Де та як оформити страховку для візи?

21.10.2022
Де та як оформити страховку для візи?

Напевно,практично всі знають, що медичне страхуванняє обов'язковою умовою отримання візи до країн шенгенської зони. Це правилобуло встановлено Європейським парламентом ще у 2009 році і продовжує діятидосі. Якщо ж ви плануєте відвідування країн, які не підписали Шенгенську угоду,необхідність попереднього оформлення страхового полісу потрібно уточнити уконсульстві держави, до якої заплановано візит, або у туроператора.

Метоюзапровадження обов'язкового медичного страхування є безпека іноземців. Вартістьпослуг за кордоном можевиявитися надто високою для наших громадян. При настанні нещасного випадку,травми чи будь-якої іншої непередбаченої події мандрівники іноді потрапляють ускладну ситуацію. За наявності страховки їм не доведеться шукати можливості оплати медичних послуг у чужій країні,а медикам – відмовляти у допомозі. Відшкодуваннявитрат здійснює страховик. Наявність фінансової підтримки дозволитьподорожувати з комфортом та без зайвих турбот. Далі розповімо, як оформити страховку для візи, які документи дляцього потрібні.


У чому специфікастрахового продукту

Страховий поліс для візи– це договір медичного страхування, який є дійсним у період перебуваннязастрахованої особи за кордоном. При цьому він може діяти на території однієїчи кількох країн (у разі відвідиндержав Шенгенської зони). За договором страхування іноземці можуть компенсувативитрати, заподіяні необхідністю надання невідкладної медичної допомоги,екстреної госпіталізації чи репатріації на територію країни постійногопроживання, якщо причиною є стан здоров'я застрахованої особи.

Поліснеобхідно оформляти всім іммігрантам, незалежно від мети візиту доіноземної держави. Ви можете здійснювати туристичні, ділові поїздки, вирушити за кордон для роботиабо навчання, отримувати національну або короткострокову візу – для кожного звипадків потрібно мати поліс. У разі оформлення мультивізи медична страховкамає діяти лише під час першого візиту.

Кожна держававстановлює правила перебування на території на індивідуальних умовах. Виняткомє ​​країни, які підписали Шенгенську угоду, де діють єдині вимоги до медичногострахування для отримання короткострокової візи.

● мінімальнийрозмір страхового покриття – 30 000 EUR;

● термін діїзахисту – на 15 днів довше за період перебування.

Увага! Важливо не плутати країни Шенгенськоїугоди та Європи чи Євросоюзу. Наприклад, Сербія є європейською державою, протевисуває свої вимоги щодо мінімального розміру покриття збитків. Румунія входитьдо складу Євросоюзу, але не підписувала Шенгенську угоду.



Де можна оформитистраховку для візи

Купити поліс для отримання візи рекомендується вбудь-якій ліцензійній страховій компанії. Роблять це під час відвідування офісуорганізації або онлайн, заповнивши відповідну форму. При цьому страховкапересилається на вказану заявником електронну адресу. Договір роздруковують тавідправляють до консульства разом із рештою пакету документів на візу.

Як оформитистраховку для візи

Процес отриманнястрахового поліса складається з таких етапів:

1. Визначення умов подорожі. Страховкавідкривається певний період підзазначену мету перебування. Поліс можна оформити на один або кілька днів, місяців або цілий рік.

2. Вибір страхового продукту. Ціна поліса залежить від перелікустрахових випадків, терміну подорожі, наявності франшизи та величини покриття.

3. Заповнення документів. Зробити ценескладно під час візиту до офісу страхової компанії або онлайн. У першомувипадку покупець поліса отримає його з підписом та печаткою, у другому –електронну версію буде надіслано на e-mail, вказаний в анкеті.

4. Внесення оплати.

Вас цікавить як оформити страховку для шенгенської візи?Процедура є єдиною, незалежно від країни, куди ви прямуєте. Для оформленняполісу не потрібно подавати будь-які документи, окрім українського тазакордонного паспортів.

Чому важливовказувати реальну мету поїздки?

Страховик несе матеріальну відповідальністьза застраховану особу протягом усього терміну їїперебування за кордоном. Однак із цього правила випливають винятки, яківизначаються специфікою страхового покриття. Купуючи поліс з мінімальнимлімітом відповідальності, ви можете компенсувати витрати на лікування побутовихтравм. Якщо ж причиною звернення до медиків виявляться ушкодження, отримані підчас виконання будь-якого виду робіт або занять спортом, страхова компаніявідмовиться від компенсації таких збитків. Саме тому потрібно завжди купуватистраховий продукт, який відповідає реальному рівню ризиків. В іншому випадкууявна економія може призвести до значно більших витрат.
Останні публікації
про все