, із задоволенням ними користуються і не готові відмовитися від такого блага», - коментує Вікторія Чорна, директор департаменту особистого та медичного страхування СК «Арсенал Страхування».

Останні публікації
про все