СК "Арсенал Страхование" - Блог - Як розрахувати ОСАЦВ на автомобіль?
  UA  
 • UA
 • RU
 • EN
 • Зателефонуйте мені
  Відправити


 • Новини
 • Персони
 • Блог
 • Контакти
 • Новини
 • Персони
 • Блог

 • Контакти
 • Як розрахувати ОСАЦВ на автомобіль?

  28/10/2022

  ОСАЦВ – обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності, що оформляється власником будь-якого транспортного засобу, що бере участь у дорожньому русі. Наявність поліса дозволить водієві уникнути великих витрат, якщо він потрапить у ДТП із постраждалими та буде визнаний винуватцем. За страховкою на ремонт потерпілого автомобіля або лікування особи/осіб, які отримали травми, виплачується грошове відшкодування.

  Автоцивілка має бути на кожен автомобіль. Оформляється періодом на рік, потім її потрібно купувати заново. Тому питання ціни актуальне для кожного власника транспортного засобу. Вартість не фіксована. Часто буває, що за страховку машин однієї і тієї ж марки та моделі у мегаполісі та сільській місцевості платять по-різному.

  Як розрахувати ОСАЦВ на сайті

  Для підрахунку вартості автоцивілки страхова компанія «Арсенал Страхування» пропонує точний та швидкий онлайн-калькулятор. Достатньо підставити дані, щоб побачити, скільки коштуватиме оформлення ОСАЦВ для конкретного автомобіля. Купити поліс дуже просто одразу після визначення вартості. Він надходить в електронному вигляді. Цей документ має таку ж юридичну чинність, як і паперовий. Потрібно лише зберегти його на смартфоні або на гугл-диску.

  Розрахувати вартість дуже просто. В онлайн-калькуляторі вже прописані всі критерії, що впливають на ціну. Вся інформація про транспортний засіб вказана в технічному паспорті та інструкції з експлуатації автомобіля. Для легковика потрібно вибрати розділ калькулятора «Авто». Натисніть на нього, щоб побачити основні критерії.

  Як працює калькулятор

  У категорії «Авто» необхідно вказати:

  · тип та об'єм двигуна. Останнє є актуальним для силових установок, що працюють на бензині або дизелі. Власнику електрокара достатньо вказати тип двигуна;

  · місце реєстрації транспортного засобу. Вказується за пропискою власника, внесеною до технічного паспорта. Місце встановлення машини на облік, адреса проживання власника не мають значення;

  · франшизу. Це частина витрат у разі ДТП, яка сплачується не страховою компанією, а самим власником авто із власних грошей. Можна вказати 0 грн., тобто без франшизи. Тоді у разі аварії витрати потерпілого відшкодує страхова. Але вартість поліса буде вищою;

  · додатковий захист у разі перевищення ліміту за полісом. Так, на ремонт транспортного засобу з ОСАЦВ виплачується 160 тисяч, на лікування – 320 тис грн. Якщо додати додатковий захист, тоді за страхуванням будуть виплачені кошти і вищі за ці суми. Розмір – від 50 тис. до 1 млн. грн. Але тоді ціна буде вищою.

  Вибираючи те чи інше значення, легко звернути увагу на те, як змінюється вартість на зеленій кнопці в правому кутку поряд з калькулятором. Сайтдозволяє підрахувати ціну також для вантажного авто, автобуса, причепа. Для кожного транспортного засобу критерії приблизно однакові. Одна категорія не змінюється. Це термін оформлення. Автоцивілка завжди робиться на рік, тобто рівно на 12 місяців.

  Що впливає ціну страхування ОСАЦВ?

  Співробітники страхових компаній не розраховують вручну. Цим займається спеціальна програма. Як вже відомо, при онлайн-оформленні ціна поліса залежить від того, який автомобіль і де він зареєстрований. У першому випадку мають значення не марка та модель, а об'єм двигуна. Дізнатися цю цифру легко – вона вказана у технічному паспорті. Чим більший і потужніший транспорт, тим дорожче обходиться страхування.

  Найменше платять власники малолітражок, більше – власники габаритних повнопривідних кросоверів, джипів. З об'ємними двигунами – від 3 літрів та більше – нерідко випускаються дорогі, преміальні машини на кшталт BENTLEY, LAMBORGHINI та інших. Є ще один критерій, що впливає на ціну. Це місто чи інший населений пункт, де зареєстровано той, хто купує страховку. Для мегаполісів вартість ОСАЦВ для авто завжди вища, ніж для маленьких містечок чи смт. Для машини з українським номером найдорожче коштуватиме страховка у Києві.


  Як знизити вартість автоцивілки?

  Якщо після онлайн-розрахунку остаточна ціна здається занадто високою, є кілька способів зменшити її. Перший – не обирати нульову франшизу. Її розмір невеликий, від 1500 до 3200 грн. А вартість буде нижчою, адже частково відповідальність за виплати у разі ДТП автовласник бере на себе. Можна також не вибирати суми додаткового захисту. Не факт, що розмір збитків буде вищим, а ціна страховки в такому разі знизиться.

  Пільговики мають право на знижки. Під час проведення розрахунку варто зазначити, якщо автовласник належить до такої категорії. Дешевше страховка коштує пенсіонерам (знижка 50%). Найменше платять інваліди 2, 1 груп, учасники бойових дій, чорнобильці 1 та 2 категорій. Але лише за умови, що поліс ними оформляється на авто з двигуном об'ємом не більше 2500 см3.

  Вам буде цікаво
  Особливості страхування вантажних автомобілів
  15/02/2023
  Детальнiше
  ДСАЦВ: чи потрібна вона та як їй скористатися. Відмінність від ОСАЦВ
  14/02/2023
  Детальнiше
  Який штраф чекає на водія за їзду без номерів в Україні в 2023 році
  13/02/2023
  Детальнiше