Чи можна оформити ОСЦПВ після ДТП

10.05.2022
Чи можна оформити ОСЦПВ після ДТП

Аварія надорозі - це далеко не найкраща ситуація, в якій може бути людина. І добре, якщопостраждала лише техніка, а не люди.У будь-якому випадку порушується звичний перебіг життя, ламаються всі плани,руйнується фінансова стабільність. Якщо учасники ДТП мають на руках страховіполіси ОСЦПВ, то є високаймовірність того, що грошових проблем вдасться уникнути. Страхова компаніявинуватця події виплатить усім потерпілимкомпенсацію у розмірі, визначеному договором та конкретною ситуацією.Трапляється й так, що цих виплат для повної компенсації збитків може не вистачити, і тоді різницю, що бракує, потерпілимвже виплачуватиме сам винуватець.

Хто відшкодує збитки, якщо у винуватця ДТПнемає страховки

А ось щоробити, якщо один або всі учасники аваріїне мають страхових полісів? За логікою, такого не має бути, оскільки страховка ОСЦПВ є обов'язковимдокументом, який має бути у кожного, хто виїжджає на дороги України. Закономпередбачено і штраф за відсутність такої страховки у розмірі від 425 до 850грн. Щоправда, деякі водіїнамагаються заощадити, не купуючи поліс.То що ж робити, якщо в ДТП потрапили громадяни, які не мають ОСЦПВ?

Як булозазначено, відсутність договору ОСЦПВ вже є порушенням законодавства. А зазаконом кожен постраждалий під час аварії має отримати компенсацію у будь-якомуразі. Якщо водій, який потрапив уДТП, має поліс КАСКО, тоді гроші на ремонт та лікування (у разі потреби) йомудасть страхова. Але відшкодувати збитки третій стороні, якщо цей автоаматорвинен, у будь-якому разі йому доведеться самостійно. Усі фінансові втратипостраждалої сторони будуть стягнуті через суд.

Якщоавтовласник належить до категорії пільговиків, то за нього компенсуватимезбитки потерпілим в аварії Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).Ця організація є гарантом усіх страхових виплатза договорами ОСЦПВ. Вона контролює діяльність усіх страховиків. Отже,постраждалий водій може бути впевнений, що його витрати будуть компенсовані.


Щоб отримативиплати у повному обсязі, потрібно знати, як діяти після аварії. Потрібнообов'язково зафіксувати місце та час ДТП, усі пошкодження транспортного засобу, простежити, щоб протокол проаварію було оформлено без помилок. У випадку, коли ніхто не визнає себе виннимабо якщо у когось із учасників події немає договору ОСЦПВ, потерпілий повинензібрати необхідний пакет документів та звернутися до суду.

Доказовоюбазою пригоди є протокол, складений поліцією, фотографії пошкоджень машини,чеки зі станції технічного обслуговування на проведений ремонт, квитанції прооплату лікування. Все це допоможе суду ухвалити рішення на користь потерпілого.

Чи можна оформити ОСЦПВ після ДТП

На жаль,крім водіїв, які сподіваються на авось, є ще й страхові компанії, якіпропонують своїм клієнтам купити недійсний поліс або зробити це після попаданняв аварію. На перший погляд здається, що жодна розсудлива людина не такробитиме. Але статистика невблаганна, і вона показує, що близько 10% страховокДТП оформляються заднім числом.

Важливопам'ятати, що оформлення страхового полісу після події є протизаконним ірозглядатиметься судом як шахрайство, що спричинить кримінальнувідповідальність. Жодна компанія, що поважає себе, не займатиметься подібним.Тим більше що обман все одно буде розкритий — ДТП часто потрапляють навідеореєстратори, камери спостереження. Записи допоможуть встановити точний часподії. І тоді водієві, який оформив страховийдоговір заднім числом, доведеться пережити чимало неприємних хвилин, особливоякщо компанія передасть справу до суду.

Та йспівробітник страхової навряд чи ризикуватиме своїм робочим місцем незрозумілозаради чого. Розкрити обман можна дуже легко — за часом проведення оплати,реєстрацією поліса в електронній базі МТСБУта присвоєнням документу унікального номера.

Так що неварто випробовувати долю, а краще завчасно оформитиОСЦПВ у надійній організації.


Де оформити ОСЦПВ швидко та зручно

Придбатитакий страховий поліс можна у нас. Причому зробити це можна, не виходячи здому, в онлайн-режимі. Для цього достатньо зайти в розділ «Автоцивілка», де задопомогою спеціального калькулятора розраховують попередню вартість страховки для свого автомобіля. Дляцього в спеціальні графи потрібно ввести дані про себе та свій автомобіль. Цеобсяг двигуна, місце реєстрації, наявність та розмір франшизи, період дії.

Заповненуформу надсилають нашим менеджерам, які оформлюють документ. Якщо остаточна цінавлаштовує клієнта, він здійснює оплату і отримує на свою електронну поштустраховий договір у форматі PDF. Е-поліс має таку саму юридичну силу, що йпаперовий варіант.

Останні публікації
про все