case

Авто

Зелена карта

Страховий випадок. Що робити?

Зверніть увагу, що в кожній країні учасники дорожнього руху повинні виконувати вимоги національного законодавства та дотримуватися встановлених правил дорожнього руху цієї країни.

Разом з тим, великою перевагою сучаного автомобільного руху є застосування практочно в усіх країнах-членах міжнародної системи автострахування "Зелена картка" Віденської конвенції про дорожній рух (міжнародної угоди щодо полегшення міжнародного дорожнього руху і підвищення безпеки дорожнього руху шляхом впровадження стандартних правил дорожнього руху).

Україна також ратифікувала цю міжнародну угоду. У цілому вимоги правил дорожнього руху у частині поведінки водія у разі ДТП на території України співпадають з вимогами законодавства інших європейських країн.

Для захисту ваших майнових інтересів та інтересів потерпілих рекомендується:

advantage.text

Викликати поліцію та за необхідності інші служби. Не залишати місце події до її приїзду.

Якщо внаслідок ДТП немає травмованих (загиблих) людей та/або значного пошкодження майна (у т.ч транспортних засобів) учасників ДТП, то можливим є оформлення  повідомленння про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол).
advantage.text

Після вживання заходів безпеки всіх учасників дорожнього руху:

-занотувати дані інших учасників ДТП: прізвище, ім'я водія, його водійське посвідчення, контактний телефон, записати інформацію про свідків та їх контактні дані; -за технічної можливості сфотографувати місце ДТП, зафіксувавши координати (включити геолокацію на телефоні) або зробити відеозапис з місця ДТП; сфотографувати пошкодження всіх транспортних засобів або віншого пошкодженого майна), сфотографувати всі документи, які були оформлені на місці ДТП ( довідка поліції, Європротокол тощо).
advantage.text

Якщо на Вашу думку Ви є винуватцем ДТП,

надайте другому учаснику відомості про Ваш договір міжнародного страхування "Зелена картка" (назва страхової компанії та номер полісу).
advantage.text

Якщо Ви є потерпілим в ДТП

наполягайте, щоб винуватець надав Вам копію свого договору страхування або інформацію про нього та негайно повідомив свого страховика про подію з місця ДТП за телефоном.

УВАГА!

Не надавайте нікому, крім працівників поліції, копії Вашого договору міжнародного страхування "Зелена картка", щоб не стати жертвою шахраїв.

Не підписуйте жодних документів, зміст яких Вам незрозумілий, але якщо цього не уникнути, зазначте українською мовою, що Ви не розумієте змісту документу та мови, якою він складений.

Незалежно від того, чи є Ви винуватцем ДТП або потерпілим в ДТП, у найкоротший термін повідомте страхову компанію, з якою Ви уклали договір міжнародного страхування "Зелена картка", про ДТП у будь-який спосіб, погоджений зі страховиком.