СК "Арсенал Страхование" - Блог - Особливості страховки ОСАЦВ для інвалідів
  UA  
 • UA
 • RU
 • EN
 • Зателефонуйте мені
  Відправити


 • Новини
 • Персони
 • Блог
 • Контакти
 • Новини
 • Персони
 • Блог

 • Контакти
 • Особливості страховки ОСАЦВ для інвалідів

  28/10/2022

  ОСАЦВ розшифровується як обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності. За законодавством України, його оформлення необхідне для будь-якого транспортного засобу, який бере участь у дорожньому русі. Вартість поліса відрізняється залежно від обсягу двигуна машини та місця (міста, смт, села) реєстрації. Інвалід має право оформити обов'язкове страхування на автомобіль зі знижкою.

  Пільгові тарифи діють для деяких категорій громадян України. Але перш ніж скористатися такою пропозицією, необхідно знати правила надання знижки. Інвалід – це людина, яка частково або повністю втратила працездатність через травму, вроджену або набуту хворобу. Такі люди теж керують транспортними засобами та беруть участь у дорожньому русі.

  Чи потрібна страховка ОСАЦВ для інвалідів?

  Відповідь це питання – у самій назві поліса. ОСАЦВ означає обов'язкове страхування. Але деякі категорії громадян звільняються від необхідності оформляти його. Так, наявність відповідного документа не перевірятимуть в учасників бойових дій тих, хто постраждав під час Революції Гідності.

  Необов'язково оформляти автоцивілку також інвалідам війни та 1 групи – як тим, хто сам керує машиною, так і іншим водіям авто, що належить таким пільговим категоріям. Обмежень за об'ємом двигуна немає. У разі аварії за участю таких громадян компенсаціями на ремонт та лікування постраждалим займається МТСБУ або Моторно-транспортне бюро України.

  Інвалідам 2, 3 груп, які набули цього статусу не внаслідок військових дій, потрібно обов'язково мати страховку на авто. Її можуть оформити і ті, хто звільнено з цього обов'язку. Наявність полісу дає фінансові гарантії. У разі ДТП з вини застрахованої особи йому не доведеться повністю оплачувати ремонт чи лікування потерпілого. Збитки відшкодовує страхова компанія.

  Оформлення страхування ОСАЦВ для інвалідів згідно із законодавством

  За законом, інвалід має право на пільги. Громадянину з таким статусом надається 50% знижка на загальну суму поліса. Щоб скористатися знижкою, потрібно знати, кому та на яких умовах вона надається. Законодавство дає право на пільги наступним інвалідам:

  ● 1 групи, здатні самостійно керувати автомобілем;

  ● 1 групи, власники транспортних засобів, якими керують довірені люди (у присутності власника);

  ● другої групи, інваліди війни, які перебувають за кермом транспортного засобу;

  ● 2 гр., які мають статус ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС.

  Закон передбачає певні обмеження, про які потрібно знати. Пільгова страховка доступна лише для одного транспортного засобу. Якщо для оформлення поліса звертається громадянин, який має 2 групу інвалідності та самостійно керує авто, тоді об'єм двигуна не повинен перевищувати 1600 см3. Це ще одна важлива умова для отримання пільг.

  Чорнобильцям теж не завжди надається знижка. ОСАЦВ за пільговим тарифом оформляють тільки тим, хто має статус ліквідатора, 2 групу інвалідності та має у своєму розпорядженні транспортний засіб з об'ємом двигуна не більше 2500 см3. Для потужніших і найдорожчих машин пільги не передбачені. Також знижку не дають інвалідам 3 групи.

  Як розрахувати вартість страховки автомобіля для інвалідів?

  Мало знати, що до загальної суми застосовується 50% знижка, тобто оформлення відбувається за половину ціни. Необхідно також визначити, скільки коштуватиме поліс. Це дуже просто зробити за допомогою онлайн-калькулятора на сайті компанії "Арсенал Страхування". Ціна залежить від двох моментів – обсягу двигуна машини та місця її реєстрації. Ці дані легко знайти у технічному паспорті на автомобіль.

  Ціна також залежить від наявності чи відсутності франшизи. Це сума, яку у разі аварії винуватець ДТП сплатить самостійно. Можна вказати 0, тобто без франшизи, але тоді підсумкова вартість буде вищою. Також є можливість додати додаткову суму відшкодування, якщо шкода буде більшою за мінімальну за ОСАЦВ. Щоб побачити ціну із знижкою, необхідно обрати «пільговик». Там можна відразу купити поліс, натиснувши на зелену кнопку справа.

  Які документи потрібні для оформлення ОСАЦВ для інвалідів?

  Щоб отримати страховку зі знижкою, особа, яка належить до категорії пільговиків, надає такі папери:

  ● право власності на транспортний засіб;

  ● ідентифікаційний податковий номер, він же ІПН;

  ● посвідчення, яке підтверджує статус інваліда. Це довідка з МСЕК, документ, що підтверджує участь у воєнних діях, або посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС.

  Документів потрібно небагато, тож оформлення не доведеться довго чекати.


  Чи можуть інвалідам відмовити у страховці?

  Найчастіше таких проблем не виникає. Але іноді можливо, що страхова компанія справді відмовляє. Це трапляється з низки причин. Так, буває, що заявник надав не всі необхідні папери, не вистачає якоїсь довідки. Однозначно відмовлять у пільзі, якщо обсяги двигуна машини перевищують максимально допустимі.

  Компенсація неможлива, якщо автомобіль, що страхується, використовується для отримання прибутку, наприклад у таксі. Знижка не поширюється на поліси, що оформлюються на вантажні автомобілі, автобуси, причепи, мотоцикли, навіть якщо їхній власник – інвалід.


  Вам буде цікаво
  Особливості страхування вантажних автомобілів
  15/02/2023
  Детальнiше
  ДСАЦВ: чи потрібна вона та як їй скористатися. Відмінність від ОСАЦВ
  14/02/2023
  Детальнiше
  Який штраф чекає на водія за їзду без номерів в Україні в 2023 році
  13/02/2023
  Детальнiше